Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να καταλαβω την διαδικασια..

 

1) φορτωνω την revolut μου κανωντας εμβασμα στο λογαριασμο της revolut

2) μεταφερω τα χρηματα που φορτωσα στην revolut, στο λογαριασμο revolut του φιλου μου στην γαλλια.

 

μπορει μετα αυτος να τα βγαλει με καποιο τροπο απο την καρτα revolut;

Μην ξεχνάς ότι στα 500 ευρώ/Μηνα είναι και η revolut τα εμβάσματα της.Τα περνει με την καρτα της revolut απο το ATM αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν έχεις λογαριασμό και σε 2η ή 3η τράπεζα, μπορείς να στέλνεις εμβάσματα και από αυτούς.

 

δηλαδη με 2-3 λογαρισμους σε διαφορετικες τραπεζες, παρακαμπτουμε το οριο των 500€;

το θεμα ειναι αν θα δεχτει το eshop να γινουν πχ 2-3 εμβασματα για να συμπληρωθει το ποσο αγορας..

και αν δεν θα δημιουργηθει καποιο προβλημα αν υπαρχουν διαφορετικα ονοματα κανωντας το εμβασμα..

(φυσικα σε καθε εμβασμα θα αναφερεται ο κωδικος παραγγελιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με 2-3 λογαρισμους σε διαφορετικες τραπεζες, παρακαμπτουμε το οριο των 500€;

το θεμα ειναι αν θα δεχτει το eshop να γινουν πχ 2-3 εμβασματα για να συμπληρωθει το ποσο αγορας..

και αν δεν θα δημιουργηθει καποιο προβλημα αν υπαρχουν διαφορετικα ονοματα κανωντας το εμβασμα..

(φυσικα σε καθε εμβασμα θα αναφερεται ο κωδικος παραγγελιας)

Μπορείς να στείλεις απο αυτούς το 2-3 λογαριασμούς που έχεις στης διαφορετικές τράπεζες στον φιλο σου στο εξωτερικό και εκείνος να τα στείλει στην εταιρία για την αγορά ολοκληρωμένο το πόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με 2-3 λογαρισμους σε διαφορετικες τραπεζες, παρακαμπτουμε το οριο των 500€;

 

Δεν "παρακάμπτουμε" τίποτα. Ο περιορισμός που ισχύει αναφέρεται σε πελάτη ανά τράπεζα. Άρα σε όσες τράπεζες είσαι πελάτης, τόσα 500άρικα μπορείς να εμβάσεις κάθε μήνα.

Κατά τα λοιπά του προβλήματός σου, δεν βλέπω κανένα λόγο να παρεμβάλεις τη Revolut στην όλη διαδικασία. Στείλε όσα 500άρικα μπορείς (σε όσους μήνες μπορείς αν έχεις λογαριασμό σε μια Ελληνική τράπεζα μόνο) κατευθείαν στον τραπεζικό λογαριασμό του Γάλλου και θα πληρώσει αυτός την αγορά σου από αυτόν τον τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ή ρωτησε τον πωλητη αν δεχεται δυο, τρια εμβασματα απο εσενα ή και καποιον αλλον στην Ελλαδα. Γιατι να μην το δεχτει;

Δεν "παρακάμπτουμε" τίποτα. Ο περιορισμός που ισχύει αναφέρεται σε πελάτη ανά τράπεζα. Άρα σε όσες τράπεζες είσαι πελάτης, τόσα 500άρικα μπορείς να εμβάσεις κάθε μήνα.

Κατά τα λοιπά του προβλήματός σου, δεν βλέπω κανένα λόγο να παρεμβάλεις τη Revolut στην όλη διαδικασία. Στείλε όσα 500άρικα μπορείς (σε όσους μήνες μπορείς αν έχεις λογαριασμό σε μια Ελληνική τράπεζα μόνο) κατευθείαν στον τραπεζικό λογαριασμό του Γάλλου και θα πληρώσει αυτός την αγορά σου από αυτόν τον τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μόλις μπήκαν στην κάρτα τα χρήματα που έστειλα χθες από λογαριασμό που δεν είναι στο όνομά μου γιατί είχα κάνει λάθος με το e-banking επιπλέον για κάποιο λόγο μου έχουν πίστωση δύο φορές το ποσό που έστειλα τι γίνεται τι να κάνω να τους στείλω μήνυμα ότι μου έβαλαν τα διπλάσια χρήματα από τους έστειλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση αν ξέρει κανένας τι παίζει. Πρίν δυο μέρες έκανα το πρώτο  έμβασμα 56€ στην Revolut κάρτα μου.Σήμερα το βράδυ ήρθε ειδοποίηση οτι πιστώθηκαν στην κάρτα μου 42,41λιρες και ξανά 42,41 λίρες σύνολο 84,82. Γιατί έβαλε διπλό ποσό,απο την τράπεζα που ξαναείδα είδα το έμβασμα ήταν 56€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έστειλα δοκιμαστικα έμβασμα 35 ευρω και πιστώθηκαν στον λογαριασμό μου 70 δλδ τα 2πλα απ οτι έστειλα τι παίζει? άρχισαν τα δωράκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axaxaxax τι μλκες δεν βαζαμε 500 να γινουν 1000 χααχαχ φυσικα και αστειευομαι πρεπει να μάθουμε τι παιζει :/ 

καλησπερα εχασε κανεις μηπως λεφτα? γτ μου εβγαλε 199,5 αντι για 99,5. εστειλα πριν 2 μερες 99.5 ευρω και μου εβγαλε 199.5. εκανα ενα transfert στην leupay τσακ μπαμ. αχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκανα εχθές έμβασμα 95 ευρώ και σήμερα μπήκαν 190.. Ρώτησα και άλλους γνωστούς που έχω και έπαθαν το ίδιο...

Επεξ/σία από motomoto00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχασε κανεις μηπως λεφτα? γτ μου εβγαλε 199,5 αντι για 99,5. εστειλα πριν 2 μερες 99.5 ευρω και μου εβγαλε 199.5. εκανα ενα transfert στην leupay τσακ μπαμ. αχαχαχαχ


axaxaxax τι μλκες δεν βαζαμε 500 να γινουν 1000 χααχαχ φυσικα και αστειευομαι πρεπει να μάθουμε τι παιζει :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα 50 ευρω εστειλα και  μου έβαλαν 100!Μην τα πειράξετε γιατι μετα θα σας κλειδώσουν τον λογαριασμό οταν θα πατε να τα τραβήξετε απο ΑΤΜ π.χ. και θα θελουν verify.(Ακομα και αν εχετε κανει) Στείλτε τους ενα μήνυμα αύριο να τα πάρουν πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...