Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γυναικα μου θελησε να κανει λογαριασμο, αλλα δυστυχως εχει Ανδροιντ 4.2 κινητο. Υπαρχει κανενας τροπος να "παρακαμφθει" αυτη η μικρολεπτομερεια; :D

και γω 4.2 εχω . Μια χαρα δουλευει η εφαρμογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και μόλις ανοιξα τον φακελο και επιασα την κάρτα στα χέρια μου πηγα να δω την εφαρμογή to status είχε εξαφανιστει το expected at 17/11/2015!Πως λειτουργει αυτό?εχει κάποιο εξελιγμένο σύστημα με chip και συνεργαζεται με δορυφορο?

Μπα δε νομίζω.

Εγώ την παρέλαβα 2 μέρες πριν την expected ημερομηνία, και στην εφαρμογή παρέμενε το expected για 2 μέρες ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα εκκαθάριση γιατί ήδη έχω συνδέσει την κάρτα στο paypal και έχω κάνει αγορές και φοβήθηκα μην τα μπλέξω τα πράγματα. Πχ αν αλλάξουν τα στοιχεία της κάρτας και χρειαστεί να γίνει κάνα refund από τις παραγγελίες που περιμένω τότε θα υπάρχει πρόβλημα να πάρω πίσω τα χρήματα. Τέλος πάντων, θα κάνω εκκαθάριση και ό,τι γίνει. Θα ενημερώσω κι εδώ εννοείται.

 

εμενα οταν χρειαστηκε να κανω εκαθαριση ειχα ηδη χρεωθει τη 1λιρα για να κανω verified την καρτα, αλλα δεν ειχε γινει refund ακομα η 1λιρα, εγινε ομως κανονικα μετα με τα νεα στοιχεία,ο οποτε δεν θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.....Παρασκευη απογευμα 13/11 μεσω ebanking εθνικης τραπεζας εστειλα το εμβασμα(100Ε).

Σημερα τριτη πρωι ΄΄φανηκαν΄΄ τα λεφτα στην καρτα revolut.

Πριν 10 λεπτα εκανα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ συγκεκριμενη αγορα(90Ε) που προσπαθουσα εδω και μηνες μπας και κοιμηθει ο θεος και γινει δεκτη απο χρεωστικη Πειραιως.

Να' σαι καλα κοπελια που μας ανοιξες τα ματια B)

Υ.Γ:εκανα διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης  και εισοδο παλι αλλα ηταν τα ιδια νουμερα καρτας με πριν...Ολα κομπλε.

Το paypal με το ad card κρατησε 0,94Ε.

Δεν ξερω αν θα επιστραφουν αλλα και να μην :X

Thanks!!!!! :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.....Παρασκευη απογευμα 13/11 μεσω ebanking εθνικης τραπεζας εστειλα το εμβασμα(100Ε).

Σημερα τριτη πρωι ΄΄φανηκαν΄΄ τα λεφτα στην καρτα revolut.

Πριν 10 λεπτα εκανα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ συγκεκριμενη αγορα(90Ε) που προσπαθουσα εδω και μηνες μπας και κοιμηθει ο θεος και γινει δεκτη απο χρεωστικη Πειραιως.

Να' σαι καλα κοπελια που μας ανοιξες τα ματια B)

Υ.Γ:εκανα διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης  και εισοδο παλι αλλα ηταν τα ιδια νουμερα καρτας με πριν...Ολα κομπλε.

Το paypal με το ad card κρατησε 0,94Ε.

Δεν ξερω αν θα επιστραφουν αλλα και να μην :X

Thanks!!!!! :devil:

 

Τα 0,94€ θα επιστραφούν σε 10-15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα μου ήρθε η κάρτα ακριβώς την μέρα που έλεγε, συσκευασία κάτσε καλά όπως έχει προειπωθεί!!!

ήδη έκανα την πρώτη αγορά και όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ακούστε εδώ. Δεν ξέρω αν έχει θολώσει το μυαλό μου ή αν αυτό που συνέβη είναι οντως τρελό. Λοιπόν, στις 10/11 έκανα αίτηση να μου στείλουν την revolut σε φυσική μορφή και μου έβγαλε expected 18/11. Τη στιγμή της αίτησης και μέχρι χτες βράδυ, είχα cvv "ΑΑΑ" και ημερομηνία λήξης κάρτας 10/2018. Εντωμεταξύ επειδή δεν μπορούσα να κάνω αγορές χτες αργά το βράδυ έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και ξανά login για να αλλάξει το cvv όπως έχουμε πει. Μετά την εκκαθάριση είδα ότι το cvv από ΑΑΑ έγινε ΒΒΒ και η λήξη από 10/2018 έγινε 11/2018. Μιλάμε για χτες 11 το βράδυ. Σήμερα το πρωί παρέλαβα την revolut σε φυσική μορφή και μόλις την ανοίγω τι βλέπω? Αναγράφει πάνω της cvv BBB και ημερομηνία λήξης 11/2018. Δηλαδή αυτά που δημιουργήθηκαν χτες βράδυ. Μπορείτε να δώσετε καμιά εξήγηση πριν επισκεφτώ ψυχίατρο? :blink: :blink: :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις εγκατεστησα την εφαρμογή στο κινητό μου και προσπαθησα να καταθεσω 10ευρω απο μια καρτα της Πειραιως αλλα δεν εγινε η συναλλαγη.Νομιζω οτι με τα cc μπορω να στειλω μεχρι 500 ευρω το μηνα σε εξωτερικο.Δεν εχω στειλει ξανα στο εξωτερικο απο τη καρτα της Πειραιως.Γιατι εβγαλε σφαλμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ακούστε εδώ. Δεν ξέρω αν έχει θολώσει το μυαλό μου ή αν αυτό που συνέβη είναι οντως τρελό. Λοιπόν, στις 10/11 έκανα αίτηση να μου στείλουν την revolut σε φυσική μορφή και μου έβγαλε expected 18/11. Τη στιγμή της αίτησης και μέχρι χτες βράδυ, είχα cvv "ΑΑΑ" και ημερομηνία λήξης κάρτας 10/2018. Εντωμεταξύ επειδή δεν μπορούσα να κάνω αγορές χτες αργά το βράδυ έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και ξανά login για να αλλάξει το cvv όπως έχουμε πει. Μετά την εκκαθάριση είδα ότι το cvv από ΑΑΑ έγινε ΒΒΒ και η λήξη από 10/2018 έγινε 11/2018. Μιλάμε για χτες 11 το βράδυ. Σήμερα το πρωί παρέλαβα την revolut σε φυσική μορφή και μόλις την ανοίγω τι βλέπω? Αναγράφει πάνω της cvv BBB και ημερομηνία λήξης 11/2018. Δηλαδή αυτά που δημιουργήθηκαν χτες βράδυ. Μπορείτε να δώσετε καμιά εξήγηση πριν επισκεφτώ ψυχίατρο? :blink: :blink: :blink:

 

Απλά λόγω κάποιου bug τα στοιχεία που σου έβγαλε την πρώτη φορά ήταν λανθασμένα. Γι αυτό και δεν μπορούσες να κάνεις αγορές μιας και δεν υπήρχε κάρτα με εκείνα τα στοιχεία. Αυτοί είχαν δημιουργήσει εξ αρχής την κάρτα με τα στοιχεία που σου εμφάνισε κατόπιν εκκαθάρισης. 

 

Τα λεφτά που γλίτωσες και θα τα έδινες στον ψυχίατρο, δωσ τα για αγορές μέσω της revolut. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχτες εστειλα ενα εμβασμα απο Πειραιως για τη revolut , σημερα εγραφε απετυχε και μπροστα στις ανακοινωσεις ελεγε αυτο οτι μεχρι 30/11 δε γινεται κανενα εμβασμα στο εξωτερικο !!

δοκιμασε κανενας αλλος φιλος με Πειραιως απο χτες και μετα ?

post-39637-0-31948200-1447781637_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις εγκατεστησα την εφαρμογή στο κινητό μου και προσπαθησα να καταθεσω 10ευρω απο μια καρτα της Πειραιως αλλα δεν εγινε η συναλλαγη.Νομιζω οτι με τα cc μπορω να στειλω μεχρι 500 ευρω το μηνα σε εξωτερικο.Δεν εχω στειλει ξανα στο εξωτερικο απο τη καρτα της Πειραιως.Γιατι εβγαλε σφαλμα?

Το όριο της Πειραιώς έχει καλυφθεί εδώ και μέρες. Θα πρέπει να περιμένεις την 1η Δεκεμβρίου για να στείλεις έμβασμα έξω και καλό θα είναι να στείλεις κάτι παραπάνω από 10 ευρώ για να έχεις αλλιώς θα καλυφθεί πάλι γρήγορα και θα περιμένεις τον Ιανουάριο. ;)

 

Απλά λόγω κάποιου bug τα στοιχεία που σου έβγαλε την πρώτη φορά ήταν λανθασμένα. Γι αυτό και δεν μπορούσες να κάνεις αγορές μιας και δεν υπήρχε κάρτα με εκείνα τα στοιχεία. Αυτοί είχαν δημιουργήσει εξ αρχής την κάρτα με τα στοιχεία που σου εμφάνισε κατόπιν εκκαθάρισης. 

 

Τα λεφτά που γλίτωσες και θα τα έδινες στον ψυχίατρο, δωσ τα για αγορές μέσω της revolut. :P

Όχι, μια χαρά έκανα αγορές με τα παλιά στοιχεία. Από ebay, gearbest, nextdirect κλπ όλες κανονικότατα μέχρι που πριν 5-6 μέρες ξαφνικά άρχισα να τρώω άκυρα και να μου βγάζει payment denied στο paypal. Όταν έκανα την αίτηση για φυσική κάρτα όλα δούλευαν κομπλέ. Το μυστήριο παραμένει. Ο ψυχίατρος είναι standby!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όριο της Πειραιώς έχει καλυφθεί εδώ και μέρες. Θα πρέπει να περιμένεις την 1η Δεκεμβρίου για να στείλεις έμβασμα έξω και καλό θα είναι να στείλεις κάτι παραπάνω από 10 ευρώ για να έχεις αλλιώς θα καλυφθεί πάλι γρήγορα και θα περιμένεις τον Ιανουάριο. ;)

 

το έγραψα χθες, έχουν περάσει σελίδες βέβαια λόγω του μεγάλου ενδιαφέροντος για το θέμα, 

εχθές το πρωί έγινε αγορά κανονικότατα με χρεωστική Πειραιώς απευθείας στο pp, χωρίς request money κλπ.

 

Και το έγραψα και γω γιατί είχα διαβάσει σε αυτό το θέμα ότι έχουν περάσει τα μηνιαία όρια τους Πειραιώς, Eurobank και ΕΤΕ.

Σήμερα έκανα και γω το πρώτο μου top up από eurobank web banking και το δέχτηκε κανονικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται γιατί πιστεύω τους συμφορουμίτες που λένε ότι τους βγάζει μήνυμα ότι το όριο της τράπεζας έχει ξεπεραστεί. Μήπως όμως είναι το ημερήσιο;

 

Και για να ρωτήσω κάτι κι εγώ :)

Σε ποια φάση κάνετε καθαρισμό δεδομένων και αλλάζουν τα στοιχεία της κάρτας; Έφτιαξα το revolut σήμερα, πότε να καθαρίσω τα δεδομένα της εφαρμογής για να δω την κανονική μου κάρτα, αυτή που θα μου έρθει αν παραγγείλω μία;

Αααα, και έχουμε νέα από πότε θα την κάνουν ανέπαφη την κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...