Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να πιάσει το referral, αν θυμάμαι καλά έχουν κι έναν χαζό όρο: τα άτομα που κάνεις invite να ολοκληρώσουν την εγγραφή εντός 10λέπτου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να πιάσει το referral, αν θυμάμαι καλά έχουν κι έναν χαζό όρο: τα άτομα που κάνεις invite να ολοκληρώσουν την εγγραφή εντός 10λέπτου!

Δεν αντιλέγω, αλλά & δεν τον είδα πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Για να ξεκαθαρισουμε τι γινεται με το reference code .

Βαζετε MSE οταν κανετε 1η φορα εγγραφη στην Revolut και με καταθεση πανω των 10 λιρων παιρνετε 5 λιρες δωρο.

Σε καθε φιλο που στελνετε μηνυμα να κατεβασει την εφαρμογη πρεπει εντος 10 λεπτου να την κατεβασει και σε ενα μηνα να κανει καταθεση χρηματων στην revolut για να παρετε ξανα 5 λιρες .

Αν εχετε κανει ηδη εγγραφη στην revolut δεν μπορειτε να παρετε 5 λιρες με κωδικο MSE μονο με προσκληση φιλου.

Τον κωδικο MSE τον ειχα ξαναναφερει στο θεμα #54351375 15 οκτωβριου αλλα δεν ξαναναφερθηκε απο τοτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q2: - Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να αγοράσω κάτι με τη Revolut ή αντιμετωπίζω πρόβλημα στη σύνδεση με το PayPal. Τι φταίει;

       - Σε περίπτωση που η αγορά σε μια χρέωση μέσω της κάρτας Revolut δεν περνάει ή αντιμετωπίζετε συνεχή προβλήματα κατά τη σύνδεσή της με το PayPal, δοκιμάστε να κάνετε διαγραφή των δεδομένων της εφαρμογής μήπως αλλάξει το cvv της κάρτας και η λήξη της. (post#55)

To ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση και επαναφέρω το ερώτημα. Αν κάνω αυτό που λέει στο quote και πιάσει, μετά πρέπει να κάνω edit τα στοιχεία (cvv και ημερομηνία λήξης) της κάρτας στο paypal? Λογικά ναι ε? Και, το κυριότερο, θα δημιουργηθεί πρόβλημα που η πλαστική κάρτα που παράγγειλα θα έχει πάνω το παλιό cvv και την παλιά ημερομηνία λήξης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την εγκατασταση της εφαρμογης,εκανα ολη την διαδικασια και ολα μια χαρα. Οταν ανοιγω την εφαρμογη και παω να πατησω το κατω δεξια κουμπι με τις παυλες, τοτεε κλεινει η εφαρμογη. Εχει καποιος παρομοιο προβλημα? Ξερουμε κανενα τροπο αντιμετωπισης?(εχω σβησει και εχω ξαναεγκαταστησει την εφαρμογη,καθαρησμο cash και παλι τα ιδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση και επαναφέρω το ερώτημα. Αν κάνω αυτό που λέει στο quote και πιάσει, μετά πρέπει να κάνω edit τα στοιχεία (cvv και ημερομηνία λήξης) της κάρτας στο paypal? Λογικά ναι ε? Και, το κυριότερο, θα δημιουργηθεί πρόβλημα που η πλαστική κάρτα που παράγγειλα θα έχει πάνω το παλιό cvv και την παλιά ημερομηνία λήξης?

Δεν ειμαι σιγουρη- και μαλλον κανενας άλλος αφου δε σου απαντησαν- αλλά ΛΟΓΙΚΆ θα πρεπει να αλλάξεις τα στοιχεία στο paypal και μαλλον η καρτα θα εχει τα νεα στοιχεια, αν ζητησες την εκδοση της μετα το καθαρισμο cashe. Αν ζητησες καθαρισμο πριν, τοτε μαλλον θα εχει τα παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προστέθηκαν κάποια screenshots που έλειπαν απο τον οδηγο, χάρη στη βοηθεια του χρηστη kwgwkou, και του parsifal που επεξεργάστηκε τον οδηγό και τους οποιους ευχαριστω θερμα.

 

Προστέθηκαν επίσης 2 ερωταπαντήσεις σχετικά με promo code & referral links στο ποστ 3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μιας και ανεβαζω βιντεακι με ενα μικρο review της καρτας και δεν εβρισκα μονωτικη να κρυψω ολα τα στοιχεια αλλα και βαριομουν να τρωω 10 ωρες στο Vegas για pixelation blockαρα την προηγουμενη καρτα.

 

Η διαδικασια ηταν πανευκολη!

 

Και το καλυτερο;

 

Αμεσα ειχα νεα καρτα και μου εκαναν refund τα 7€ των μεταφορικων μεσω του Support.

 

Στελνω τωρα φωτογραφιες στην Mary για να ανανεωσει τον οδηγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μιας και ανεβαζω βιντεακι με ενα μικρο review της καρτας και δεν εβρισκα μονωτικη να κρυψω ολα τα στοιχεια αλλα και βαριομουν να τρωω 10 ωρες στο Vegas για pixelation blockαρα την προηγουμενη καρτα.

 

Η διαδικασια ηταν πανευκολη!

 

Και το καλυτερο;

 

Αμεσα ειχα νεα καρτα και μου εκαναν refund τα 7€ των μεταφορικων μεσω του Support.

 

Στελνω τωρα φωτογραφιες στην Mary για να ανανεωσει τον οδηγο.

Αυτό θα πει αυτοθυσία :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, ένας τρόπος για να καταλάβεις αν όντως έχει "πιάσει" η πρόσκληση στον φίλο σου, είναι πως όταν θα κάνει register, δεν θα του εμφανίσει επιλογή για insert promo code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει αυτοθυσία :D

Αν ειναι η δικια μου αυτοθυσια της Μαιρης ειναι κινεζικο βασανιστηριο με σταγονα,kamikaze,harakiri και sepuku μαζι!

Ειδικη αναφορα στα νευρα του μοντερειτορα παρσιφαλ που εχουν γινει τσαταλια με το οφτοπικ ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν διαβασα καλα, μπορουμε να κανουμε αναληψη χρηματων της revolut απο ΑΤΜ τραπεζων, σωστα;

αν ναι, σε ποιων;

επισης φορτιση δε μπορει να γινει απο ΑΤΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση και επαναφέρω το ερώτημα. Αν κάνω αυτό που λέει στο quote και πιάσει, μετά πρέπει να κάνω edit τα στοιχεία (cvv και ημερομηνία λήξης) της κάρτας στο paypal? Λογικά ναι ε? Και, το κυριότερο, θα δημιουργηθεί πρόβλημα που η πλαστική κάρτα που παράγγειλα θα έχει πάνω το παλιό cvv και την παλιά ημερομηνία λήξης?

Μόλις μου ήρθε ταχυδρομικά η κάρτα (η χειροπιαστή) και πάνω έχει τα καινούρια στοιχεία,

αυτά που μου εμφάνισε η virtual κάρτα στο app μετά την εκκαθάριση δεδομένων!

Οπότε πιθανολογώ ότι όταν παραγγέλνεις την κανονική σου αλλάζουν τα στοιχεία (CCV ή/και ημερομηνία)

και είναι κάποιο bug του app που δεν κάνει ανανέωση των στοιχείων χωρίς εκκαθάριση δεδομένων.

Αν μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι.

Παρεμπιπτόντως σήμερα έκανε update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...