Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μπορώ να έχω στην κάρτα ταυτόχρονα 50 λίρες και 30 ευρό; Και αν ναι πχ. κάνω αγορά απο το amazon, πως ξέρω οτι θα τραβήξει απο τις λίρες και όχι απο τα € και να κάνει την μετατροπή αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μια ερώτηση για σιγουριά.

πέρασα την εφαρμογή στο tablet και θα κάνω την εγγραφή.

το κινητό μου έχει android 4.0.4 οπότε δε μπαίνει.

 

σε κανα μήνα θα μου έρθει η νέα μου συσκευή με android 5.1 οπότε θα μπορώ να κάνω εκεί εγκατάσταση.

 

θα υπάρξει πρόβλημα αν κάνω την ενεργοποίηση τώρα και μετά χρησιμοποιώ την εφαρμογή από άλλη συσκευή;

διότι θα ζητήσω και την φυσική κάρτα.

μη μου αλλάξει μετά το cvv και είναι άχρηστη η κάρτα.

 

απ ότι κατάλαβα αν κάνω 1-2 φορές wipe τα δεδομένα μετά θα είμαι οκ. θα πάρει το τελικό cvv οπότε τότε ζητάω τη φυσική κάρτα.

ελπίζω να μην αλλάζει κάθε τρεις και λίγο το cvv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μια ερώτηση για σιγουριά.

πέρασα την εφαρμογή στο tablet και θα κάνω την εγγραφή.

το κινητό μου έχει android 4.0.4 οπότε δε μπαίνει.

 

σε κανα μήνα θα μου έρθει η νέα μου συσκευή με android 5.1 οπότε θα μπορώ να κάνω εκεί εγκατάσταση.

 

θα υπάρξει πρόβλημα αν κάνω την ενεργοποίηση τώρα και μετά χρησιμοποιώ την εφαρμογή από άλλη συσκευή;

διότι θα ζητήσω και την φυσική κάρτα.

μη μου αλλάξει μετά το cvv και είναι άχρηστη η κάρτα.

 

απ ότι κατάλαβα αν κάνω 1-2 φορές wipe τα δεδομένα μετά θα είμαι οκ. θα πάρει το τελικό cvv οπότε τότε ζητάω τη φυσική κάρτα.

ελπίζω να μην αλλάζει κάθε τρεις και λίγο το cvv

 

Στον ιδιο προβληματισμο με εσενα, ο pp6210 εδωσε τη λογικη απαντηση.

 

αν εγκαταστήσεις σε διαφορετική συσκευή η εφαρμογή ζητάει τον αριθμό κινητού με το οποίο έγινε η εγγραφή και στέλνει σε εκείνο ένα onetime pin για να μπεις - θα βάλεις πρώτα αυτό και μετά το pin εισόδου στην εφαρμογή, όπως το είχες ρυθμίσει, και θα βρεις κανονικά την κάρτα σου και τις κινήσεις σου.

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή σε 2 κινητά και 1 ταμπλέτα χωρίς πρόβλημα, κάτι παρόμοιο κάνει και το taxibeat ας πούμε, ως χρηστης υπάρχεις μέσω του αριθμού κινητού σου.

 

Το εκανα, εγκατεστησα για τη συζυγο τον λογαριασμο στο ταμπλετ. Ολα καλα, ευχαριστω Μαιρη για τον οδηγο και ολα τα παιδια για τις βοηθειες που εδωσαν εδω μεσα. Οταν με το καλο παρει η συζυγος καλυτερο κινητο, θα δουμε τι θα κανουμε. Το πολυ πολυ να δωσουμε και λιγα ευρω για αντικατασταση καρτας, δεν χαλασε ο κοσμος. Αλλα νομιζω οτι ολα θα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορω να στειλω λεφτα στην καρτα απο την paypal?

Εννοειται....απλα το σωστο ειναι οχι στην καρτα μου αλλα στον λογαριασμο τραπεζης της revolut με τον οποιων ειναι συνδεδεμενη η συγκεκριμενη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορώ να έχω στην κάρτα ταυτόχρονα 50 λίρες και 30 ευρό; Και αν ναι πχ. κάνω αγορά απο το amazon, πως ξέρω οτι θα τραβήξει απο τις λίρες και όχι απο τα € και να κάνει την μετατροπή αυτό;

εφοσον η καρτα ειναι αγγλικη πρωτα θα ρουφηξει σε λιρες και μετα σε ευρω η δολλαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε καποιος σημερα να παρει κατι με revolut ?
2 δοκιμες που εκανα σε Aliexpress Και Ebay ( paypal ) δεν περασε !!!!! ενω περναγε κανονικα μεχρι εχθες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Οσοι θελετε να κανετε καταθεση με την Πειραιως, δοκιμαστε. Η συζυγος εκανε αποπειρα top up με εμβασμα χθες το βραδυ και τα χρηματα εφυγαν σημερα κανονικα. Χθες δεν ηταν καν δεσμευμενα, ελεγε οτι μετα τις 16.00 δεν εκτελειται η συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε καποιος σημερα να παρει κατι με revolut ?

2 δοκιμες που εκανα σε Aliexpress Και Ebay ( paypal ) δεν περασε !!!!! ενω περναγε κανονικα μεχρι εχθες ....

Κι εμένα το ίδιο έγινε και τους έστειλα μήνυμα. Η απάντηση:

 

rev.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...