Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από τον alfeios, σου απάντησε ο parsifal 

Είναι και η σημερινή ημέρα τραπεζική αργία, λόγω Πάσχα Καθολικών

Καλα, δεν διεκδικω τα πρωτία !!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, όλα καλά με τις αγορές, επιστροφή έχει τύχει να κάνει κανείς μέσω Revolut στο PayPal;

 

Έκανα μια αγορά από eBay μέσω PayPal, αποδείχθηκε μούφα, ζήτησα επιστροφή, μου ήρθε μήνυμα ότι έγινε δεκτή, και στο PayPal μου λέει ότι έγινε η επιστροφή στην Revolut κάρτα, αλλά στο Revolut στις πρόσφατες συναλλαγές βλέπω μόνο την χρέωση για την αρχική αγορά και όχι κάποια επιστροφή.

 

Μήπως ξέρει κανείς το γιατί ή τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρεις 1) πότε σε ειδοποίησε το paypal για την πίστωση και 2) εάν έχεις υπολογίσει ότι την προηγούμενη ΚΥ ήταν το Πάσχα των Καθολικών.

 

Πέρα απ αυτά πιστεύω ότι γνωρίζεις το βασικό μειονέκτημα της Revolut που είναι η χειροκίνητη μεταφορά ποσών στους λογαριασμούς των πελατών της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal με ενημέρωσε στις 25 Μαρτίου, η αλήθεια είναι πως δεν υπολόγισα ότι ήταν Μεγάλη Παρασκευή για τους καθολικούς. Για το άλλο με την χειροκίνητη μεταφορά των ποσών στους λογαριασμούς δεν το γνώριζα είναι η αλήθεια...

 

Απλά ήμουν περίεργος αν έχει κάνει κάποιος άλλος επιστροφή, γιατί σκάλωσα για λίγο, μην τυχόν δεν υποστηρίζεται ή κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν μόνο η Μ. Παρασκευή αλλά και η χθεσινή αργία (και στις τράπεζες).

 

Επομένως, από σήμερα ξεκινάνε να λειτουργούν οι μηχανισμοί τους.

Τι ωρα ελλαδος ανοιγει σημερα το chat tis revolut?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal με ενημέρωσε στις 25 Μαρτίου, η αλήθεια είναι πως δεν υπολόγισα ότι ήταν Μεγάλη Παρασκευή για τους καθολικούς. Για το άλλο με την χειροκίνητη μεταφορά των ποσών στους λογαριασμούς δεν το γνώριζα είναι η αλήθεια...

 

Απλά ήμουν περίεργος αν έχει κάνει κάποιος άλλος επιστροφή, γιατί σκάλωσα για λίγο, μην τυχόν δεν υποστηρίζεται ή κάτι τέτοιο...

Τις τελευταίες 10 σελίδες τις διαβάζετε πριν ρωτησετε? Μπας και είχε κάποιος άλλος την ίδια απορία με σας?

 

3-4 εργασιμες μερες απo refund

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβάζω πολλά, ας μου επιβεβαιώσει κάποιος πόσο ημέρες κάνει να "φανεί" το εμβασμα απο Ελλάδα στη ρεβολουτ.

 

Τη 1η φορά που το έκανα, μέσω πειραιώς έκανε 4 εργάσιμες.

Εχει αλλάξει κατι; παίζει ρόλο απο ποια τράπεζα γίνεται το εμβασμα;

 

Έκανα Σαββάτο ένα εμβασμα, που προφανώς λογιστικοποιήθηκε χθές Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβάζω πολλά, ας μου επιβεβαιώσει κάποιος πόσο ημέρες κάνει να "φανεί" το εμβασμα απο Ελλάδα στη ρεβολουτ.

 

Τη 1η φορά που το έκανα, μέσω πειραιώς έκανε 4 εργάσιμες.

Εχει αλλάξει κατι; παίζει ρόλο απο ποια τράπεζα γίνεται το εμβασμα;

 

Έκανα Σαββάτο ένα εμβασμα, που προφανώς λογιστικοποιήθηκε χθές Δευτέρα.

 

 

Το ΣΑ 26/3 που έκανες το έμβασμα ήταν Μ. ΣΑ για τους Καθολικούς και χθες ΔΕ 28/3 ήταν αργία.

Επομένως, οι εργάσιμες μετράνε από σήμερα και, αν συνυπολογίσεις το γεγονός ότι, στη Revolut μεταφέρουν τα εμβάσματα χειροκίνητα, μπορείς να βγάλεις τα συμπεράσματά σου για το πότε θα δεις το έμβασμά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτώ, επειδή καπου στο τοπικ αλλος αναφέρει 2 ημέρες, αλλος 3 κ.α.

 

Και προφανώς έχει να κάνει με τη πολιτική των τραπεζών μας, φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχει σχέση με πολιτικές τραπεζών αφού μιλάμε για λειτουργία εντός ΕΕ.

 

Εάν στείλεις το έμβασμα μέχρι το μεσημέρι, προωθείται το απόγευμα ενώ αν το στείλεις το απόγευμα/βράδυ θα σταλεί την επομένη.

 

Αλλά, με δεδομένο ότι το στέλνεις σε ένα κουβά, όπως έγραψα παραπάνω, πρέπει να συνεκτιμήσεις την καθυστέρηση στη Revolut, για να πιστώσει τα εμβάσματα στον αντίστοιχο λογαριασμό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας το moneysavingexperts.com απο οπου ειχα μαθει και για την revolut πριν μερικους μηνες , υπαρχει προβλημα με ελλατωματικο chip και pin της καρτας σε καποια/ες παρτιδες εξου και τα προβληματα που αντιμετωπιζονται τελευταια.

Μηπως αυτοι που εχετε προβληματα με την καρτα να τους στειλετε email να δειτε τι γινεται??

Αληθεια η ψεμματα το προβλημα με το τσιπ δεν γνωριζω , αλλα την καρτα την ειχα παραλαβει εγω το Νοεμβριο και προβληματα δεν ειχα μεχρι σημερα πουθενα (χτυπα ξυλο) και την χρησιμοποιησα και σε ταξιδι αλλα και τωρα κανω αγορες κανονικα και μεσω paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...