Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικα δεν έχω ιδέα.... τους ζήτησα να μου κανουν καπως reset το status της κάρτας πριν το ταξίδι μου.  Δεν εχω λάβει απάντηση ακόμα... αλλα αυτά δεν ειναι σοβαρά πράγματα.  Μιλάμε για επικη αναξιοπιστια αυτή την στιγμή. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβως κάνουνε. Ο τυπος στο support προσπαθησε να σώσει την παρτίδα... αλλα τώρα εγιναν ολα χειροτερα.

Καλα λειτουργει το support ειναι δευτερη μερα πασχα για καθολικους ?.Εμενα δεν απαντα κανενας στο chat support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπονοω τίποτα. Το πιστεύω ότι κερδίζουν χρόνο με το να κρατάνε τα χρήματα κάποιων όσο γίνεται περισσότερο. Και σε εμένα τα ίδια έλεγαν και δε λειτούργησε. Άρα το γνωρίζουν.

Μετά από κράξιμο που έφαγαν στο fb και όπου αλλού μπορούσα μου τα αποδεσμευσαν.

Ούτε τους ξέρω ούτε με ξέρουν. Απλά τη δουλειά μου θέλω να κάνω αλλά οι τύποι δεν είναι για πολλά πολλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ποσες μερες κανουν τα λεφτά να φτάσουν στον τραπέζικο μας λογαριασμό ΑΠΟ την Revolut (οχι προς). Μου φαινεται θα τα τραβηξω ολα οσο προλαβαινω ακομα σε λογαριασμό που διατηρώ στην Βρετανια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κα κανεια να στηλει λευτα στο paypal απο τον τραπεζικο του λογαραριασμο; ειναι καινουρια υπηρεσια...

 

Και επισης ποσος καιρος χρειαζετε τα λευτα απο revolut να επιστρεψουν στον λογαριασμο μου στην πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα, προσπάθησα σήμερα να αγοράσω ένα stick και ένα USB OTG Adapter από My memory, πληρώνοντας με κάρτα ETE Debit Credit μέσω Paypal και κάθε φορά που έμπαινε στο paypal έβγαζε απόρριψη.

 

Όρισα primary τη Revolut και πέρασε αμέσως η παραγγελία και με σχετικά καλή ισοτιμία € σε £.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα, προσπάθησα σήμερα να αγοράσω ένα stick και ένα USB OTG Adapter από My memory, πληρώνοντας με κάρτα ETE Debit, μέσω Paypal και κάθε φορά που έμπαινε στο paypal έβγαζε απόρριψη.

 

Όρισα primary τη Revolut και πέρασε αμέσως η παραγγελία και με σχετικά καλή ισοτιμία € σε £.

 

εχω την εντυπωση οτι δε παιζει ρολο ποια εχεις primary. Αφου υπαρχει επιλογη να αλλαξεις ποια καρτα θα χρεωσει στην εκαστοτε παραγγελια πριν το τελικο της βημα. Και εγω που εχω 2 καρτες, αυτο κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνεται συνήθως αλλά σήμερα, περίεργα, δεν έβγαζε τη δυνατότητα επιλογής κάρτας.

 

Όταν όρισα τη Revolut, φάνηκε η δυνατότητα επιλογής αλλά δεν θέλησα να ξαναμπλέξω με την ΕΤΕ Credit (διόρθωσα το προηγούμενο post).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 24 του μηνός εχουν σταλθει τα λεφτά και ακομα να τα δω διαθέσιμα.οσο για το support ολο μου λεει οτι ειναι offline

Βαρεσανε κανονι η θα τους το βαρεσω εγω;

Τι γίνεται ρε παιδιά έχετε και σεις πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 24 του μηνός εχουν σταλθει τα λεφτά και ακομα να τα δω διαθέσιμα.οσο για το support ολο μου λεει οτι ειναι offline

Βαρεσανε κανονι η θα τους το βαρεσω εγω;

Τι γίνεται ρε παιδιά έχετε και σεις πρόβλημα;

Απο τις 24 του μηνος μεχρι σημερα ΔΕΝ εχει μεσολαβησει καμια εργασιμη μερα. Μπορει να μην εχουν καν φυγει ακομη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 24 του μηνος μεχρι σημερα ΔΕΝ εχει μεσολαβησει καμια εργασιμη μερα.

Ακριβώς. Είναι και η σημερινή ημέρα τραπεζική αργία, λόγω Πάσχα Καθολικών!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for the history: εδωσα μια τελευταια προσπαθεια στο ATM, στο chat δε μου απαντησαν στο τελευταιο ερώτημα, οποτε εκανα convert σε λιρες και withdraw στην HSBC UK. 

 

Δεν προκειται να τους ξαναχρησιμοποιησω ουτε για σοβαροτερο ποσο ανω των 50-70 ευρώ, ουτε για σοβαρο σκοπο. Ειναι πολυ σημαντικό να πηγαινεις στου διαόλου το κέρατο και να μην φοβάσαι οτι θα σε πουλήσουν και αν προκύψει στραβή οτι θα προσπαθήσει καποιος να δώσει μια λύση. 

 

This is not the case λοιπόν... Το είχα κατα νου, επειδή εβλεπα αστοχίες αριστερα και δεξιά (και δεν εννοω αυτες με υπαιτιοτητα χρήστη), απλά υπέθεσα πως το στατιστικο δειγμα θα πρεπει να ειναι χαμηλό. Τώρα αν ειναι χαμηλό και γω άτυχος... τι να πω. Θα δουμε πως θα πάει στο μέλλον. Για την ώρα με κρύωσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 24 του μηνος μεχρι σημερα ΔΕΝ εχει μεσολαβησει καμια εργασιμη μερα. Μπορει να μην εχουν καν φυγει ακομη

24 του μηνός έστειλε η τράπεζα μου τα λεφτά στην revolut !   Έχω ολοκληρωμένη μεταφορά χρημάτων στις 24 του μηνός.

 

Εντάξει αυτό !

 

Το support κοιμάται όρθιο; Εδω και 2 24ωρα δεν μπορώ να επικοινωνήσω. temporarily unavailabe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 του μηνός έστειλε η τράπεζα μου τα λεφτά στην revolut ! Έχω ολοκληρωμένη μεταφορά χρημάτων στις 24 του μηνός.

 

Εντάξει αυτό !

 

Το support κοιμάται όρθιο; Εδω και 2 24ωρα δεν μπορώ να επικοινωνήσω. temporarily unavailabe.

Ειναι Πασχα γι αυτους λεμε .....
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Πασχα γι αυτους λεμε .....

Sorry ! Δεν το αντιλήφθηκα όταν το διάβασα  αλλά και αυτοί ας βάλουν ένα καταραμένο μήνυμα στο support ότι είναι μέρες αργίας  !! Τί temporalily unavailabe; Να ψάχνομαι τί έχουν γίνει τα λεφτά και  αυτοί.... το Πάσχα τους !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ! Δεν το αντιλήφθηκα όταν το διάβασα  αλλά και αυτοί ας βάλουν ένα καταραμένο μήνυμα στο support ότι είναι μέρες αργίας  !! Τί temporalily unavailabe; Να ψάχνομαι τί έχουν γίνει τα λεφτά και  αυτοί.... το Πάσχα τους !

 

Πριν από τον alfeios, σου απάντησε ο parsifal 

Είναι και η σημερινή ημέρα τραπεζική αργία, λόγω Πάσχα Καθολικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...