Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα στην παρεα.

1η ερωτηση: Δεν μπορω κανω πλεον αγορα με revolut ουτε μεσω Paypal ουτε ως πιστωτικη καρτα. Εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα; Εχω με 25 ευρω και δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω.

2η ερωτηση: Πως θα βρω τον αριθμο μου swift απο τον τραπεζικο μου λογαριασμο στην Πειραιως;

Ευχαριστω εκτων προταιρων.

1. Έχω κι εγώ το ίδιο αλλά επειδή είναι Πάσχα Καθολικών δεν νομίζω ότι λύνεται πριν την Τρίτη.

2. Κωδικοί swift

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιο balance στο Paypal αλλά θέλω να αγοράσω από aliexpress, μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο στην κάρτα? 

Αν θέλεις το γυρίζεις σε μένα και σου τα επιστρέφω στη revolut. (οι διαδικασίες πρέπει να γίνουν προσεκτικά friends & family για να μην πληρώσουμε τίποτε προμήθειες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι και Κυρίες Καλησπέρα

 

Φοβερός οδηγός, αλλά αν τον διαβάζαν όλοι σωστά θα ήταν καλύτερα!!!!! (εννοώ ότι εγώ βιάστηκα και δεν τον διάβασα καλά και προσεκτικά)

 

Έκανα κατάθεση στις 21/3/16 150€, αλλά στο σημείο κωδικός ταυτοποίησης δεν έβαλα τον κωδικό που μου αντιστοιχούσε (Damn Me!!!), αλλά τον έβαλα σε άλλο πεδίο. Τώρα μετά από 5 ημέρες τα χρήματα δεν έχουν φανεί στον λογαριασμό μου στη revolut. Ωστόσο στο chat δεν μου απαντάει κανείς (προφανώς λόγω δικού τους πάσχα έχουν κατεβάσει ρολά!!!), όπως και στο μαιλ το ίδιο (προφανώς λόγω δικού τους πάσχα). Τι θα γίνει από την εμπειρία σας? Χάθηκαν τα λεφτά?

 

Από τη eurobank έφυγαν σωστά την επόμενη εργάσιμη (22/3/16) και πήγαν, προφανώς στον γενικό λογαριασμό της barkleys bank που ανήκει η revolut.

 

Παρακαλώ απαντήστε μου αν έχετε κάποια εμπειρία για το θέμα. Να κάνω άρνηση συνναλαγής? ή να περιμένω.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια.

Επρεπε να επικοινωνήσεις μαζί τους κατευθείαν για να δείς αν μπορούν να λύσουν το πρόβλημα σου. Τα λεφτά δεν τα χάνεις πάντως. Νομίζω θέλει κάπου στις 10 εργάσιμες για να επιστραφούν και όχι ένα μήνα που γράφει ο φίλος πιό πάνω.

 

Ρε παιδια το Paypal μου εχει διαγραψει την καρτα της revolut..Γιατι.....;;;;; Και επισης δεν την δεχετε εαν παω να την ξαναεργοποιησω

Εχουν πεί ότι το Paypal δεν υποστηρίζει τη Revolut (άσχετα αν κάποιοι όπως και εγώ την έχουμε συνδέσει κανονικά). Τώρα λογικά αν θες να δοκιμάσεις να ξαναπεράσεις την κάρτα θα πρέπει να βγάλεις καινούρια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες verify, με την τρίτη τελικά έγινε.

Σε κάθε προσπάθεια, ερχόταν μήνυμα στο revolut app μέσα σε 5 λεπτά που μου έλεγε αν πέτυχε ή όχι η πιστοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, διαβαζω στο τελος οτι το Paypal δεν δεχετε την revalut card, οποτε δεν ειναι δυνατον οι αγορες μεσω ibay. Μπορει καποιος να μας διευκρινησει τι ακριβος συμβαινει, για να μην εκδοδω καρτα και βαλω τσαμπα εμβασμα μιας και την καρτα την θελω αποκλειστικα για το ibay. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, διαβαζω στο τελος οτι το Paypal δεν δεχετε την revalut card, οποτε δεν ειναι δυνατον οι αγορες μεσω ibay. Μπορει καποιος να μας διευκρινησει τι ακριβος συμβαινει, για να μην εκδοδω καρτα και βαλω τσαμπα εμβασμα μιας και την καρτα την θελω αποκλειστικα για το ibay. ευχαριστω

Αυτη ειναι η επισημη αποψη απο την revolut

Στην πραξη ομως οι πιο πολλοι εδω μεσα εχουμε προσθεσει την καρτα κανονικα στο paypal και κανουμε κανονικα τις αγορες μας απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, διαβαζω στο τελος οτι το Paypal δεν δεχετε την revalut card, οποτε δεν ειναι δυνατον οι αγορες μεσω ibay. Μπορει καποιος να μας διευκρινησει τι ακριβος συμβαινει, για να μην εκδοδω καρτα και βαλω τσαμπα εμβασμα μιας και την καρτα την θελω αποκλειστικα για το ibay. ευχαριστω

Eπισημα η revolut δεν συνεργάζεται με paypal.  Υπάρχουν πολλοί όμως που δοκιμάσαν και τη συνδέσαν (όπως και εγώ), δεν υπάρχει κάποιο μυστικό απλά θέμα τύχης ;  

Απο κει και πέρα αν βγάλεις κάρτα μπορείς να την φορτίσεις με τραπεζικό έμβασμα και να την χρησιμοποιήσεις ως κάρτα εξωτερικού για αγορές απο το Διαδίκτυο παρακάπτοντας έτσι τα cc. Λογικά μπορείς να ψωνίσεις και απο ebay.  Διάβασε λίγο τα πρώτα posts στο θέμα για να μην κάνεις κάποιο λάθος στην έκδοση και στην φόρτιση με έμβασμα και .... βελτίωσε τα αγγλικά σου  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι τελευταιο, οταν περασω την καρτα στο paypal μου θα χρειστει επιβεβαιωση μεσω 4 ψηφιου κωδικου? αυτον που θα των βρω?

εμφανιζεται αμεσως στην εφαρμογη στο κινητο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα,

 

Δεν μπορω να κανω verify τον λογαριασμο μου!!

ανεβαζω τα εγγραφα που μου ζηταει περιμενω αλλα τπτ!!

ξερει κανεισ τι παιζει??

Η υπηρεσια ειναι κλειστη γενικα για πασχα... δοκιμασε απο την τριτη

 

Αν δεν στο περναει και τοτε δες αν εχεις αντιγραψει ακριβως το ονοματεπωνυμο στα Αγγλικα οπως το γραφει στην ταυτοτητα και μπες στο τσατ να σου ανοιξουν τo edit να διορθωσεις το ονοματεπωνυμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου την απεριψε το paypal και δεν κερω τι να κανω τωρα. Το paypal απο οτι ειδα συνεργαζετε με την deutche bank και μηπως γνωριζει κανεις εαν μππρω να στειλω λευτα εκει και να μπορω να κανω αγορες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...