Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εμένα το ίδιο έγινε και τους έστειλα μήνυμα. Η απάντηση:

 

rev.png

Kαι μενα το ιδιο μου γραψανε. μαλιστα εβγαλα την καρτα απο το πευπαλ και τωρα δεν μου την ξανακανει add

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Πειραιως ανοιξε ξανα το 500αρικο. Ετσι διαβασα σε μια ενημερωση αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα

 

 

Καλημερα. Οσοι θελετε να κανετε καταθεση με την Πειραιως, δοκιμαστε. Η συζυγος εκανε αποπειρα top up με εμβασμα χθες το βραδυ και τα χρηματα εφυγαν σημερα κανονικα. Χθες δεν ηταν καν δεσμευμενα, ελεγε οτι μετα τις 16.00 δεν εκτελειται η συναλλαγη.

 

Δοκιμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγω προσπαθώ να μπω σήμερα στην εφαρμογή και κολάει στην οθόνη του κωδικού. Τι να κάνω να ξεκολλήσει;

 

Edit: Το έλυσα. Είχε φάει κόλλημα και ήθελε restart το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOS SOS SOS ειμαι πανω στη μεταφορα εμβασματος. Στο πεδιο Ονοματεπώνυμο / Επωνυμία Δικαιούχου: τι βαζω ;;;;  Πλιιιιζζζ μια γρηγορη απαντηση !!!!

REVOLUT LTD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

REVOLUT LTD

Ευχαριστω !!!  Στο τσακ με προλαβες !!!

Η συναλλαγή σας εκτελέστηκε επιτυχώς με τα παρακάτω στοιχεία:
Η μεταφορά πίστωσης θα εκτελεστεί από την Τράπεζα την επόμενη εργάσιμη ημέρα*, καθώς είτε έχει εκπνεύσει ο προκαθορισμένος χρόνος αποστολής για αυθημερόν εκτέλεση (16:00 ώρα Ελλάδος), είτε καταχωρείται σε μη εργάσιμη ημερομηνία. Σε κάθε περίπτωση απαραίτητη προϋπόθεση για την εκτέλεση του εμβάσματος είναι η ύπαρξη επαρκούς διαθεσίμου υπολοίπου στον λογαριασμό που έχετε επιλέξει, κατά την ημερομηνία εκτέλεσης.
 
Νεα ερωτηση. Μεταφερα 200 € και μου λεει για 1€ εξοδα. Θα πιστωθουν λοιπον 199€, ή θα προκυψουν επιπλεον εξοδα στην πορεια ;;  Και επιπλεον, οταν μιλαει για "ύπαρξη επαρκούς διαθεσίμου υπολοίπου στον λογαριασμό", εννοει την επομενη εργασιμη μερα ή μετα απο 3-4 μερες που θα φανει σε μενα ;;  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οριο του 10λεπτου στο Referal ισχυει και με το παραπανω.

Ο κολλητος μου εβγαλε καρτα πριν 5 μερες απο το link μου και δεν προλαβε την διορια γιατι μπηκε πελατης.

 

Σημερα που εμφανιστηκαν τα λεφτα του Top Up τιποτα.

Μιλαω με το Support τους εξηγω την κατασταση και εφαγα γειωση τρελη :)

 

Κατα τ`αλλα οταν γινει Top Up σε καποιον που εκανε σωστα την διαδικασια το 5λιρο πιστωνεται αμεσα στον λογαριασμο μας μολις δει και ο αλλος τα χρηματα στην καρτα.

Επισης Transfer απο Revolut σε Revolut μεσα σε 2 κλικ σου βγαζει την λιστα επαφων σου στο κινητο και στελνεις στην επαφη που θες και ξερεις οτι εχει Revolut χωρις καμια χρεωση.

Πηγαμε 20€ περα δωθε για να δουμε αν βγαινει το ποσο σε μια παραγγελια και ολα κομπλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ xouzel:

 

Θα πιστωθούν 200€ & θα σου χρεώσουν 201€.

Η "ύπαρξη επαρκούς διαθεσίμου υπολοίπου στον λογαριασμό", πρέπει να υπάρχει τη μέρα που θα γίνει η μεταφορά του εμβάσματος.

 

Συμπέρασμα:

Αν κατέθεσες σήμερα 200€ μετά τις 16:00, η μεταφορά των 200€ θα γίνει τη Δευτέρα & θα αφαιρεθούν 201€ απ' το λογαριασμό σου.

 

 

Διάβασε & κανέναν οδηγό στην 1η σελίδα & μερικές σελίδες του θέματος!  :P 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ρώτησε αν άλλαξα το πιν του λέω ναι και μου λέει αυτά...παντως συνεχίζει να μην δουλεύει η καρτα

 

edit Ολα καλα την ξεμππλοκαρισε ο αγγλος και παιζει και στο πευπαλ και στο αλι.

απλα πηγα στο ατμ και αλαξα το pin

post-368946-0-33394700-1448029657_thumb.jpeg

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οριο του 10λεπτου στο Referal ισχυει και με το παραπανω.

 

Ο κολλητος μου εβγαλε καρτα πριν 5 μερες απο το link μου και δεν προλαβε την διορια γιατι μπηκε πελατης.

 

Σημερα που εμφανιστηκαν τα λεφτα του Top Up τιποτα.

 

Μιλαω με το Support τους εξηγω την κατασταση και εφαγα γειωση τρελη :)

 

Κατα τ`αλλα οταν γινει Top Up σε καποιον που εκανε σωστα την διαδικασια το 5λιρο πιστωνεται αμεσα στον λογαριασμο μας μολις δει και ο αλλος τα χρηματα στην καρτα.

 

Επισης Transfer απο Revolut σε Revolut μεσα σε 2 κλικ σου βγαζει την λιστα επαφων σου στο κινητο και στελνεις στην επαφη που θες και ξερεις οτι εχει Revolut χωρις καμια χρεωση.

 

Πηγαμε 20€ περα δωθε για να δουμε αν βγαινει το ποσο σε μια παραγγελια και ολα κομπλε.

 

Thanks για την ενημέρωση.

 

Το κακό με τη λίστα επαφών που βγάζει, είναι ότι δεν σου δίνει δυνατότητα αναζήτησης με όνομα. Έχω 500 επαφές, θέλω ώρα για να βρω αυτή που ψάχνω!  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την ενημέρωση.

 

Το κακό με τη λίστα επαφών που βγάζει, είναι ότι δεν σου δίνει δυνατότητα αναζήτησης με όνομα. Έχω 500 επαφές, θέλω ώρα για να βρω αυτή που ψάχνω!  :blink:

Χμμμ περιεργο...

Πατησες τον μεγεθυντικο φακο;

Απο οτι ειδα επειδη ειχε και ενα καρο Emails μαλλον τσιμπησε τον συγχρονισμενο καταλογο των Google Contacts μου (ειμαι σε Android)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ xouzel:

 

Θα πιστωθούν 200€ & θα σου χρεώσουν 201€.

Η "ύπαρξη επαρκούς διαθεσίμου υπολοίπου στον λογαριασμό", πρέπει να υπάρχει τη μέρα που θα γίνει η μεταφορά του εμβάσματος.

 

Συμπέρασμα:

Αν κατέθεσες σήμερα 200€ μετά τις 16:00, η μεταφορά των 200€ θα γίνει τη Δευτέρα & θα αφαιρεθούν 201€ απ' το λογαριασμό σου.

 

 

Διάβασε & κανέναν οδηγό στην 1η σελίδα & μερικές σελίδες του θέματος!  :P 

 

Eυχαριστω πολυ. Ζοριζομουν γιατι ειχα ανοιχτο το win bank κι ετρεχε το 10λεπτο !!! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω πολυ. Ζοριζομουν γιατι ειχα ανοιχτο το win bank κι ετρεχε το 10λεπτο !!! :P :P

Μέσα σε 10 λεπτά θα ειχες διαβάσει τουλάχιστον 3 φορές τα 3 πρώτα ποστ και ούτε θα ειχες το άγχος αν σου απαντήσουν.

Το θέμα δημιουργήθηκε για να μάθουμε τυχόν προβλήματα με την Revolut που δε θα ξέραμε, όχι για να ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...