Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο εκει στελνω πια. Την επομενη εργασιμη ειναι μεσα.

Μεταφορα στη ρεβο εχω ακαριαια, οποτε τι?

 

Γιατι να στειλω στη ρεβο?

Εγραψα ακριβώς απο πανω οτι μπερδευτηκα και θεωρησα οτι μιλατε για αμεση φορτιση με καρτα. Ζητησα και συγνωμη. Μην το συνεχιζετε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορει καποιος να βαλει λεφτα στη revolut απο το εξωτερικο π.χ κλασσικη καταθεση και να παω σε καποιο atm εδω για να κανω αναληψη?

και αν ναι τι χρεωση θα εχω.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να βαλει λεφτα στη revolut απο το εξωτερικο π.χ κλασσικη καταθεση και να παω σε καποιο atm εδω για να κανω αναληψη?

και αν ναι τι χρεωση θα εχω.?

Με το κλασσικη καταθεση τι εννοεις;Καταθεση σε υποκαταστημα τραπεζας;Οχι δεν γινετε αυτο.Μονο αν το ατομο που θελει να σε βαλει χρηματα ανοιξει ενα revolut λογαριασμο στο ονομα του κανει καταθεση μεσω της καρτα του(Εξωτερικου φυσικα) και να στα κανει μεταφορα στο δικο σου revolut λογαριασμο και να τα τραβηξεις απο ελληνικο ΑΤΜ.Χρεωση μεχρι 200 ευρω δεν υπαρχει.200 ευρω και πανω χρεωνει 2% (Απο την μερια της revolut)Η ελληνικη τραπεζα δεν κραταει τιποτα  αν κανεις σωστα την αναληψη.Δηλαδη να μην κανει μετατροπη συνναλαγματος η ελληνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος θα αλλάξω αριθμό τηλεφώνου και συσκευή πως μπορώ να μεταφέρω την εφαρμογή και πώς θα κανω αλλαγή αριθμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,

 

Πριν περιπου 15 μερες πραγματοποιησα μια αγορα. Φορτωσα την καρτα, πληρωσα μεσω πευπαλ γιατι ετσι ηθελε ο πωλητης, τα πηρε αυτος τα λεφτα και μου εστειλε κανονικα το δεμα μου (το περιμενω απο μερα σε μερα).

 

Μεχρι εδω ολα καλα.

 

Ανοιγω σημερα την εφαρμωγη να δω ποσα λεφτα εχουν μηνει και βλεπω υπολοιπο ολο το ποσο που ειχα φορτωσει πριν την τελευταια μου αγορα λες και δεν πληρωσα ποτε Ο.Ο Ουτε στο ιστορικο αγορων φαινεται τιποτα... (παρ'ολα αυτα στο παυπαλ η συναλλαγη μια χαρα φαινεται)

 

Και ερωτω, σας εχει συμβει ποτε τιποτα τετοιο? μηπως η εφαρμωγη εχει κολλησει και το ποσο ειναι εικονικο (εκανα ενημερωση της εφαρμωγης και δεν αλλαξε κατι)? θελω να ξαναστειλω λεφτα μεσω πευπαλ σε φιλικο μου προσωπο και αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω να τα στειλω ή αν θα μου πεταξει οτι το υπολοιπο δεν επαρκει (και αντε να φορτωσω και να περιμενω μιση βδομαδα για να περαστουν -___-)

 

Ευχαριστω.

 

ΥΓ η αγοραπολησεια εγινε ως gift payment μεσω πευπαλ. δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση αλλα το αναφερω καλου κακου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,

 

Πριν περιπου 15 μερες πραγματοποιησα μια αγορα. Φορτωσα την καρτα, πληρωσα μεσω πευπαλ γιατι ετσι ηθελε ο πωλητης, τα πηρε αυτος τα λεφτα και μου εστειλε κανονικα το δεμα μου (το περιμενω απο μερα σε μερα).

 

Μεχρι εδω ολα καλα.

 

Ανοιγω σημερα την εφαρμωγη να δω ποσα λεφτα εχουν μηνει και βλεπω υπολοιπο ολο το ποσο που ειχα φορτωσει πριν την τελευταια μου αγορα λες και δεν πληρωσα ποτε Ο.Ο Ουτε στο ιστορικο αγορων φαινεται τιποτα... (παρ'ολα αυτα στο παυπαλ η συναλλαγη μια χαρα φαινεται)

 

Και ερωτω, σας εχει συμβει ποτε τιποτα τετοιο? μηπως η εφαρμωγη εχει κολλησει και το ποσο ειναι εικονικο (εκανα ενημερωση της εφαρμωγης και δεν αλλαξε κατι)? θελω να ξαναστειλω λεφτα μεσω πευπαλ σε φιλικο μου προσωπο και αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω να τα στειλω ή αν θα μου πεταξει οτι το υπολοιπο δεν επαρκει (και αντε να φορτωσω και να περιμενω μιση βδομαδα για να περαστουν -___-)

 

Ευχαριστω.

 

ΥΓ η αγοραπολησεια εγινε ως gift payment μεσω πευπαλ. δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση αλλα το αναφερω καλου κακου

Δοκιμασε να κανεις log-out και ξανα log-in αν δεις παλι το ποσο στον λογαριασμο σου τοτε απλα δεν τα τραβηξε η revolut τα χρηματα(Μαλλον λογο bug).Θα στα τραβήξει κάποια στιγμή στο μελλον και αμα δεν εχεις υπόλοιπο παιζει να σε στειλουν κανα χαρτι απο εισπρακτική εταιρια για να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να στείλω χρήματα από την δικιά μου Revolut σε Revolut άλλου απευθείας αλλά μου βγάζει "transfer failed, "όνομα" is unable to receive funds at the moment. Please ask them to contact support"

 

Πριν μιλήσει με support μήπως το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλο και ξέρει την λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να στείλω χρήματα από την δικιά μου Revolut σε Revolut άλλου απευθείας αλλά μου βγάζει "transfer failed, "όνομα" is unable to receive funds at the moment. Please ask them to contact support"

 

Πριν μιλήσει με support μήπως το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλο και ξέρει την λύση;

Ο άλλος που στέλνεις έχει κάνει ταυτοποίηση/verification?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος που στέλνεις έχει κάνει ταυτοποίηση/verification?

Όχι. Ούτε εγώ. Πάντως έχουμε και οι 2 κάνει top up απο bank account και πληρωμές αλλού. πχ μέσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Ούτε εγώ. Πάντως έχουμε και οι 2 κάνει top up απο bank account και πληρωμές αλλού. πχ μέσω paypal

Δε μπορείς να στείλεις χρήματα σε κάποιον που δεν έχει κάνει Verification

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορείς να στείλεις χρήματα σε κάποιον που δεν έχει κάνει Verification

Ok. Γίνεται αυτόματα αυτό ή θέλει χρόνο αφού σκανάρεις ταυτότητα; Χρειάζεται να κάνω κι εγώ που είμαι αποστολέας verify;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok. Γίνεται αυτόματα αυτό ή θέλει χρόνο αφού σκανάρεις ταυτότητα; Χρειάζεται να κάνω κι εγώ που είμαι αποστολέας verify;

Δε γίνεται αυτόματα θέλει κάποιο χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,

 

Πριν περιπου 15 μερες πραγματοποιησα μια αγορα. Φορτωσα την καρτα, πληρωσα μεσω πευπαλ γιατι ετσι ηθελε ο πωλητης, τα πηρε αυτος τα λεφτα και μου εστειλε κανονικα το δεμα μου (το περιμενω απο μερα σε μερα).

 

Μεχρι εδω ολα καλα.

 

Ανοιγω σημερα την εφαρμωγη να δω ποσα λεφτα εχουν μηνει και βλεπω υπολοιπο ολο το ποσο που ειχα φορτωσει πριν την τελευταια μου αγορα λες και δεν πληρωσα ποτε Ο.Ο Ουτε στο ιστορικο αγορων φαινεται τιποτα... (παρ'ολα αυτα στο παυπαλ η συναλλαγη μια χαρα φαινεται)

 

Και ερωτω, σας εχει συμβει ποτε τιποτα τετοιο? μηπως η εφαρμωγη εχει κολλησει και το ποσο ειναι εικονικο (εκανα ενημερωση της εφαρμωγης και δεν αλλαξε κατι)? θελω να ξαναστειλω λεφτα μεσω πευπαλ σε φιλικο μου προσωπο και αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω να τα στειλω ή αν θα μου πεταξει οτι το υπολοιπο δεν επαρκει (και αντε να φορτωσω και να περιμενω μιση βδομαδα για να περαστουν -___-)

 

Ευχαριστω.

 

ΥΓ η αγοραπολησεια εγινε ως gift payment μεσω πευπαλ. δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση αλλα το αναφερω καλου κακου

 

Just checking, αλλά μήπως είχες και άλλη κάρτα περασμένη στο paypal και τα πήρε απο κει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just checking, αλλά μήπως είχες και άλλη κάρτα περασμένη στο paypal και τα πήρε απο κει?

Καλά ε, είσαι θεός! Χαιρόμουν τόσο πολύ μου κέρδισα το auction που δεν πήρα χαμπάρι ότι τα λεφτά δεν τραβήχτηκαν από την ρεβολούτ... Ευχαριστώ!

 

Ευχαριστώ επίσης και τον asdfnikos για την γρήγορη απάντηση του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...