Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να μετατρέψεις ό,τι θέλεις, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Με ποιο τρόπο? γιατί δεν μπορώ να το βρω...

Γιατι όμως δεν τράβηξε τα δολάρια αλλά τα ευρώ. Πότε θα τα τραβήξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο τρόπο? γιατί δεν μπορώ να το βρω...

Γιατι όμως δεν τράβηξε τα δολάρια αλλά τα ευρώ. Πότε θα τα τραβήξει?

Ανοιγεις το app πατας exchange (Διπλα απο το top up) βαζεις επανω δολλαρια κατω ευρω βαζεις το ποσο τον δολλαριον επανω σου βγαζει ποσα ευρω θα σε δωσει και πατας το τικ πανω δεξια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις το app πατας exchange (Διπλα απο το top up) βαζεις επανω δολλαρια κατω ευρω βαζεις το ποσο τον δολλαριον επανω σου βγαζει ποσα ευρω θα σε δωσει και πατας το τικ πανω δεξια.

Ποο ρε φίλε είχα φαγωθεί και δεν το έβρισκα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια.

 

Εγω εστειλα ενα εμβασμα 150 ευρω την Τριτη στο ΕUR iban της revolut μου και τα λεφτα δεν εχουν εμφανιστει ακομα,ενω η Πειραιως γραφει οτι ηταν επιτυχης η αποστολη.

 

Επισης στην εφαρμογη της REvolut στο κινητο μου,δεν γραφει καπου το expiry date και το χρειαζομαι για να το βαλω σε αμερικανικο eshop για να κανω παραγγελια.

 

Μηπως μου εμφανιστει οταν μπουν τα λεφτα?

 

Επισης εχει σημασια οτι απο το winbank της Πειραιως πατησα να σταλθουν ως ευρω και οχι κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια.

 

Εγω εστειλα ενα εμβασμα 150 ευρω την Τριτη στο ΕUR iban της revolut μου και τα λεφτα δεν εχουν εμφανιστει ακομα,ενω η Πειραιως γραφει οτι ηταν επιτυχης η αποστολη.

 

Επισης στην εφαρμογη της REvolut στο κινητο μου,δεν γραφει καπου το expiry date και το χρειαζομαι για να το βαλω σε αμερικανικο eshop για να κανω παραγγελια.

 

Μηπως μου εμφανιστει οταν μπουν τα λεφτα?

 

Επισης εχει σημασια οτι απο το winbank της Πειραιως πατησα να σταλθουν ως ευρω και οχι κατι αλλο?

Εβαλες το reference number? Ο Λογαριασμός από τον οποίο έφυγαν τα χρήματα είναι δικός σου; ταυτίζεται το ονομα επιθετο με αυτα που δήλωσες στη revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης στην εφαρμογη της REvolut στο κινητο μου,δεν γραφει καπου το expiry date και το χρειαζομαι για να το βαλω σε αμερικανικο eshop για να κανω παραγγελια.

Της καρτας? Δεν εχεις παραλαβει καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια.

 

Εγω εστειλα ενα εμβασμα 150 ευρω την Τριτη στο ΕUR iban της revolut μου και τα λεφτα δεν εχουν εμφανιστει ακομα,ενω η Πειραιως γραφει οτι ηταν επιτυχης η αποστολη.

 

Επισης στην εφαρμογη της REvolut στο κινητο μου,δεν γραφει καπου το expiry date και το χρειαζομαι για να το βαλω σε αμερικανικο eshop για να κανω παραγγελια.

 

Μηπως μου εμφανιστει οταν μπουν τα λεφτα?

 

Επισης εχει σημασια οτι απο το winbank της Πειραιως πατησα να σταλθουν ως ευρω και οχι κατι αλλο?

Εχεις κανεις επιβεβαιωση της καρτας μα ταυτοτητα κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LaCobra  Αν δεν κάνεις verify id (με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες ή  διαβατήριο) δεν σε αφήνουν πλέον να φορτίσεις την κάρτα (top up) αυτό σε ρωτάει και ο @NikosKallithea.  

Αν όντως αυτό είναι το πρόβλημα και για αυτό δεν μπήκαν τα χρήματα του εμβάσματος επικοινώνησε μαζί τους στο support και κάνε άμεσα την πιστοποίηση (2 λεπτά υπόθεση είναι) διαφορετικά θα σου γυρίσει το έμβασμα πίσω Ελλάδα και δεν σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κάνεις ακύρωση στην μεταφορά, αν δεν θες να κάνεις πιστοποίηση;

Συνεννόηση με την τράπεζα για ακύρωση (αν το επιτρέψει), αλλιώς αναμονή για αυτόματη ακύρωση (πιθανόν με ταυτόχρονη επιβολή προμήθειας εισερχόμενου εμβάσματος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ακύρωση εμβάσματος θα χρεωθεί πάντως

Η προμήθεια για εισερχομενο εμβασμα, οταν επιστρεψουν τα χρηματα επειδη δεν πηγαν στον προορισμο τους θα ειναι μικροτερη απο την προμηθεια για ακυρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι δεν χρεώνεται εφόσον η συναλλαγή δεν έχει ολοκληρωθεί και απλά επιστρέφεται αλλά σε κάθε περίπτωση να μιλήσει με το support ο φίλος και η ταυτοποίηση μπορεί να γίνει και με δίπλωμα αυτοκινήτου για να μην χάσει χρήματα εντελώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...