Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον δεν μπορεις να στειλεις απο paypal σε χρεωστικη καρτα δεν σου δινει την επιλογη η paypal Μονο σε IBAN ! εχει κανεις καμια λυση σε αυτο?

 

Επισης το ΙΒΑΝ tτης Revolut δεν το δεχετε!!! καμια λυση?>

Επεξ/σία από daioner1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, daioner1986 είπε

1.Πλεον δεν μπορεις να στειλεις απο paypal σε χρεωστικη καρτα δεν σου δινει την επιλογη η paypal Μονο σε IBAN ! εχει κανεις καμια λυση σε αυτο?

2.Επισης το ΙΒΑΝ tτης Revolut δεν το δεχετε!!! καμια λυση?>

1. Ποτέ δεν μπορούσες

2. Το ιβαν της ρεβο εγω το εχω συνδέσει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

1. Ποτέ δεν μπορούσες

2. Το ιβαν της ρεβο εγω το εχω συνδέσει

to Local IBAN βαζεις?

Υπαρχει η δυνατοτητα προχθες που ειχα μπει στην paypal μου εδινε τν δυαντοτητα να στειλω σε χρεωστικη κανονικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ, για εξήγησε σε παρακαλώ: πού πήγαινες στη σελίδα του ΡΡ και τι ακριβώς συμπλήρωνες (φαντάζομαι έναν αριθμό κάρτας) για να λάβεις χρήματα σε χρεωστική;;;;;;

Στο μεταξύ κι εγώ έχω συνδεδεμένη τη Ρεβ με το ΡΡ, μια χάρα πάνε χρήματα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Δλδ, για εξήγησε σε παρακαλώ: πού πήγαινες στη σελίδα του ΡΡ και τι ακριβώς συμπλήρωνες (φαντάζομαι έναν αριθμό κάρτας) για να λάβεις χρήματα σε χρεωστική;;;;;;

Στο μεταξύ κι εγώ έχω συνδεδεμένη τη Ρεβ με το ΡΡ, μια χάρα πάνε χρήματα εκεί.

Ακριβως εκει κατω απο τα IBAN των τραπεζων σου ειχε επιλογη να επιλεξεις μια απο τισ καρτες που ειχες κανει vefiry ( χρεωστικες)!

Ποιο IBAN βαζειςαπο την ρεβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το euro account - local.

Όσον αφορά στο ενδεχόμενο σύνδεσης χρεωστικής κάρτας για λήψη χρημάτων, είτε κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά ή εγώ έχω άλλου τύπου λογαριασμό ΡΡ. Αυτή τη στιγμή τσεκάρω τον λογαριασμό μου, είναι ακριβώς ίδιο όπως παλιά. Κάτω από τα ΙΒΑΝ των τραπεζών έχει δυνατότητα να προσθέσω κάρτα, όχι να παίρνω χρήματα σε κάποια κάρτα. Η λίστα των καρτών μου είναι μεγάλη και είμαι σίγουρος ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει διότι μόλις την προηγούμενη εβδομάδα πρόσθεσα νέα κάρτα και θυμάμαι πολύ καλά τι επιλογές είχε εκεί και την εικόνα της σελίδας γενικά.

Και θα επιμείνω: δλδ εσύ είχες ΛΑΒΕΙ χρήματα από το ΡΡ σε χρεωστική σου κάρτα στο παρελθόν; Έδωσες εντολή από τη σελίδα "wallet" του ΡΡ και έφυγαν χρήματα από εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Το euro account - local.

Όσον αφορά στο ενδεχόμενο σύνδεσης χρεωστικής κάρτας για λήψη χρημάτων, είτε κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά ή εγώ έχω άλλου τύπου λογαριασμό ΡΡ. Αυτή τη στιγμή τσεκάρω τον λογαριασμό μου, είναι ακριβώς ίδιο όπως παλιά. Κάτω από τα ΙΒΑΝ των τραπεζών έχει δυνατότητα να προσθέσω κάρτα, όχι να παίρνω χρήματα σε κάποια κάρτα. Η λίστα των καρτών μου είναι μεγάλη και είμαι σίγουρος ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει διότι μόλις την προηγούμενη εβδομάδα πρόσθεσα νέα κάρτα και θυμάμαι πολύ καλά τι επιλογές είχε εκεί και την εικόνα της σελίδας γενικά.

Και θα επιμείνω: δλδ εσύ είχες ΛΑΒΕΙ χρήματα από το ΡΡ σε χρεωστική σου κάρτα στο παρελθόν; Έδωσες εντολή από τη σελίδα "wallet" του ΡΡ και έφυγαν χρήματα από εκεί;

Εγω δεν το εκανα ποτε αλλα υπαρχουν παρα πολλοι που το κανουν μπορεις να δεις και σχετικα βιντεο στο yt 

12 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Το euro account - local.

Όσον αφορά στο ενδεχόμενο σύνδεσης χρεωστικής κάρτας για λήψη χρημάτων, είτε κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά ή εγώ έχω άλλου τύπου λογαριασμό ΡΡ. Αυτή τη στιγμή τσεκάρω τον λογαριασμό μου, είναι ακριβώς ίδιο όπως παλιά. Κάτω από τα ΙΒΑΝ των τραπεζών έχει δυνατότητα να προσθέσω κάρτα, όχι να παίρνω χρήματα σε κάποια κάρτα. Η λίστα των καρτών μου είναι μεγάλη και είμαι σίγουρος ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει διότι μόλις την προηγούμενη εβδομάδα πρόσθεσα νέα κάρτα και θυμάμαι πολύ καλά τι επιλογές είχε εκεί και την εικόνα της σελίδας γενικά.

Και θα επιμείνω: δλδ εσύ είχες ΛΑΒΕΙ χρήματα από το ΡΡ σε χρεωστική σου κάρτα στο παρελθόν; Έδωσες εντολή από τη σελίδα "wallet" του ΡΡ και έφυγαν χρήματα από εκεί;

Πρεπει να σου εχει ερθει η φυσικη καρτα για να χρησιμοποιησεις το IBAN στην παυπαλ και να τον δεχτει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπω στη λογική να βλέπω βίντεο, όταν σε αυτό το νήμα κι εγώ προσωπικά δεν έχω δει την επιλογή. Αν δεν το έχεις κάνει ούτε εσύ, θεωρώ ότι συζητάμε για επιλογή-φάντασμα. Νόμιζα ότι το είχες κάνει/δει στον λογαριασμό σου κι εξαφανίστηκε τώρα.

Για το ερώτημά σου δεν γνωρίζω την απάντηση. Αλλά δεν βλέπω τον λόγο να έχεις φυσική κάρτα. Δεν θα τη δείξεις στο ΡΡ. Αριθμούς βάζεις, αν θέλεις να λάβεις χρήματα στον λογαριασμό σου από κάποιον, αυτούς θα δώσεις. Όχι τη φυσική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jonkyr είπε

Δεν θα μπω στη λογική να βλέπω βίντεο, όταν σε αυτό το νήμα κι εγώ προσωπικά δεν έχω δει την επιλογή. Αν δεν το έχεις κάνει ούτε εσύ, θεωρώ ότι συζητάμε για επιλογή-φάντασμα. Νόμιζα ότι το είχες κάνει/δει στον λογαριασμό σου κι εξαφανίστηκε τώρα.

Για το ερώτημά σου δεν γνωρίζω την απάντηση. Αλλά δεν βλέπω τον λόγο να έχεις φυσική κάρτα. Δεν θα τη δείξεις στο ΡΡ. Αριθμούς βάζεις, αν θέλεις να λάβεις χρήματα στον λογαριασμό σου από κάποιον, αυτούς θα δώσεις. Όχι τη φυσική κάρτα.

Χωρις φυσικη καρτα πως α βγαλεις τα λεφτα απο ΑΤΜ? αν ηθελα τα κραταω στην paypal ειναι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα σκέφτεσαι, άλλα γράφεις.

Η ερώτηση σου ήταν "...για να χρησιμοποιησεις το IBAN στην παυπαλ και να τον δεχτει?".

Η απάντησή μου είναι απλή: δεν το γνωρίζω σίγουρα, αλλά θεωρώ ότι μπορείς. Δεν θα δείξεις στο ΡΡ την κάρτα σου. Αριθμό λογαριασμού συμπληρώνεις. Πως να ξέρει το ΡΡ αν έχει εσύ στα χέρια σου φυσικά κάρτα;

Ξαφνικά ρωτάς "πώς θα βγάλω τα λεφτά χωρίς φυσική κάρτα"! Άσχετο!!! Ζήτα να στη στείλουν. Κάνε αγορές online. Δεν μπορώ να σου δώσω οδηγίες γι' αυτό. Αλλά στο ΡΡ αριθμό λογαριασμού θα βάλεις. Όχι κάρτα στο dvd rom του υπολογιστή σου για να στη διαβάσει. Μην μπλέκεις τα ΑΤΜ στην κουβέντα.

Καλό βράδυ.

Υ.Σ.: Στο μεταξύ μόλις διαπίστωσα τα ακόλουθα.

1 ώρα πριν, daioner1986 είπε

Υπαρχει η δυνατοτητα προχθες που ειχα μπει στην paypal μου εδινε τν δυαντοτητα να στειλω σε χρεωστικη κανονικα 

Γράφεις ότι "μπήκα" και "μου έδινε".

28 λεπτά πριν, daioner1986 είπε

Εγω δεν το εκανα ποτε αλλα υπαρχουν παρα πολλοι που το κανουν μπορεις να δεις και σχετικα βιντεο στο yt 

Λες "όχι εγώ, κάτι βίντεο στο ΥΤ".

Αποφάσισε, γιατί χάνουμε τον χρόνο μας άσκοπα και γεμίζουμε το νήμα με άσχετα μνμ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, daioner1986 είπε

Εγω δεν το εκανα ποτε αλλα υπαρχουν παρα πολλοι που το κανουν μπορεις να δεις και σχετικα βιντεο στο yt 

 

Ουδέποτε γινόταν κάτι τέτοιο στο Paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Άλλα σκέφτεσαι, άλλα γράφεις.

Η ερώτηση σου ήταν "...για να χρησιμοποιησεις το IBAN στην παυπαλ και να τον δεχτει?".

Η απάντησή μου είναι απλή: δεν το γνωρίζω σίγουρα, αλλά θεωρώ ότι μπορείς. Δεν θα δείξεις στο ΡΡ την κάρτα σου. Αριθμό λογαριασμού συμπληρώνεις. Πως να ξέρει το ΡΡ αν έχει εσύ στα χέρια σου φυσικά κάρτα;

Ξαφνικά ρωτάς "πώς θα βγάλω τα λεφτά χωρίς φυσική κάρτα"! Άσχετο!!! Ζήτα να στη στείλουν. Κάνε αγορές online. Δεν μπορώ να σου δώσω οδηγίες γι' αυτό. Αλλά στο ΡΡ αριθμό λογαριασμού θα βάλεις. Όχι κάρτα στο dvd rom του υπολογιστή σου για να στη διαβάσει. Μην μπλέκεις τα ΑΤΜ στην κουβέντα.

Καλό βράδυ.

Υ.Σ.: Στο μεταξύ μόλις διαπίστωσα τα ακόλουθα.

Γράφεις ότι "μπήκα" και "μου έδινε".

Λες "όχι εγώ, κάτι βίντεο στο ΥΤ".

Αποφάσισε, γιατί χάνουμε τον χρόνο μας άσκοπα και γεμίζουμε το νήμα με άσχετα μνμ.

Μπηκα και μου εδινε ειναι διαφοετικο απο το οτι εστειλα!

3 λεπτά πριν, theopan είπε

Ουδέποτε γινόταν κάτι τέτοιο στο Paypal.

ουδεποτε ...

 

Ακομα και τωρα γινεται εφοσον και προχθες το ειδα απλα σημερα δεν το εχει ( ισως ειναι bug)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Έστειλα ένα έμβασμα στην REvolut στα 1200€ και όταν το είχα ήταν 40€ λιγότερο αλλά σε λίρες μόλις το μετέτρεψα σε € μου κράτησε άλλα 20€ γιατί .....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Καλημέρα 

Έστειλα ένα έμβασμα στην REvolut στα 1200€ και όταν το είχα ήταν 40€ λιγότερο αλλά σε λίρες μόλις το μετέτρεψα σε € μου κράτησε άλλα 20€ γιατί .....

Το έμβασμα που στέλνεις στο GBP λογαριασμό μετατρέπεται αυτόματα απο τη revolut σε αγγλικές λίρες γιατί ο λογαριασμός είναι αγγλικός. Το ότι ήταν λιγότερο έχει να κάνει με την ισοτιμία της αγγλικής λίρας με το ευρώ (η λίρα είναι πιο σκληρό νόμισμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mad-proffessor είπε

Το έμβασμα που στέλνεις στο GBP λογαριασμό μετατρέπεται αυτόματα απο τη revolut σε αγγλικές λίρες γιατί ο λογαριασμός είναι αγγλικός. Το ότι ήταν λιγότερο έχει να κάνει με την ισοτιμία της αγγλικής λίρας με το ευρώ (η λίρα είναι πιο σκληρό νόμισμα)

Κατανοώ ότι τα 1200€  δεν θα είναι 1200 λίρες το θέμα είναι ότι από τα 1200€ μπήκαν 1160€ και μόλις τα έκανα μετατροπη σε ευρώ και μου κράτησε αλλά 20€ ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...