Προς το περιεχόμενο

Ενεργειακή εφεύρεση Ζωγράφου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδή χωρίς καμιά μετατροπή του κινητήρα αυτό καίει υδρογόνο ???? 

 

υ.γ. δεν αναφέρομαι καν στο γεγονός οτι δεν ξέρουνε καν αν έχει μέσα βενζίνη, εντελώς τυχαία δεν έκαναν πίσω λήψη στο μηχανάκι όταν ήταν εν κινήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ορισμενοι ενοχλουνται οταν υπαρχει αντιλογος με επιχειρηματα? :mellow:

Και μια που πιασαμε τους εφευρετες(λεμε τωρα),ας μπει και αυτος εδω για την προσπαθεια του:

https://youtu.be/ztV7jXsE9Z4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον πιστέυω τον άνθρωπο (τον Κ.Ζωγραφο)κυρίως γιατί φαίνεται αγνός.Σε 5-6 μηνες πιστευω θα έχει αντικασταθει η βενζίνη και την θέση του θα χει παρει το νερο.Και σ όλο τον πλανητη θα κινουνται με νερο το 2017.

Αληθεια ,η θερμανση μπορεί να λειτουργησει με νερό.(τα καλοριφερ δλδ?)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κρίνουν αφού δημοσιευθούν; Σε τι journals αναφέρεσαι;

Σε αυτά που φαντάζονται ότι υπάρχουν όσοι δεν έχουν δει ποτέ τους journal... και σε κάτι με IF < 0.4 (κακιούλα το last :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νεράκι ≠ Υδρογόνο

 

Επίσης αυτό που καίει πιο πολύ για υγράεριο μοιάζει. Το υδρογόνο καίγεται κάπως έτσι: 

 

 

Δώστε προσοχή στον χαρακτηριστικό ήχο "pop" κατά την καύση (0:57) ο οποίος λείπει από το video του ζωγράφου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή χωρίς καμιά μετατροπή του κινητήρα αυτό καίει υδρογόνο ???? 

 

Κατευθείαν στον παπά πάει το υδρογόνο, το είπε ο καθηγητής, τι δεν κατάλαβες; Εξάλλου έδειξε και το σωληνάκι που μπαίνει μέσα.  :-D

 

Χθες λέγαμε για διάσπαση με κάτι αρμονικές ιστορίες για αγρίους, σήμερα "θα περιμένουμε να ξεκινήσει η αντίδραση". Η αντίδραση ποιανού πράγματος με ποιό δε μας είπαν βέβαια αλλά αυτό δεν έχει και τόσο πολλή σημασία. Εγώ θέλω να μάθω τι έπαθαν οι αρμονικές και δεν εμφανίστηκαν.

 

Καλά για ισχύ ας μη το συζητήσουμε καν, υπάρχει κοινό που αν ακούσει κανέναν να λέει "στη μονάδα του χρόνου" μπορεί να αρχίσει να αναρωτιέται αν μιλάμε για το 2015 ή το 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπονοείς κάτι?

 

Το υδρογόνο καίγεται πολύ γρήγορα και έχει χαρακτηριστικό ήχο. Αυτό που βάζει φωτιά ο ζωγράφος μοιάζει σαν το υγραέριο των αναπτήρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ορισμενοι ενοχλουνται οταν υπαρχει αντιλογος με επιχειρηματα? :mellow:

Και μια που πιασαμε τους εφευρετες(λεμε τωρα),ας μπει και αυτος εδω για την προσπαθεια του:

https://youtu.be/ztV7jXsE9Z4

 

τι ακριβως εφήυβρε που δεν υπάρχει?

πολλες ανακρίβειες στο δευτερο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθείαν στον παπά πάει το υδρογόνο, το είπε ο καθηγητής, τι δεν κατάλαβες; Εξάλλου έδειξε και το σωληνάκι που μπαίνει μέσα.  :-D

 

Χθες λέγαμε για διάσπαση με κάτι αρμονικές ιστορίες για αγρίους, σήμερα "θα περιμένουμε να ξεκινήσει η αντίδραση". Η αντίδραση ποιανού πράγματος με ποιό δε μας είπαν βέβαια αλλά αυτό δεν έχει και τόσο πολλή σημασία. Εγώ θέλω να μάθω τι έπαθαν οι αρμονικές και δεν εμφανίστηκαν.

 

Καλά για ισχύ ας μη το συζητήσουμε καν, υπάρχει κοινό που αν ακούσει κανέναν να λέει "στη μονάδα του χρόνου" μπορεί να αρχίσει να αναρωτιέται αν μιλάμε για το 2015 ή το 2016.

Καλά ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα ακόμα, αρνητικά ή θετικά. Όπως είπα και πιό πρίν, θέλει το χρόνο του το συγκεκριμένο ζήτημα και σίγουρα δεν θέλει από κανέναν σπαξιωτικά σχόλια ή διθυραμβικα!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες λέγαμε για διάσπαση με κάτι αρμονικές ιστορίες για αγρίους, σήμερα "θα περιμένουμε να ξεκινήσει η αντίδραση". Η αντίδραση ποιανού πράγματος με ποιό δε μας είπαν βέβαια αλλά αυτό δεν έχει και τόσο πολλή σημασία. Εγώ θέλω να μάθω τι έπαθαν οι αρμονικές και δεν εμφανίστηκαν.

 

 

Πήγαν λίγο πιο ψηλά ακόμα...

 

 

ΤΟ ΕΝΑ ΕΠΤΑΣΦΡΑΓΙΣΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΔΙΑΣΠΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΟΥ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ 350 GIGAHERZ (ΓΙΓΑΚΥΚΛΟΥΣ) ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΙΝΗΤΗΡΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΠΑΣΤΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

 

χώρια που απορώ τελικά πως ένα επτασφράγιστο μυστικό εμφανίζεται στο insomnia, χώρια από την πολύ ωραία [sic] επεξήγηση στην παρένθεση "γιγακύκλους"

 

https://youtu.be/wsmKS2OuODA?t=18s

 

έχω πραγματικά απορία το "λίγο πιο ψηλά" τι σημαίνει; Κανένα μέτρο; Κανέναν όροφο; Επίσης, η 7η αρμονική; Τι φάση; Οκτάβα ας πούμε; Δηλαδή... 2450GHz; Και εάν ναι, με τι φοκινγκ (που λένε και στο χωριό μου) ρολόι παρήγαγε το σήμα αυτό και με τι φοκινγκ συσκευή αναπαραγωγής το έβγαλε προς τα έξω; Αφού είναι τόσο λεπτομερής διαδικασία, πρέπει η συσκευή αυτή να είναι πατέντα από μόνη της! Χωρίς καμία παραμόρφωση; Τόσο μικρά μήκη κύματος; Τόσο "γρήγορα" σήματα; Και εάν είναι ψηφιακό σήμα, τότε θα πρέπει να τον κυνηγάνε τίποτα Ισραηλινοί occultists που έχει τέτοιονα επεξεργαστή και μπορεί να πιάνει 4900GHz!!!!

 

Με άλλα λόγια, προσωπικά σας χαρίζω την παραγωγή ενέργειας και θέλω το CPU που έχει χρησιμοποιήσει για να παίζω minecraft!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα ακόμα, αρνητικά ή θετικά. Όπως είπα και πιό πρίν, θέλει το χρόνο του το συγκεκριμένο ζήτημα και σίγουρα δεν θέλει από κανέναν σπαξιωτικά σχόλια ή διθυραμβικα!  :-)

 

Όχι, σόρι, δε θέλει παραπάνω χρόνο απο όσο θέλει το να καταλάβεις αν τις προάλλες αυτό που έβλεπαν στην Αμερική ήταν εξωγήινοι ή κάτι άλλο.

 

Όσοι έχουν εκστασιαστεί από την εφεύρεση (ειλικρινά ή trolling, η γραμμή μερικές φορές είναι λεπτή) έχουν επιδείξει ταυτόχρονα και μηδέν γνώσεις φυσικής. Σ' αυτούς το ας μη βιαζόμαστε μπορεί να ακούγεται λογικό. Στους υπόλοιπους όμως δε νομίζω.

 

Για να έχουμε λίγο σασπένς όμως, here's the challenge: 10:1 στοίχημα. Λίγα βάζεις πολλά παίρνεις! Ποιός το πάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...