Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εμενα με βγαζει αυτο το σφαλμα...γιατι???Πρωτα προσπαθει να κανει αυτο το update και μετα βγαζει αυτο το σφαλμα...

post-226136-0-54877500-1447416983_thumb.jpg

post-226136-0-78079400-1447417299_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι αρχηγός!! Παίζει να ανεβάσεις το .ISO για τα Enterprise (x86 και x64) με Αγγλική γλώσσα (en_us) ;

 

Θα ψαξεις στο Google για αυτα.

 

en_windows_10_enterprise_version_1511_x86_dvd_7224912.iso

 

en_windows_10_enterprise_version_1511_x64_dvd_7224901.iso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ίσως αρκετοί έχετε το fast boot ενεργό, κάντε πρώτα ένα restart στο PC σας και δοκιμάστε ξανά.

Δεν αλλάζει τίποτα. Δοκιμασμένο σε δύο μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε εμενα ενω το κατεβαζε εβγαλε ενα cannot finish download και φυσικα δεν προχωρησε με το Install και τωρα δεν το εμφανίζει καν. Είναι βεβαια του θείου τα windows αλλα ως τωρα ήταν οκ

απο οτι ειδα στο history update το εχει προσπαθήσει ήδη 3 φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι με windows 10 και τα εχω παραμετροποιησει αρκετα απο ανεπισημα σοκακια (μεσω registry)

Αν κανω το update θα μου φερει την registry και οτι αλλαγες εχω κανει στις default ρυθμισεις?Δηλαδη σαν να αναβαθμισα απο windows 8 ενα πραγμα?

 

Η επειδη εχω τα 10 θα ειναι σαν αλλη μια απο τις καθημερινες ενημερωσεις που δεν αλλαζει τιποτα στις ρυθμισεις σου και λοιπα? (Εννοωντας πειραγματα στην registry,κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πέρασα και εγώ χθες.

 

Στο πρώτο boot μετά από την εγκατάσταση δεν δούλευε το mouse. Μόλις το αποσύνδεσα και το ξανά σύνδεσα στη θύρα usb δούλεψε κανονικά.

 

Επίσης όταν έκανα κλικ στην συντόμευση του internet explorer μου άνοιγε τον firefox. Τελικά έσβησα την παλιά συντόμευση και έφτιαξα μια καινούρια για να δουλέψει.

 

Κατά τ' άλλα λειτουργούν μια χαρά.

 

Όσοι θέλετε να κατεβάσετε το ISO απευθείας από την Microsoft μπείτε εδώ

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν θα σου πειράξει την ρέτζιστρυ...

...οι αλλαγές που έχεις κάνει θα παραμείνουν...

...το black theme που έδειξε ενας προλαλήσας, είναι μία τέτοια περίπτωση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα στο παλιό desktop μου και στο laptop τα κατέβασε και τα έκανε install χωρίς κανένα πρόβλημα.

Στο tablet (win 10 home) και το νέο μου desktop ότι και να κάνω δεν λέει να τα κατεβάσει...

Δεν υπάρχει κάποιο command που να μπορούμε να κάνουμε για πάρουμε το update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτη την ριμαδιασμενη μπαρα δεν μπορουν να φτιαξουν να γινει ωραια σαν του OSX;;;;

Kοιτα πάχος και κοιτα τα εικονιδια...

image.jpg

 

 

μεγαλε μπραβο. και εγω αυτο αναρωτιεμαι .. με βολευει απιστευτα στα αριστερα η μπαρα και νομιζω οτι θα επρεπε τα windows 10 να την ειχαν εξ'αρχης στα αριστερα μιας που πλεον ολες οι οθονες ειναι στενες 16:9 και ετσι κερδιζεις χωρο. τσπ.. και εγω περιμενα σχεδον 3 τεταρτα της ωρας να κατευει η αναβαθμιση και μετα οταν πηγε στο 100% μου πεταξε ενα μηνυμα οτι δεν μπορει τωρα να γινει και να προσπαθησω μετα .. και ετσι πηγα εγω http://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10και κατεβασα το <αμεση ληψη εγραλειου> και απλα μετα στην αναβαθμιση τσεκαρα να κρατησει τα παντα κατα την αναβαθμιση και τωρα ολα μια χαρα προς το παρων .. εκανα και εκαθαριση τον windows.old και ενα φακελο ESD και ολα καλα ... ελπιζω να βοηθησα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...