Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις βγήκε νέο tools http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 που κατεβάζει Windows 10 setup σε iso ή usb το οποίο σετάρετε σε άδειο PC και βάζοντας νόμιμο κλειδί από Windows 7, Windows 8.1 or Windows 10 το ενεργοποιεί.

 

Το έβαλα στο DELL με το Ubuntu με κλειδί MS Technet Windows 8 και το ενεργοποίησε!

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/589171-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC/page-4?do=findComment&comment=54419236

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα πάλι δεν σαλεύει με τίποτα. Η αρχική εγκατάσταση είναι ήδη 3,5 μήνες παλιά, βρε αλλάζω το ένα, αλλάζω και το άλλο, τίποτα, δεν λαλάει.

 

Στο τέλος θα αναγκαστώ να βάλω το upgrade μέσω του σχετικού tool, θα ήθελα όμως να το αποφύγω γιατί όταν έκανα την αναβάθμιση από 7 σε 10, μού έβγαλε την πίστη. Μία με κάτι κρυφά system partitions, μία με τα localizations, μία που μου χάλασε το Office, έφαγα 4 ώρες για το upgrade.

 

Κάποιο άλλο κόλπο πέραν των γνωστών με uncheck defer upgrade κλπ δεν έχω βρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ ολα αυτά ο χρόνος εκκίνησης έχει αυξηθεί πάρα πολύ και κατα δεύτερον το κυκλάκι με τις τελίτσες στην αρχή οταν φορτώνει το λειτουργικό πάει με 10fps.

Παιδιά έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα με την έναρξη στα Windows 10 με λογαριασμό microsoft ενώ είναι όλα καλά όταν επιλέξω είσοδο με τοπικό λογαριασμό,καμμιά ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα, τελικά την έκανα την αναβάθμιση με το upgrade tool που λέγαμε. Τώρα να πω ότι έχω δει διαφορές, δεν θα το πω αλλά έχω ασχοληθεί και ελάχιστα. Τουλάχιστον παίζει το Office (κάτι που δεν συνέβη με την προηγούμενη αναβάθμιση), χάθηκε όμως το... wallpaper (μάλλον επειδή είχε εγκατασταθεί μέσω της σχετικής επιλογής του firefox, ποιος ξέρει, έβαλα άλλο πάντως).

 

Να φανταστώ ότι το φάκελο Windows.old μπορώ να τον σβήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το T100 την έφαγε στο 40%, γιατί είχα -λέει- μέσα τη microSD... και δεν έπρεπε. Συγγνώμη Microsoft, δε θα το ξανακάνω. Ευτυχώς η επιστροφή στην προηγούμενη κατάσταση έγινε κανονικά στο επόμενο boot και τώρα θα δοκιμάσω με iso σε φλασάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το T100 την έφαγε στο 40%, γιατί είχα -λέει- μέσα τη microSD... και δεν έπρεπε. Συγγνώμη Microsoft, δε θα το ξανακάνω. Ευτυχώς η επιστροφή στην προηγούμενη κατάσταση έγινε κανονικά στο επόμενο boot και τώρα θα δοκιμάσω με iso σε φλασάκι.

Noμιζα οτι μιλουσες για τον terminator αλλα googlara και ειδα τι ειναι το Τ100!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 3-4 φορές απέτυχε να γίνει η ενημέρωση και τώρα μου βγάζει ότι το σύστημά μου είναι ενημερωμένο...

Μάλλον την κατέβασαν προσωρινά;

Στο άλλο PC εγκαταστήθηκε κανονικά πάντως. Έχω παρατηρήσει ότι στα 64bitα οι ενημερώσεις είναι λίγο πιο ζόρικες... 3-4 φορές είχα πρόβλημα. σε όλες ήταν στον υπολογιστή με τα 64bit. Τυχαίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους τούς βγάζει σφάλμα ενημέρωσης  μπορούν να την κατεβάσουν από εδώ https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10    την ενημέρωση αναβάθμιση   χωρίς να χάσουν καμία ρύθμιση από τον υπολογιστή τους 

Επεξ/σία από driverpit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε επιτελους και σε μενα σημερα..

Επιβεβαιωνεται μαλλον αυτο που διαβασα οτι η αναβαθμιση αυτη δινεται σταδιακα λογω του μεγαλου μεγεθους της και οτι αν σκεφτει κανεις τι θα γινοταν αν εκατομμυρια υπολογιστες που εχουν windows 10 την εκαναν ταυτοχρονα..θα γονατιζαν οι servers της ms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ ολα αυτά ο χρόνος εκκίνησης έχει αυξηθεί πάρα πολύ και κατα δεύτερον το κυκλάκι με τις τελίτσες στην αρχή οταν φορτώνει το λειτουργικό πάει με 10fps.

 

Το ίδιο και στο laptop της γυναίκας μου. Του παίρνει λεπτά για να μπει στα Windows και όλα γίνονται πολύ αργά πλέον. Πριν το update δούλευε ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...