Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Μετά την εν λόγω αναβάθμιση μου εμφάνισε δυο φακέλους όπως φαίνεται και στη photo

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

Δε μου δημιουργούν κάποιο πρόβλημα, ούτε καταλαμβάνουν πολύ χώρο στο δίσκο. Όμως γιατί τους εμφάνισε; Τα windows τα έχω κάνει clean install κατεβάζοντας το iso μέσω του media creation tool και φτιάχνοντας bootable usb.

 

Demon Lord με Crowley να εμφανίζεται στο παρασκήνιο?

 

Ελά, παραδέξου το...το έστησες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κατι κι εγώ κάτι ρε παίδες...Παρατήρησε κανεις κάποιο slow down στο χρόνο boot-αρισματος μετα απο shut down??

Το ρωτάω αυτό γιατι πριν την αναβάθμιση και αφού είχα κάνει shut down με την επιλογή fast startup τικαρισμενη το κυκλακι στο loading ούτε καν που προλαβαίνει να βγει ενώ τώρα κάνει και 1,5 γύρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου το έβγαλε κανονικά, πάτησα να το κάνει και μου πέταξε μετά από λίγα λεπτά σφάλμα. Τώρα δε μου το βγάζει καθόλου και αρνείται να το ξαναβρεί. Εύγε...

το ιδιο προβλημα και σε μενα.Δεν ανοιγει διοτι βρηκε σφαλμα και την κορτανα.Τι κανω λοιπον που δεν εχω λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου σβηνει ο φακελος Windows.old δοκιμασε με το unlocker

 

http://filehippo.com/download_unlocker/

Τελικά το έκανα με την εκκαθάριση δίσκου :) 

όντως και μένα ήταν γύρω στα 24gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το έκανα με την εκκαθάριση δίσκου :)

όντως και μένα ήταν γύρω στα 24gb

Εμενα στην εκκαθαριση δισκου το ειχε σβησει αλλα τωρα που το εγραφα σε σενα τον ειχe βαλε παλι με δυο dll που δεν ελεγαν να σβησουν ουτε με εκκαθαριση δισκου ουτε με το unlocker και τελικα μπηκα σε safe mode και τον εσβησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φάκελος αυτός δεν διαγράφεται μόνος του ύστερα από κάποιο διάστημα ;

 

Νομίζω μετά από 2 εβδομάδες.

Μπορείς να τον σβήσεις χειροκίνητα με το Disk Cleanup -> Cleanup System Files.

 

Επίσης, εάν έχεις κάνει συμπίεση στο system:

 

http://www.anandtech.com/show/9676/windows-10-feature-focus-compactos

 

το διατηρεί μετά την αναβάθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φάκελος αυτός δεν διαγράφεται μόνος του ύστερα από κάποιο διάστημα ; 

Αν δεν κάνω λάθος διαγράφονται τα περιεχόμενά του μετά από 30 μέρες, αλλά σαν φάκελος παραμένει. Τουλάχιστον όταν αναβάθμισα σε 10, αυτό έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα και εγω την αναβαθμιση και ολα πηγαν οκ, αλλα εχω δυο θεματα να ρωτησω, 1) ξερει κανεις πως αλλαζουμε χρωμα στα παραθυρα χωρις να βαλουμε εξτρα θεμα οπως πριν? γιατι λενε πως με την αναβαθμιση γινεται πλεον και αυτο. και 2) ενα θεμα που υπηρχε και πριν την αναβαθμιση οταν παω να κανω εκκαθαριση δισκου μου δειχνει πως εχω προσωρινα αρχεια internet καποια γιγα τα οποια δεν σβηνουν μετα την εκκαθαριση τι κανω?

post-256035-0-43406600-1447544560_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε την αναβαθμιση λιγοτερο απο ενα μηνα,ειναι λογικο να πιανει 24gb ο φακελος windows.old.Εγω τα εχω κανα δυο μηνες,πανω στον μηνα το λειτουργικο εσβησε μονο του τον συγκεκριμενο φακελο.Χτες που εκανα την αναβαθμιση δημιουργηθηκε παλι windows.old φακελος αλλα καταλαμβανει περιπου 5gb πλεον.Λογικα παλι σε 30 μερες θα διαγραφει και αυτος ο φακελος.Αρα οσοι δεν εχετε προβλημα χωρου,δεν ασχολειστε καν με τον συγκεκριμενο φακελο και με αλχημειες για την διαγραφη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά-ποσταρω : Να ρωτήσω κάτι κι εγώ κάτι ρε παίδες...Παρατήρησε κανείς κάποιο slow down στο χρόνο boot-αρισματος μετά απο shut down??


Το ρωτάω αυτό γιατι πριν την αναβάθμιση και αφού είχα κάνει shut down με την επιλογή fast startup τικαρισμενη το κυκλακι στο loading ούτε καν που προλαβαίνει να βγει ενώ τώρα κάνει και 1,5 γύρα! 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...