Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, πραγματικά δεν καταλαβαίνω τί γίνεται.

 

Μια εβδομάδα είχα να ανοίξω το laptop, με το που μπήκε στα 10, βρήκε την αναβάθμιση και ξεκίνησε.

 

Στο desktop, την είχα κατεβάσει/βάλει χειροκίνητα κάτι μέρες πριν (δεν είχαν ακόμα κυκλοφορήσει τα iso από MS).

 

Να έχει σχέση που είμαι insider@fast στο laptop?

 

Για πείτε λιγάκι, να βγάλουμε άκρη...

 

Όσοι την πήρατε άμεσα, είστε insiders? Κι αν ναι, fast/slow?

 

Όσοι δεν την πήρατε?

 

Α...αναφέρθηκε ήδη, αλλά ας το ξαναπούμε: Όσοι το έχετε ενεργοποιημένο, ξετσεκάρετε το "defer updates"/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο update me to media tool μου βγαζει οτι τα windows εινα ενεργοποιημενα με ψηφιακό δικαίωμα. Τι ειναι τουτο παλι.

Αν έχεις αναβαθμίσει από 7/8.1 μέσω του Windows Update σου βγάζει το ψηφιακό δικαίωμα ως τρόπο ενεργοποίησης.

Αν κάνεις ενεργοποίηση με κλειδί, εκεί θα σου έβγαζε "Ενεργοποιημένα με Κλειδί Προϊόντος".

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/activation-in-windows-10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, πραγματικά δεν καταλαβαίνω τί γίνεται.

 

Μια εβδομάδα είχα να ανοίξω το laptop, με το που μπήκε στα 10, βρήκε την αναβάθμιση και ξεκίνησε.

 

Στο desktop, την είχα κατεβάσει/βάλει χειροκίνητα κάτι μέρες πριν (δεν είχαν ακόμα κυκλοφορήσει τα iso από MS).

 

Να έχει σχέση που είμαι insider@fast στο laptop?

 

Για πείτε λιγάκι, να βγάλουμε άκρη...

 

Όσοι την πήρατε άμεσα, είστε insiders? Κι αν ναι, fast/slow?

 

Όσοι δεν την πήρατε?

 

Α...αναφέρθηκε ήδη, αλλά ας το ξαναπούμε: Όσοι το έχετε ενεργοποιημένο, ξετσεκάρετε το "defer updates"/

εμενα με το που άνοιξα το λαπτοπ ξεκίνησε να κατεβάζει την αναβάθμιση.. οταν έφτασε στο 100% μου πέταξε μήνυμα οτι δεν γίνετε να γίνει εγκατάσταση της αναβάθμισης αυτη την στιγμη και να προσπαθήσω άλλη στιγμή.. δεν είμαι insider, και δεν εχω πουθενά αυτο το defer .. εχω home 64bit, μήπως το εχει στην pro ?. εε και επειδη τα πήρα στο κρανίο, κατέβασα το tool.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον υπαρχει στο MSDN να κατεβασουμε το ISO των WIndows 10 που εχει μεσα την αναβαθμιση.

 

Αν προσεξα καλα εχει και σκετη την αναβαθμιση για να την εχουμε καπου στον σκληρο η ενα dvd

 

image.png

 

image.png

 

Επειδη πολλοι δεν εχουν λογαριασμο στο MSDN οπως και εγω δεν εχω για να κατεβασουν το ISO υπαρχουν και στο MEGA (οχι το καναλι φυσικα  :P  )

 

Οι Multiple εκδοσεις εχουν μεσα τα Home και τα Pro

 

 

Στα iso που δίνεις, εφόσον έχουν την νέα έκδοση, μπορείς να βάζεις κλειδί από win 7 ή 8.1 σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα iso που δίνεις, εφόσον έχουν την νέα έκδοση, μπορείς να βάζεις κλειδί από win 7 ή 8.1 σωστά?

 

Λογικα ναι για να ειμαι 100% σιγουρος θα πρεπει να το δοκιμασω η να το δοκιμασει καποιος αλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μετά την εν λόγω αναβάθμιση μου εμφάνισε δυο φακέλους όπως φαίνεται και στη photo

post-231564-0-46580300-1447507987_thumb.png

Δε μου δημιουργούν κάποιο πρόβλημα, ούτε καταλαμβάνουν πολύ χώρο στο δίσκο. Όμως γιατί τους εμφάνισε; Τα windows τα έχω κάνει clean install κατεβάζοντας το iso μέσω του media creation tool και φτιάχνοντας bootable usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Disk Cleanup και μετά Clean up system Files, επέλεξε τα πάντα και σβήσε...

Εννοείς το clean up των windows; Το έτρεξα αυτό αλλά δεν τους έσβησε. Δοκίμασα χειροκίνητα σε normal mode όμως δε με άφησε να τους σβήσω. Θα δοκιμάσω αργότερα και σε safe mode

 

Edti: σβήστηκαν μια χαρά τελικά

Επεξ/σία από Demon Lord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι κωδικο εχει η ενημερωση.?Εμενα εγινε μια με κωδικο ΚΒ3105213

Αυτη ειναι παλια ενημερωση.. Νομιζω... Την βλεπω κανα 15νθημερο αλλα δεν την κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου την εμφάνισε σήμερα, πριν κανένα 2ωρο.
Κατέβηκε, εγκαταστάθηκε, και όλα πάνε ρολόι.
Ισχύει ότι μίκρυνε η εγκατάσταση. Εγώ προσωπικά κέρδισα 11Gb.
Tο μόνο που άλλαξε είναι η default εφαρμογή για τα .pdf,που μου έβαλε τον edge, αλλά έκανα απλά "άνοιγμα με", διάλεξα ξανά το Acrobat και τίκαρα το να γίνει default, και τέλος.
Απεγκατέστησα για άλλη μια φορά τα Χρηματιστήρια, τα News, Sports κτλ κτλ που δεν τα χρειάζομαι, και μια χαρά.
Ούτε αποτυχίες, ούτε τίποτα...
Το μόνο που πραγματικά με "ενόχλησε" (και δεν φταίει η MS ολοκληρωτικά) είναι ότι μου απεγκατέστησε το Speccy γιατί δεν είναι συμβατό.
Σε ένα ποσοστό φταίει η ίδια η εφαρμογή που δεν ενημερώθηκε πριν βγει officially το update, και φταίει και η MS που χωρίς να με ρωτήσει, το απεγκατέστησε.
Δηλαδή αν δεν ήταν συμβατά τα μισά μου προγράμματα, θα τα πετούσε έτσι;
Άσε με να τα ανοίξω, να δω ότι δεν λειτουργούν και να περιμένω update. Όχι και uninstall με το έτσι θέλω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...