Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δεν μπορεί να φταίει αυτό. Εγώ αναφέρομαι σε Android. Στο #1897 ο φίλος λέει ότι δεν βρίσκει καμία από τις νέες επιλογές. Άρα δεν σας αναβάθμισαν ακόμα την εφαρμογή εσάς με τα ios.

 

 

Οντως δεν υπαρχουν οι νεες επιλογες για αποστολη χρηματων. Ελπιζω να λυθει με αναβαθμιση γιατι αδικα την εκανα ετσι.

 

Και μια αλλη ερωτηση. Αν συνδεσω στο wallet ελληνικη mastercard μπορω να φορτωσω το wallet χωρις εμβασμα κατευθειαν απο την ελληνικη? Δηλαδη αμεσα αλλα παντα μεχρι το οριο των 1000/μηνα λογω capital? Επισης βλεπω οτι στην πειραιως εχει πιασει το οριο μεχρι 30/6. Με αυτον τον τροπο το παρακαμπτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε ελληνική Debit MasterCard, πλην αυτή της Εθνικής.

Τα 1000€/μήνα είναι για τα εξερχόμενα εμβάσματα. Φορτίζοντας τη LeuPay απευθείας με κάρτα, δεν έχει καμία σχέση με εμβάσματα και δεν σε απασχολούν αυτά τα όρια των τραπεζών. Με αυτή λοιπόν τη μέθοδο ισχύουν μόνο τα όρια που έχει η ελληνική σου κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μια αλλη ερωτηση. Αν συνδεσω στο wallet ελληνικη mastercard μπορω να φορτωσω το wallet χωρις εμβασμα κατευθειαν απο την ελληνικη? Δηλαδη αμεσα αλλα παντα μεχρι το οριο των 1000/μηνα λογω capital? Επισης βλεπω οτι στην πειραιως εχει πιασει το οριο μεχρι 30/6. Με αυτον τον τροπο το παρακαμπτει?

 

Μπορείς με Mastercard (εκτός από αυτές της Εθνικής). Δεν υπάρχει το όριο των 1000€/μήνα σε αυτή τη διαδικασία. Τα 1000€ αφορούν εμβάσματα μόνο. Αυτό δεν είναι έμβασμα. Τα μόνα όρια που υπάρχουν στη φόρτιση της leupay μέσω κάρτας είναι αυτά που έχει η εκάστοτε κάρτα που θα χρησιμοποιήσεις για τη φόρτιση (όριο αγορών). Ψάξε βρες τα ανάλογα την κάρτα σου.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλυψατε απλα να αναφερω οτι δεν εκανα λογαριασμο στη leupay αλλα μονο στην leupay wallet. Προφανως ισχυουν οσα ειπατε και εκει? 

 

Καποιος με android στο wallet του αναφερει κανονικα το iban και το swift/bic? Μου κανει εντυπωση που στο ios εχουνε μεινει πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράζετε λιγάκι οι "άπιστοι Θωμάδες"...

Screenshot_2016_06_23_15_12_12.jpgScreenshot_2016_06_23_15_13_00_1.jpg

 

Τέτοιοι είναι οι λόγοι που απαξιώ να ασχοληθώ με οποιοδήποτε προϊόν Apple και δεν πρόκειται να το κάνω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλυψατε απλα να αναφερω οτι δεν εκανα λογαριασμο στη leupay αλλα μονο στην leupay wallet. Προφανως ισχυουν οσα ειπατε και εκει? 

 

Καποιος με android στο wallet του αναφερει κανονικα το iban και το swift/bic? Μου κανει εντυπωση που στο ios εχουνε μεινει πισω.

Σε περιβάλλον android εμφανίζονται κανονικά  iban και το swift/bic στο ios αναμένονται αναβαθμίσεις τις επόμενες εβδομάδες μια  και  υπάρχουν συγκρούσεις  με  το apple pay....αυτά  από  την εξυπηρέτηση πελατών..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια παρακαλω.

 

εβαλα λεφτα στον leupay λογαριασμο μου και μετα τα μετεφερα στο leupay wallet. Ως εδω ολα καλα.

 

μετα συνεδεσα και την εικονική καρτα του wallet με το paypal. και εδω καλα. και μετα πατησα να γινει confirm η καρτα  στο paypal με τον 4ψηφιο κωδικο.

 

Εγιναν  2 χρεωσεις μια 0.89 που μου επιστραφηκε αμεσως και μια 1.50 ευρω.

Στα στοιχεια της συναλλαγων ομως της leupay wallet καρτας δεν υπαρχει καπου ο 4 ψηφιος κωδικος για να τον βαλω στο paypal.

 

Κανω κατι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια παρακαλω.

 

εβαλα λεφτα στον leupay λογαριασμο μου και μετα τα μετεφερα στο leupay wallet. Ως εδω ολα καλα.

 

μετα συνεδεσα και την εικονική καρτα του wallet με το paypal. και εδω καλα. και μετα πατησα να γινει confirm η καρτα  στο paypal με τον 4ψηφιο κωδικο.

 

Εγιναν  2 χρεωσεις μια 0.89 που μου επιστραφηκε αμεσως και μια 1.50 ευρω.

Στα στοιχεια της συναλλαγων ομως της leupay wallet καρτας δεν υπαρχει καπου ο 4 ψηφιος κωδικος για να τον βαλω στο paypal.

 

Κανω κατι λάθος?

 

Έψαξες πολύ και δεν τον βρήκες τον κωδικό; Ακόμα και στο screenshot που έχω ανεβάσει 3-4 posts πιο πάνω, η συναλλαγή του 1,50€ που φαίνεται από σύνδεση στο Paypal είναι. PP*9301CODE. 9301 ήταν ο κωδικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξες πολύ και δεν τον βρήκες τον κωδικό; Ακόμα και στο screenshot που έχω ανεβάσει 3-4 posts πιο πάνω, η συναλλαγή του 1,50€ που φαίνεται από σύνδεση στο Paypal είναι. PP*9301CODE. 9301 ήταν ο κωδικός...

 

 

Φυσικα και εψαξα αλλιως δεν θα ρωταγα. Στο transaction reference  αντι για αριθμο της μορφης PP*9301CODE , μου εχει  CANCP011*******

Εδω και ενα screenshot να δειτε τι παιζει....

 

IMG_0005.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και εψαξα αλλιως δεν θα ρωταγα. Στο transaction reference  αντι για αριθμο της μορφης PP*9301CODE , μου εχει  CANCP011*******

Εδω και ενα screenshot να δειτε τι παιζει....

 

IMG_0005.png

 

Έξω από τις "λεπτομέρειες συναλλαγής" τι λέει. Εκεί που πάτησες για να δεις τις λεπτομέρειες. Δεν είναι στο reference ο κωδικός. Δες το screenshot που ανέβασα στο post #1910 ξαναλέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ιδια η εφαρμογη με αυτην που δειχνεις. η δικη μου τρεχει σε ipad.

 

εξω απο τις λεπτομεριες συναλλαγής απλα δειχνει τις κινήσεις με την ημερομηνία

 

Full_Size_Render.jpg 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν ξέρω. Μήπως να πετάγατε τα Apple σας και να παίρνατε συσκευές με κανένα λειτουργικό με το οποίο θα κάνατε τη δουλειά σας;

 

Δεν εχει λογική αυτο που γραφεις παντως... 

 

Παρολα αυτα μηπως εχεις καταλαβει λαθος? δεν προσθεσα την καρτα της leupay στο paypal  μιας και αυτη δεν μου την εχουν στειλει ακομα...

Εγγραφη στο paypal εκανα την εικονικη καρτα της leupay wallet εφαρμογης...

 

και στην κρατηση 1.5 ευρω που μου εκανε to paypal στα στοιχεια της συναλλαγης εχει αυτον τον αριθμο... CANCP011*******

Δεν βλεπω σε τι μπορει να φταίει το IOS και η apple στο συγκεκριμενο προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα στοιχεια της συναλλαγων ομως της leupay wallet καρτας δεν υπαρχει καπου ο 4 ψηφιος κωδικος για να τον βαλω στο paypal.

 

Κανω κατι λάθος?

Απ' ότι φαίνεται η εφαρμογή σε iOs έχει κάποια ζητήματα ακόμα και χρειάζεται αναβάθμιση για να εναρμονιστεί πλήρως με όλες τις λειτουργίες του wallet. Το ανέφερε και ο ZachPrimer νωρίτερα, στο post #1911. Οπότε, θα σε συμβούλευα να επικοινωνήσεις με το support της LeuPay και να τους ζητήσεις να σου δώσουν αυτοί τον 4ψήφιο κωδικό. Δεν βλέπω κάτι άλλο που θα μπορούσε να γίνει τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...