Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κολλάει στο ότι προτείνεις να ανοίξει "διαφορά" με ... τον εαυτό του, επειδή ίσως εξαπατήθηκε από το alter ego του και χρειάζεται την επέμβαση του paypal...😅
Ξεκάθαρα τα χρήματα έχουν φύγει από το paypal (άρα για ποιόν λόγο να τους ζητήσει τα ρέστα για μια ολοκληρωμένη συναλλαγή;) και το πρόβλημα βρίσκεται στην μεριά της leupay.

Αργότερα το "dispute" μετατράπηκε σε μια απλή τηλεφωνική επικοινωνία αλλά κατά τα αλλά εγώ δεν γνωρίζω τα βασικά.
Whatever.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, grinder_ είπε

Κολλάει στο ότι προτείνεις να ανοίξει "διαφορά" με ... τον εαυτό του, επειδή ίσως εξαπατήθηκε από το alter ego του και χρειάζεται την επέμβαση του paypal...😅
Ξεκάθαρα τα χρήματα έχουν φύγει από το paypal (άρα για ποιόν λόγο να τους ζητήσει τα ρέστα για μια ολοκληρωμένη συναλλαγή;) και το πρόβλημα βρίσκεται στην μεριά της leupay.

Αργότερα το "dispute" μετατράπηκε σε μια απλή τηλεφωνική επικοινωνία αλλά κατά τα αλλά εγώ δεν γνωρίζω τα βασικά.
Whatever.😁

Φυσικα και δεν γνωριζεις τα βασικα απο paypal κανει μπαμ.

Ακου/διαβασε λοιπον καποιους που γνωριζουν και ασε τις ειρωνιες.

Εγω εαν ειχα μετεωρα λεφτα μεταξυ paypal και leo για πανω απο 20 ημερες θα εκμεταλευομουν την δυνατοτητα αυτη του τηλεφωνικου ανοιγματος (γιατι κουμπι δεν υπαρχει , ξαναλεω ) dispute για την τυχη του εμβασματος.

Ετσι συντομευουν οι διαδικασιες ανιχνευσεις και εχει ΓΡΑΠΤΕΣ απαντησεις και οχι τηλεφωνικες λυσεις τυπου απο τον " ΑΝΑ στον ΚΑΙΦΑ " που σε κανουν για πλακα οι εταιρειες εν προκειμενω paypal/leo προκειμενου να πεταξουν την ευθυνη απο πανω τους με συμμαχο τον χρονο.

Εκτος βεβαια αν ακολουθησει τη λυση που προτεινεις εσυ που ειναι "απλα υπομονη" προφανως , γιατι ειναι αδυνατον να εχει εξαπατηθει απο το alter ego του !

Τελος μπορω να πω (για να αστειευτω και εγω με αυτα που διαβαζω :)) πως η συμβουλη/συμβολη σου στο προβλημα του ανθρωπου ειναι τεκμηριωμενη πανω σε σωστες βασεις εξευρεσης λυσης ενος προβληματος .

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Blacktan είπε

Φυσικα και δεν γνωριζεις τα βασικα απο paypal κανει μπαμ.

Ακου/διαβασε λοιπον καποιους που γνωριζουν και ασε τις ειρωνιες.

Εγω εαν ειχα μετεωρα λεφτα μεταξυ paypal και leo για πανω απο 20 ημερες θα εκμεταλευομουν την δυνατοτητα αυτη του τηλεφωνικου ανοιγματος (γιατι κουμπι δεν υπαρχει , ξαναλεω ) dispute για την τυχη του εμβασματος.

Ετσι συντομευουν οι διαδικασιες ανιχνευσεις και εχει ΓΡΑΠΤΕΣ απαντησεις και οχι τηλεφωνικες λυσεις τυπου απο τον " ΑΝΑ στον ΚΑΙΦΑ " που σε κανουν για πλακα οι εταιρειες εν προκειμενω paypal/leo προκειμενου να πεταξουν την ευθυνη απο πανω τους με συμμαχο τον χρονο.

Εκτος βεβαια αν ακολουθησει τη λυση που προτεινεις εσυ που ειναι "απλα υπομονη" προφανως , γιατι ειναι αδυνατον να εχει εξαπατηθει απο το alter ego του !

Τελος μπορω να πω (για να αστειευτω και εγω με αυτα που διαβαζω :)) πως η συμβουλη/συμβολη σου στο προβλημα του ανθρωπου ειναι τεκμηριωμενη πανω σε σωστες βασεις εξευρεσης λυσης ενος προβληματος .

Προφανώς και δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς.
Το "άνοιξε dispute στο paypal" που αρχικώς πέταξες, παραπέμπει σε συγκεκριμένη διαδικασία που καμία σχέση δεν έχει με το θέμα του φίλου.
Αυτό σχολίασα.😉

Αργότερα προσπάθησες να "τα μαζέψεις", λέγοντας πως μιλάς απλώς για τηλεφωνική επικοινωνία με το paypal για την τύχη του εμβάσματος (χαίρω πολύ!).
Ακόμα και τώρα δεν αντιλαμβάνεσαι την έννοια του "dispute" που αφορά μια διαφορά μεταξύ του Α με τον Β και μεσολαβητή το paypal.
Η περίπτωση που συζητάμε είναι transfer σε ΔΙΚΟ μας λογαριασμό.
Εφόσον η μεταφορά ολοκληρώθηκε επιτυχώς από το paypal, εκτός του ότι είναι ανέφικτο να επέμβει σε τρίτη υπηρεσία με "dispute" (κανονικό ή "τηλεφωνικό" που φαντάζεσαι),
τι ακριβώς θα αμφισβητήσει, τον ίδιο του τον εαυτό;
Είπα ότι το θέμα είναι της leupay, η οποία έχει δεχτεί την μεταφορά διαφορετικά δεν θα ήταν "completed" αλλά "pendidng".
Αυτοί θα του δώσουν λεπτομέρειες για το πότε έγινε "reversed" το έμβασμα.

Εγώ πάντως περιμένω link για το "τηλεφωνικό dispute" μπας και ξεστραβωθώ και μάθω τίποτα.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντες εγώ που έστειλα απο paypal σε λεοπαυ μου είπαν ότι σήμερα θα επιστρέψουν απο λεοπευ. Περιμένω απο 17 του μήνα και ακόμα τίποτα δεν επέστρεψε. Περίεργα πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθηματα ετυμολογιας δεν θα κανω εδω , ιδιαιτερα δε σε εσενα που φαινεσαι πως δεν θες να διαβασεις/μαθεις!

Οι απαντησεις μου παντα ειναι στοχευμενες και μονο οταν γνωριζω.

Οταν δεν γνωριζω , ρωταω κατι προφανως που εσυ δεν αντιλαμβανεσαι !

Προτρεπω τον φιλο να κανει υπομονη λοιπον μετα την ορθη συμβουλη σου 😛

καποια στιγμη θα ξεμπλοκαρουν ! Τοτε θα σε μνημονευσει πως ειχες δικιο .

ασε τα του paypal και τις δεικλιδες ασφαλειας του για οσους δεν ξερουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, edm0d0n είπε

Πάντες εγώ που έστειλα απο paypal σε λεοπαυ μου είπαν ότι σήμερα θα επιστρέψουν απο λεοπευ. Περιμένω απο 17 του μήνα και ακόμα τίποτα δεν επέστρεψε. Περίεργα πράγματα. 

Είναι δύο εβδομάδες κλειστή η satabank στη Μάλτα και μάλλον τα είχαν εκεί οπότε δεν έχουν πλέον πρόσβαση.

https://lovinmalta.com/news/local/satabank-clients-desperate-and-suicidal-two-weeks-into-closure

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dexterios είπε

Είναι δύο εβδομάδες κλειστή η satabank στη Μάλτα και μάλλον τα είχαν εκεί οπότε δεν έχουν πλέον πρόσβαση.

https://lovinmalta.com/news/local/satabank-clients-desperate-and-suicidal-two-weeks-into-closure

Βοηθούσαν πολύ κόσμο γι'αυτό τους την έπεσαν: "Satabank was one of the few banks in Malta that accepted business from gaming companies. It was also one of the very few to facilitate the opening of bank accounts for foreigners, something that has become notoriously difficult in Malta."

Θα τη βρουν την άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, VICKR said:

Βοηθούσαν πολύ κόσμο γι'αυτό τους την έπεσαν: "Satabank was one of the few banks in Malta that accepted business from gaming companies. It was also one of the very few to facilitate the opening of bank accounts for foreigners, something that has become notoriously difficult in Malta."

Θα τη βρουν την άκρη

Δεν είναι ακριβώς έτσι! Δηλαδή γιατί να τους την πέσουν εάν ήταν όλα νόμιμα, άρα κάπου το πράγμα γίνεται ύποπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν είναι ακριβώς έτσι! Δηλαδή γιατί να τους την πέσουν εάν ήταν όλα νόμιμα, άρα κάπου το πράγμα γίνεται ύποπτο.

υπάρχουν 2 τρόποι γιαν να έχεις το ψηλότερο κτίριο στην πόλη. α) να συνεχίζεις να χτίζεις το δικό σου β) να γκερμίσεις τα κτίρια των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, VICKR said:

υπάρχουν 2 τρόποι γιαν να έχεις το ψηλότερο κτίριο στην πόλη. α) να συνεχίζεις να χτίζεις το δικό σου β) να γκερμίσεις τα κτίρια των άλλων.

Ο φίλος παραπάνω περιμένει τα χρήματα του. Δηλαδή τι του προτείνεις να πάει στο κτίριο και να πει αυτό το παντζούρι είναι δικό μου, τα έπιπλα αυτά είναι δικά μου και ήρθα να τα πάρω?!

Κανένας δεν θέλει να διώχνει τις επενδύσεις, αλλά για να έφτασε η Μάλτα σε αυτό το σημείο πάει να πει οτι υπήρχαν ατασθαλίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Ο φίλος παραπάνω περιμένει τα χρήματα του. Δηλαδή τι του προτείνεις να πάει στο κτίριο και να πει αυτό το παντζούρι είναι δικό μου, τα έπιπλα αυτά είναι δικά μου και ήρθα να τα πάρω?!

Κανένας δεν θέλει να διώχνει τις επενδύσεις, αλλά για να έφτασε η Μάλτα σε αυτό το σημείο πάει να πει οτι υπήρχαν ατασθαλίες.

Κάτι δεν έκαναν σωστά αλλά άσε να δούμε. υποτίθεται ότι περνάνε έλεγχο από την EY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εποπτική τραπεζική αρχή της Μάλτας εξέδωσε νέο Q&A σχετικά με την κατάσταση στην satabank 

https://www.timesofmalta.com/mobile/articles/view/20181102/local/mfsa-issues-qa-notice-on-satabank-situation.693266

Ίσως παρουσιάζει ενδιαφέρον ο λόγος τον οποίο επικαλείται η αρχή για το κλείσιμο της satabank.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dexterios είπε

Η εποπτική τραπεζική αρχή της Μάλτας εξέδωσε νέο Q&A σχετικά με την κατάσταση στην satabank 

https://www.timesofmalta.com/mobile/articles/view/20181102/local/mfsa-issues-qa-notice-on-satabank-situation.693266

Ίσως παρουσιάζει ενδιαφέρον ο λόγος τον οποίο επικαλείται η αρχή για το κλείσιμο της satabank.

«The MFSA’s key concern is to ensure the safety and security of customer deposits and ensure the stability of the Maltese financial system. The decision to instruct Satabank to stop allowing money in and out of the bank was taken on this basis.»

γενικουρες. προφανως η sata ειχε παρει πολλη πελατεια και δεν αρεσε στις αλλες τραπεζες. καπου διαβασα πως ηταν η μονη τραπεζα που ανοιγε λογαριασμους μισθοδοσιας σε υπαλληλους στοιχηματικων εταιρειων που δεν ηταν κατοικοι της ΕΕ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...