Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, atrias είπε

ναι επικοινωνούν γενικά στα Αγγλικά αλλά όλα τα web interface είναι μόνο στα γερμανικά

η εφαρμογή του κινητού έχει Αγγλικά;

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/5/2022 στις 7:48 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

στείλεις εμαιλ στα αγγλικά μια χαρά εξυπηρετείσαι. 

το χειρότερο ever, να στέλνεις email στα αγγλικά και να σου απαντάνε ακριβώς αυτό που θες αλλά στα Γερμανικά 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
9 ώρες πριν, Iliaskrs είπε

Έχω ένα site π δίνω web hosting.Υπάρχει περίπτωση να πέσει μπλοκ και να χάσω τα λεφτά μου?

 

37 λεπτά πριν, Iliaskrs είπε

Να σημειώσω ότι δέχομαι πληρωμές μέσω stripe-paypal,οπότε θα φαίνονται μόνο αυτές στο ιστορικό πληρωμών.

Αν ανοίξεις business λογαριασμό, όχι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Προσπαθώ να στείλω έμβασμα στη Ν26 από Εθνική μέσω web banking και δεν με αφήνει.Λέει Αδυναμία εκτέλεσης συναλλαγής.Επικοινωνήστε με το 2107727440.Το οποίο δεν το σηκώνει κανείς εδώ και αρκετή ώρα.Τι νέο φρούτο είναι αυτό πάλι; Τι ζόρια τραβάνε ; Πριν 3 μήνες είχα στείλει πάλι έμβασμα χωρίς πρόβλημα.Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tarantules είπε

Προσπαθώ να στείλω έμβασμα στη Ν26 από Εθνική μέσω web banking και δεν με αφήνει.Λέει Αδυναμία εκτέλεσης συναλλαγής.Επικοινωνήστε με το 2107727440.Το οποίο δεν το σηκώνει κανείς εδώ και αρκετή ώρα.Τι νέο φρούτο είναι αυτό πάλι; Τι ζόρια τραβάνε ; Πριν 3 μήνες είχα στείλει πάλι έμβασμα χωρίς πρόβλημα.Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

Δεν μπορείς να κάνεις topup με κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν μπορείς να κάνεις topup με κάρτα;

Πήγα να κάνω αλλά μου έβγαλε οτι θέλει μια εφαρμογή authentication στο κινητό την οποία δεν είχα.Την κατέβασα αλλά ζήταγε να βάλω ασφάλεια με fingerprint και το παράτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tarantules είπε

Πήγα να κάνω αλλά μου έβγαλε οτι θέλει μια εφαρμογή authentication στο κινητό την οποία δεν είχα.Την κατέβασα αλλά ζήταγε να βάλω ασφάλεια με fingerprint και το παράτησα.

Καλο ειναι αυτο που σου ζηταει επιβεβαιωση.
Εναλλακτικα, βαλε καρτα αλλης τραπεζας που δουλευει με επιβεβαιωση με sms/viber.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν ότι μόνο το πρώτο top-up με κάρτα είναι δωρεάν, όλα τα επόμενα είναι με χρέωση.

Το cash26 είναι καλή μέθοδος ανάληψης και κατάθεσης για εμάς στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά υπάρχουν και άλλοι τρόποι φόρτισης, βάζοντας άλλες εταιρίες ως μεσάζοντες. Πχ φορτώνεις πρώτα την revolut με την ελληνική κάρτα επιτόπου και από εκεί στέλνεις δωρεάν έμβασμα σε N26, ή μέσω monese κτλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναέκανα προσπάθεια και πήρα τηλέφωνο νωρίς το πρωί ελπίζοντας να μην έχει αναμονή και ω του θαύματος το σήκωσαν.Αφού τους εξήγησα πως προσπαθώ να στείλω έμβασμα και μου το μπλοκάρει , μετά και από την απαραίτητη διασταύρωση των στοιχείων μου , μου απαντάει οτι ήταν μπλοκαρισμένο για λόγους ασφαλείας και οτι τώρα ξεμπλοκάρισε.Χωρίς να ξέρει να μου πει τι και πως.Της λέω πριν 3 μήνες έστειλα έμβασμα χωρίς να έχω κάποιο θέμα.Δεν είναι οτι είχα ανενεργό το λογαριασμό μου για πολύ καιρό.Τι ζόρια τραβάνε δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Γενικά υπάρχουν και άλλοι τρόποι φόρτισης, βάζοντας άλλες εταιρίες ως μεσάζοντες. Πχ φορτώνεις πρώτα την revolut με την ελληνική κάρτα επιτόπου και από εκεί στέλνεις δωρεάν έμβασμα σε N26, ή μέσω monese κτλ.

Υπάρχει ελάχιστο (ή μέγιστο) όριο για εμβάσματα από Revolut;
Και σε πόσο χρόνο διεκπεραιώνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...