Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 9-11 είπε

Υπάρχει ελάχιστο (ή μέγιστο) όριο για εμβάσματα από Revolut;
Και σε πόσο χρόνο διεκπεραιώνεται;

Όρια δε γνωρίζω, για λογικά ποσά δε νομίζω να έχεις θέμα.

Πηγαίνουν σε λιγότερο από δευτερόλεπτο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώ κάνω εγγραφή αλλά δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν την ταυτότητα και μου ζητάει να ξανά προσπαθήσω..

εκεί που γράφει issuing date την ημερομηνία έκδοσης της κάρτας βάζω σωστά?
δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Raylan είπε

Προσπαθώ κάνω εγγραφή αλλά δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν την ταυτότητα και μου ζητάει να ξανά προσπαθήσω..

εκεί που γράφει issuing date την ημερομηνία έκδοσης της κάρτας βάζω σωστά?
δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος..

Του πότε ειναι η ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Του πότε ειναι η ταυτότητα;

Πριν 11 χρόνια την έβγαλα, δεν ξέρω τι πάει λάθος, έχω προσπαθήσει 4 φορές και δεν την δέχονται..

γιαυτο ρώτησα εκεί που γράφει issuing date αν βάζουμε την ημερομηνία έκδοσης της ταυτότητας ή κάτι άλλο και κάνω εγώ κάποιο λάθος..

μετά από 4 προσπάθειες βγάζει επιλογή live cam με εκπρόσωπο, ήταν μια κοπελίτσα εκεί που μου είπε ότι μόνο στα γερμανικά μπορεί να με εξυπηρετήσει και όχι στα αγγλικά..

Επεξ/σία από Raylan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι παίζει με εφορία ; Η N26 και η Revolut φορολογούνται κανονικά αν μπαίνει εκεί ο μισθός ; Έχω ψάξει αρκετά στο τοπικ αλλά δεν βρίσκω κάτι  

Επεξ/σία από Kavou_26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kavou_26 είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι παίζει με εφορία ; Η N26 και η Revolut φορολογούνται κανονικά αν μπαίνει εκεί ο μισθός ;

Τι σχέση έχει η φορολογία με το που μπαίνει ο μισθός;Εκτός αν ο μισθός είναι απο εκτός Ελλάδος εργοδότη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τι σχέση έχει η φορολογία με το που μπαίνει ο μισθός;Εκτός αν ο μισθός είναι απο εκτός Ελλάδος εργοδότη.

Από έλληνα εργοδότη είναι. Απλά αν είναι μαύρα και δεν θες να φαίνονται σε κάποια ελληνική τράπεζα. Αν στα βάζει N26 μπορεί να το ελέγξει αυτό το ελληνικό κράτος και να στα φορολογήσει μετά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kavou_26 είπε

Από έλληνα εργοδότη είναι. Απλά αν είναι μαύρα και δεν θες να φαίνονται σε κάποια ελληνική τράπεζα. Αν στα βάζει N26 μπορεί να το ελέγξει αυτό το ελληνικό κράτος και να στα φορολογήσει μετά ; 

Ναι,τα πάντα βρίσκουν.Αν θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ναι,τα πάντα βρίσκουν.Αν θέλουν.

Με κάλυψες με το αν θέλουν. Και εγώ έτσι πιστεύω και πιο πολύ θα ψάξουν ένα μεγάλο ποσό παρά ένα μικρό ποσό κάτω από 10κ. Επίσης μεταξύ Revolut και Ν26 ποια είναι πιο πιθανό να ψάξουν ; Ή ίδιες πιθανότητες έχουν ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kavou_26 είπε

Με κάλυψες με το αν θέλουν. Και εγώ έτσι πιστεύω και πιο πολύ θα ψάξουν ένα μεγάλο ποσό παρά ένα μικρό ποσό κάτω από 10κ. Επίσης μεταξύ Revolut και Ν26 ποια είναι πιο πιθανό να ψάξουν ; Ή ίδιες πιθανότητες έχουν ; 

ίδιες πιθανότητες έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kavou_26 είπε

Με κάλυψες με το αν θέλουν. Και εγώ έτσι πιστεύω και πιο πολύ θα ψάξουν ένα μεγάλο ποσό παρά ένα μικρό ποσό κάτω από 10κ. Επίσης μεταξύ Revolut και Ν26 ποια είναι πιο πιθανό να ψάξουν ; Ή ίδιες πιθανότητες έχουν ; 

Φαντάζομαι ίδιες πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Στην Ν26 υπάρχει όριο ανάληψης όπως στην Revolut (€200 ανά μέρα;) ή επιτρέπει ανάληψη ανεξαρτήτως ποσού χωρίς έξτρα χρεώσεις;

200 ανα ημέρα, έως 3 αναλήψεις τον μήνα, αν πας σε bazaar super market δωρεάν.

Επεξ/σία από takislz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα εδώ και πολλές μέρες στο να κάνει ανάληψη με viacash στα σούπερ μάρκετ bazaar; Πληκτρολογεί η υπάλληλος το barcode και της βγάζει μηδενικό ποσό. Από ό,τι μου λένε είναι γενικότερο το πρόβλημα και δεν έχουν καμία ενημέρωση πότε θα αποκατασταθεί. Έχω στείλει και στο support αλλά δε με έχει βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...