Προς το περιεχόμενο

Ξεσκαρτάρισμα βιβλίων μαγείας


Vapir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δίνω πιθανότητα στα πάντα , ακόμα κ στο να ξυπνάμε όταν πεθαίνουμε κ όλο αυτό να είναι απλά ένα όνειρο , ένα dream state πριν την αφύπνιση. Κατα πάσα πιθανότητα βέβαια μετά το θάνατο γινόμαστε απλά τροφή για τα σκουλήκια δυστυχώς. 

Θεωρώ λοιπόν πιθανόν να υπάρχει οτιδήποτε που δεν μπορούμε να φανταστούμε με το μικρό μυαλό μας , όχι ροζ ρινόκεροι στο διάστημα , πράγματα που δεν μπορούμε καν να σκεφτούμε , αλλα παίρνω ως δεδομένη την μη ύπαρξη τους μέχρι να τα δω με τα μάτια μου και να βεβαιωθώ με κάποιο τρόπο πως δεν έχω παραισθήσεις, όσο άκυρο κ αν ειναι το παράδειγμα σου συγκρίνοντας οντότητες που έχουν πίσω τους δεκάδες αναφορές σε όλες τις θρησκείες κ μύθους όλων των λαών του πλανήτη με κάτι σουρεαλ που σκέφτηκες μόνος σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Αλλά σε κάθε περίπτωση, το "πιθανότητα ύπαρξης" είναι εξίσου valid για όσα γράφω. Εκτός και εάν δίνεις πιθανότητα ύπαρξης σε ροζ μονόκερους που ζούνε στο διάστημα και τρώνε lava cakes.

 

Λαθος παρομοίωση γιατί συσχετίζεις κάτι που εξορισμού είναι πέρα από τους γνωστούς φυσικούς νόμους με κάτι που εξ ορισμού υπόκειται στους νόμους αυτούς. 

 

Είναι το ίδιο σαν να λες "Το να πιστεύεις στην πιθανότητα 5ης διάστασης στο σύμπαν είναι σαν να δίνεις πιθανότητα ύπαρξης σε ροζ μονόκερους που ζούνε στο διάστημα και τρώνε lava cakes" 

 

ελπίζω να βλέπεις το λάθος. 

 

1.Δεν θα κάνω debate για το θέμα, βαριέμαι (και είναι off topic)

2. Δεν πιστεύω στο μεταφυσικό. 

Επεξ/σία από alex_000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3:13 με 3:30 ξυπνάω και γω τρομαγμένος από κάτι δε ξέρω γιατί συμβαίνει.Τι παίζει με αυτήν την ώρα? Ακριβώς ίδια ώρα και λεπτό όμως Ε!!

 

Λένε ότι εκείνη περίπου την ώρα πέθανε ο Χριστός. Και κάνουν "party" τα δαιμόνια.

Δεν κάθισα να τα δω όλα ένα ένα είναι η αλήθεια, βαρέθηκα πέρα από τα πρώτα 20 που είδα.

 

Και κόψε το υφάκι μικρέ μην σε μεταμορφώσω σε καλικάντζαρο, γιορτινές μέρες. :ph34r:

(Που δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις το like απο την παράθεση)

 

 

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάτι με την συνείδησή μου.

 

Δεν ήμουν πάντα αυτός που είμαι τώρα. Άνθρωπος της επιστήμης.

 

Εχω δει μια γυναικεία μορφή αρκετές φορές ενώ ήμουν ξύπνιος 100%, στην αρχή με κοιτούσε με μυστήριο χαμόγελο και κιτρινωπά μάτια και άλλο βράδυ αφού με είχε επισκεφτεί 3 φορές νωρίτερα απλά κοιτώντας με, μου είπε, έλα πάμε πάμε, ξέρω ότι είσαι ξύπνιος, σήκω.

 

Εχω νιώσει ανάσα ζώου πάνω στο αυτί απο πίσω, σαν βαριά ανάσα θυμωμένου σκύλου, ενώ ήμουν ξαπλωμένος. Εχω κάνει θητεία, έχει πεθάνει άνθρωπος μπροστά μου, έχω φάει 14 τούμπες με μηχανή, τόσο φόβο δεν έχω ξανανιώσει. 100% ξύπνιος σιγουρεύτηκα αλλά με την καμία δεν γύρισα τα 3-4 λεπτά που διήρκεσε. Δεν άκουσα πατουσάκια στο ξύλινο πάτωμα.

 

Οπότε απο μένα μακριά απο μαλακίες που δεν ξέρουμε να ελέγχουμε. Οχι δεν τρολλάρω καθόλου.

Μακριά!

 

Eλπίζω BTW να μην θεωρηθεί και αυτό troll, ή στην τελική να σβηστεί. Εγώ το καθήκον μου το έκανα...

 

Αν και τείνω στην επιστήμη παρα στην εκκλησία, μου σηκώθηκε λιγο η τρίχα καθώς το διάβαζα. Δεν είχα τέτοια εμπειρία ούτε έχω ασχοληθεί με βιβλία μαγείας κλπ. Ομολογώ ο καθένας θα είχε χεστεί. Εχω ακούσει παντως παρόμοιες ιστορίες απο φίλους κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος παρομοίωση γιατί συσχετίζεις κάτι που εξορισμού είναι πέρα από τους γνωστούς φυσικούς νόμους με κάτι που εξ ορισμού δεν υπόκειται στους νόμους αυτούς. 

 

Είναι το ίδιο σαν να λες "Το να πιστεύεις στην πιθανότητα 5ης διάστασης στο σύμπαν είναι σαν να δίνεις πιθανότητα ύπαρξης σε ροζ μονόκερους που ζούνε στο διάστημα και τρώνε lava cakes" 

 

ελπίζω να βλέπεις το λάθος. 

 

1.Δεν θα κάνω debate για το θέμα, βαριέμαι (και είναι off topic)

2. Δεν πιστεύω στο μεταφυσικό. 

Αδερφέ... το λάθος που λες ότι κάνω το κάνεις εσύ.

 

Αφενός γιατί η διάσταση που αναφέρεις δεν είναι κάτι που είναι familiar ο πολύς ο κόσμος με αποτέλεσμα να παρεξηγείται η έννοιά της και αφετέρου γιατί η ύπαρξη των "δυνάμεων" είναι ακριβώς ταυτόσημη με τους ροζ μονόκερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι εκείνη περίπου την ώρα πέθανε ο Χριστός. Και κάνουν "party" τα δαιμόνια.

 

 

Αν και τείνω στην επιστήμη παρα στην εκκλησία, μου σηκώθηκε λιγο η τρίχα καθώς το διάβαζα. Δεν είχα τέτοια εμπειρία ούτε έχω ασχοληθεί με βιβλία μαγείας κλπ. Ομολογώ ο καθένας θα είχε χεστεί. Εχω ακούσει παντως παρόμοιες ιστορίες απο φίλους κλπ

Και εγώ της επιστήμης είμαι αλλά... μερικά ‘λιβάδια‘ δεν τα έχουμε εξερευνήσει.

 

Καλά είσαι και ποτέ μην ασχοληθείς. Ποτέ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι εκείνη περίπου την ώρα πέθανε ο Χριστός. Και κάνουν "party" τα δαιμόνια.

 

 

Εχω φρικάρει τώρα!πωωω

Anchor point #1: Jesus died at 3pm and was buried on the preparation day (the day before the Sabbath) before sunset, which would begin the Sabbath day.

http://biblelight.net/pasover.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι εγώ έχω φρικάρει.

Για εντελώς άλλους λόγους βέβαια... 

 

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας. 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...