Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε τον εξαπύρηνο επεξεργαστή FX-6330 στα $109


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσβάλλεις.εσυ που ξερεις ορθογραφια κατσε να σου μαθουν τροπους απο το νηπιαγωγού γιατι μονο εκει μπορεις να πας.ποιο πανω ταξη δεν ουτε μετεξεταστέος δεν μενεις για σεπτεμβριο.

Κανόνας βασικός, μην χαλιέσαι και ψαρώνεις με μλκίες στο ιντερνετ που μπορεί να λέω εγώ και ο κάθε ένας.

 

Και άμα προσβλήθηκες με μια απλή πλάκα στην πλάκα ένός άλλου, και στο ιντερνετ κιόλας, τότε αδερφέ κάτι δεν πάει καλά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω βασικό επιχείρημα κατά των επεξεργαστών της AMD είναι η κατανάλωση ρεύματος. 

Ξέρουμε πόσο ρεύμα καταναλώνει αυτός και πόσο ένας αντίστοιχος της Intel να κάνουμε κανά υπολογισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαπυρηνος για να ανταγωνιστεί τους  Core-i3 και Pentium της Intel.... τα λεει όλα αυτό.

Με αυτούς βρίσκεται στην ίδια τιμή αυτούς πάει να χτυπήσει και τα καταφέρνει άνετα κιόλας!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα amd χρηστης με εχουν βγαλει ασπροπροσωπο κ για τα λεφτα τους το vfm απλησιαστο απο intel

 

ΑΛΛΑ αν δεν κοιταξουν κ το single core performance στην επομενη αναβαθμιση θα παω σε intel

 

real life οπου κανεις μας δεν κανει rendering οι intel εχουν διαφορα

 

περιμενουμε zen να δουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τεράστιο πρόβλημα με τους AMD ειναι το πολυ χαμηλό

single thread performance που εχει ολη η σειρα 4000 ,6000 και 8000.Επειδη στην πλειοψηφια ακομη τα πιο πολλα προγραμματα δεν χρησιμοποιουν ολα τα cores εκτος απο ελαχιστα γιαυτο και δεν αποδιδουν αυτοι οι επεξεργαστες τοσο καλα.Η intel απο την αλλη εχουν πολυ καλο single και multi thread performance.Ακομη και ο φθηνος g3258 διπυρηνος εχει πολυ καλυτερο single thread performance απο τον 8350 !!Βεβαια για web browsing που ειναι ελαχιστες οι απαιτησεις δεν καταλαβαινεις καμια διαφορα οπως και στα games οπου τον κυριο ρολο παιζει η gpu...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τεράστιο πρόβλημα με τους AMD ειναι το πολυ χαμηλό

single thread performance που εχει ολη η σειρα 4000 ,6000 και 8000.Επειδη στην πλειοψηφια ακομη τα πιο πολλα προγραμματα δεν χρησιμοποιουν ολα τα cores εκτος απο ελαχιστα γιαυτο και δεν αποδιδουν αυτοι οι επεξεργαστες τοσο καλα.Η intel απο την αλλη εχουν πολυ καλο single και multi thread performance.Ακομη και ο φθηνος g3258 διπυρηνος εχει πολυ καλυτερο single thread performance απο τον 8350 !!Βεβαια για web browsing που ειναι ελαχιστες οι απαιτησεις δεν καταλαβαινεις καμια διαφορα οπως και στα games οπου τον κυριο ρολο παιζει η gpu...

Καλά, μην αρχίσουμε τη λίστα με τα games της προκοπής που θέλουν ΚΑΙ CPU δυνατή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μπορεί να πω ότι τόσα χρόνια που είμαι σε amd είμαι υπέρ ευχαριστημένος, πολύ καλή τιμή με αυτά που δίνει και πολύ καλα χαρακτηριστικά, έχω ακόμα τον 8120 και απλά δεν έχω λόγια.. :) :), και σίγουρα αν βρω λεφτά να κάνω καμία αναβάθμιση στο pc σίγουρα amd θα πάρω. Χωρίς να κραζω ρε παιδιά αλλά ελεως ποια με αυτή την intel, το review έχει γίνει για amd αν έχετε να πείτε κάτι για intel να τα πείτε άλλου μας τ'απαν κ'αλλοι ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο   την  στιγμη   που   υπαρχει   ο  6350   ποιος   ο  λογος  παραγωγης  του   6330?

Εκτος   βεβαια   απο  την  τιμη   στην  ελλαδα   που  δεν  ξερουμε   ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι κράζουν γιατί θέλουν να αγοράσουν φθηνότερα intel. Όσον αφορά το θέμα έχω φτιάξει για φίλους αρκετα συστήματα και με intel και amd. Ναι η amd εχει καιρό να βγάλει κάτι πραγματιστικά καινούριο. Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής μου έχει δείξει ότι και οι 8**** και οι 6**** μια χαρά αποδίδουν σε games και μη μου πει κάνεις για παλιό socket και ότι δεν θα αναβαθμίζετε γιατί και ή Intel αλλάζει socket για ένα pin διάφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω βασικό επιχείρημα κατά των επεξεργαστών της AMD είναι η κατανάλωση ρεύματος. 

Ξέρουμε πόσο ρεύμα καταναλώνει αυτός και πόσο ένας αντίστοιχος της Intel να κάνουμε κανά υπολογισμό;

 

Πολύ, τώρα τι το ψάχνεις αφού το λένε οι άλλοι.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παραπονα σου σε ενα e-mail και πες τα στην ιδια την amd.

και αν δεν σου αρεσει τραβα παρε ιντελα δεν σε αναγκασε κανεις να αγορασεις με το ζορι.

ελεος ποια με καθε πικραμενο που θελει να πει τον πονο του και να βγαλει την χολη του .

 

Το να πουλάει η AMD ακόμα 32nm CPUs είναι απαράδεκτο ανεξάρτητως του τι κάνει η intel. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...