Προς το περιεχόμενο

ika.gr-Πως βλεπω τα ενσημα μου?


patriot21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ενσημα Οκτωβριου πρεπει να τα δηλωσει ο εργοδοτης με ΑΠΔ εως τελη του επομενου μηνα, δηλαδη τελη Νοεμβριου. Εαν στα δηλωσε τοτε ναι θα εμφανιστουν στην εκτυπωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αποτυχία Ταυτοποίησης ΑΦΜ: 

Έχετε πιστοποιηθεί με κωδικούς TAXIS που αντιστοιχούν στον ΑΦΜ χχχχχχχ ο οποίος δεν ταυτοποιείται στο ίδιο φυσικό πρόσωπο στο μητρώο του ΑΜΚΑ. 

  • Εάν ο ΑΦΜ αυτός δεν ανήκει σε σας (ανήκει για παράδειγμα στον/στην σύζυγό σας) θα πρέπει να αποσυνδεθείτε και συνδεθείτε ξανά με τους δικούς σας κωδικούς TAXIS.
  • Εάν ο ΑΦΜ ανήκει σε σας απευθυνθείτε σε ΚΕΠ για έλεγχο και συμπλήρωση του ΑΦΜ στο μητρώο του ΑΜΚΑ.

Αυτο μου γραφει. Τι σκατα εγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα απο τμημα εσοδων και μου εκτυπωσαν τα ενσημα..Πηγα και μια βολτα απτο λογιστη,και πλεον θα μπορω να τα βλεπω ιντερνετικα απο εδω και περα..

 

Εφαγα μεγαλη πικρα σημερα,παρα πολυ λιγοτερα ενσημα απο αυτα που επρεπε να εχω..

Μη το αφηνετε παιδια.Να κοιτατε τακτικα τα ενσημα σας,γιατι οι περισσοτεροι δε μας τα κολλανε καθολου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zio , τα ένσημα του Οκτώβρη φαίνονται τελικά   ;  

 

 

Ναι κανονικά, γι'αυτό το άφησα μέχρι τώρα για να μην ξαναπηγαίνω :)

 

Εγώ δηλαδή που τσέκαρα χτες στο ΑΤΛΑΣ και δεν μου εμφανίζει τίποτα από τα μέσα Σεπτέμβρη που ξεκίνησα δουλειά εως και σήμερα, να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δηλαδή που τσέκαρα χτες στο ΑΤΛΑΣ και δεν μου εμφανίζει τίποτα από τα μέσα Σεπτέμβρη που ξεκίνησα δουλειά εως και σήμερα, να ανησυχώ;

Στο atlas τσέκαρα κι εγώ και δεν εμφάνιζε τίποτα φετινό! Σε κατάστημα ΙΚΑ όμως που τα εκτυπώσανε φαίνονται όλα κανονικά. Μάλλον δεν ενημερώνεται και πολύ συχνά το άτλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως παει η διαδικασια?Γιατι πηγα απο καταστημα ικα,και μου ειπαν μονο διαδικτυακα γινεται..

 

Στο σαιτ του ΙΚΑ λεει οτι η βεβαιωση αυτη δε μπορει να χρησιμοποιηθει επισημως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο atlas τσέκαρα κι εγώ και δεν εμφάνιζε τίποτα φετινό! Σε κατάστημα ΙΚΑ όμως που τα εκτυπώσανε φαίνονται όλα κανονικά. Μάλλον δεν ενημερώνεται και πολύ συχνά το άτλας...

Α μάλιστα, καλώς.

 

Από το σύστημα του site του ika που αναφέρει ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα ενημερώνεται έγκαιρα τουλάχιστον ή μπα, ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο atlas τσέκαρα κι εγώ και δεν εμφάνιζε τίποτα φετινό! Σε κατάστημα ΙΚΑ όμως που τα εκτυπώσανε φαίνονται όλα κανονικά. Μάλλον δεν ενημερώνεται και πολύ συχνά το άτλας...

Στο σημείο που κάνεις login στο Atlas, αναφέρει ότι δεν έχουν ενσωματωθεί πλήρως όλα τα ένσημα. Ποιο συγκεκριμένα αναφέρει:

 

"Στο Πληροφοριακό Σύστημα «Άτλας» θα ενσωματωθεί σταδιακά ο χρόνος ασφάλισης όλων των Ελλήνων σε όλους τους ΦΚΑ της χώρας."

 

Λογικά θα πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να ενημερωθεί πλήρως το σύστημα και να αρχίσουν να εμφανίζονται όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Και εμένα που προσπαθώ να μπώ σήμερα, το "https://www.atlas.gov.gr/"μου βγάζει:   "Apache HTTP Server Testing"

και το "https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Atlas/Login.aspx"μου βγάζει:   "403 Forbidden error!"

Υπάρχει 'αλλος τρόπος να μπείς στο site?

Εγω χρησιμοποιώ Chrome....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα ρωτήσει και εγώ χθες στο θέμα των σύντομων ερωτήσεων - απαντήσεων. Ούτε εγώ μπορώ να μπω και μου βγάζει αυτά που αναφέρεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.atlas.gov.gr/

 

τι σκατα ρε παιδια ποσες μερες ειναι down το σαιτ?

 

οτι νανε ειναι οι ανθρωποι τον αλλον τον εβγαζε νεκρο

Ζωη σ'εμας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.atlas.gov.gr/

 

τι σκατα ρε παιδια ποσες μερες ειναι down το σαιτ?

 

οτι νανε ειναι οι ανθρωποι τον αλλον τον εβγαζε νεκρο

 

Υπάρχει λόγος... ΗΔΙΚΑ 

Σε δίνει τη δυνατότητα να μπεις στο ΑΤΛΑΣ αν και θέλει λίγο υπομονή... :rolleyes:

Ενιαίο Μητρώο Ασφάλισης-Ασφαλιστικής Ικανότητας «ΑΤΛΑΣ»

Πληροφοριακά, σε μένα δε φαίνονται τα ένσημα για το 2015...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...