Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Automarin


cococrops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, guestttt είπε

Οχι δεν καταλαβα οτι ηταν τοσο τρακαρισμενο..το μονο που καταλαβα ηταν οτι ειναι λιγο χτυπημενο απο πισω στο πορτ παγκαζ αλλα αυτό δεν θα με πειραζε αν τα αλλα ηταν σωστά..οταν πηγα να δω το αυτοκινητο τα λαστιχα που ειχε πανω ηταν του 2017.. και χααρακτηριστικα λεγαμε οτι αντεχουν κανεναν χρονο ακομη..

Καλά εσύ δεν κατάλαβες...ο μηχανικός δεν κατάλαβε; Για να δεις κολώνα και μασπιέδες δεν χρειάζεται κάποιο σήκωμα νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, agnostos13 είπε

Καλά εσύ δεν κατάλαβες...ο μηχανικός δεν κατάλαβε; Για να δεις κολώνα και μασπιέδες δεν χρειάζεται κάποιο σήκωμα νομίζω...

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΣΙΠΙΕΔΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΗΚΩΜΑ...ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΩΝΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ..ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ..

Μόλις τώρα, guestttt είπε

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΣΙΠΙΕΔΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΗΚΩΜΑ...ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΩΝΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ..ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ..

ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΣΑΛΑΚΩΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ...ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη αγορα του αυτοκινητου, σου εδωσαν την γραπτη εγγυηση?

Επισης αναφερουν το δικαιωμα επιστροφης χρηματων. Εχεις παει/μιλησει με αυτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, guestttt είπε

δεν ξερω αν τραβηχτηκαν με καλυμπρα ή κατι αλλο..παντως ειναι τσαλακωμενα και δεν εχουν βαφτει σωστά..φωτογραφίες πολυ ευχαριστως οταν τα βγαλω να τις ανεβασω

Κάτσε γιατί θα μας τρελάνεις...

Δηλαδή όταν λες πως η κολώνα είναι τσαλακωμένη, εννοείς πως είναι όπως η πίσω δεξιά στο παρακάτω alfa romeo?

alfa-romeo-giulia-2.jpg

Ή μήπως όταν μιλάς για "τσαλάκωμα" εννοείς πως έχει κάποιο ανεπαίσθητο βούλιαγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κολωνα φαινεται απο το εσωτερικο του αυτοκινητου..επισης δεν ειναι ετσι αλλα σιγουρα εχει επισκευαστει..τελοσπαντων! ευχαριστω για την βοηθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα

πήγες στο μαγαζί με μηχανικό και δεν το έλεγξες

ΔΕΝ σε άφησαν να το σηκώσεις

ΔΕΝ άνοιξε καν την πόρτα η το καπο ο μηχανικός

ΔΕΝ τσέκαρε καν τα λάστιχα

ΔΕΝ διάβασες τα χαρτιά/εγγυήσεις που σου έδωσαν (και κυρίως την περίπτωση υπαναχώρησης)

 

Καλα να παθεις. Εδωσες αγόγγυστα/αβασάνιστα ενα σκασμο λεφτα και σε έπιασαν κορόιδο. Τοσο κόστισε το μαθημα που πηρες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα και τα χαρτια,τσεκαρα και τα λαστιχα (τα οποια σου λεω για τριτη φορα οτι τα αλλαξαν οταν εφυγα) ναι δεν μ αφησαν να το σηκωσω( μου ειπαν ελα ξανα την αλλη εβδομαδα). και το μονο λαθος που χρεωνω στον μηχανικο ειναι που δεν καταλαβε αυτο στην πορτα που φαινοταν..αυτα..βγαινω γιατι για αλλο ξεκινησα να γραφω ( αν ειχε καποιος καποια παρομοια περιπτωση) να δω πως να κινηθω νομικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, tutuyo είπε

ΔΕΝ τσέκαρε καν τα λάστιχα

Τα λάστιχα τα τσέκαρε απλά του τα αλλάξανε από ότι λέει (το μόνο εύκολο)...

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω αν και μάλλον δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που αγοράζει φάβα αμάξι για καλό.

Λύσεις (αν υπάρχουν) σε κάποιον νομικό (που θα δει και τα χαρτιά)...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συνηγορος του πολιτη παντως μου ειπε οτι αν παρω χαρτι απο συνεργειο οτι το αυτοκινητο ειανι τρακαρισμενο κτλπ ( αν δεν βρουμε λυση μεταξυ μας) να απευθυνθω σε αυτους.. με αρκετες πιθανοτητες να δικαιωθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, guestttt είπε

διαβασα και τα χαρτια,τσεκαρα και τα λαστιχα (τα οποια σου λεω για τριτη φορα οτι τα αλλαξαν οταν εφυγα) ναι δεν μ αφησαν να το σηκωσω( μου ειπαν ελα ξανα την αλλη εβδομαδα). και το μονο λαθος που χρεωνω στον μηχανικο ειναι που δεν καταλαβε αυτο στην πορτα που φαινοταν..αυτα..βγαινω γιατι για αλλο ξεκινησα να γραφω ( αν ειχε καποιος καποια παρομοια περιπτωση) να δω πως να κινηθω νομικα.

Οταν καποτε χρειαστηκε να ψωνισω μεταχειρισμενο απο μαντρα αντιπροσωπειας, μου ειχαν δωσει γραπτως οτι σε περιπτωση που αλλαξω γνωμη η βγει το αμαξι σκαρτο, ειχα δικαιωμα υπαναχωρησης και επιστροφης χρηματων εντος 10 ημερων.

Βλεπω οτι γραφουν στο site τους κατι αντιστοιχο. Εαν το εχεις γραπτως, εστω και την εγγυηση ατρακαριστου, το χαρτι που λες, θα πας σημερα σε δικηγορο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, guestttt είπε

Η κολωνα φαινεται απο το εσωτερικο του αυτοκινητου..επισης δεν ειναι ετσι αλλα σιγουρα εχει επισκευαστει..τελοσπαντων! ευχαριστω για την βοηθεια..

Η κολώνα ΔΕΝ φαίνεται από το εσωτερικό του αυτοκινήτου, μόνο οι επενδύσεις φαίνονται, εκτός και αν το αυτοκίνητο που πήρες είναι σκαραβαίος του 1960 ή κάτι άλλο ίδιας παλαιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Καλά, δεν είναι έτσι όπως τα λες... 

Μάλλον και λίγα λέω.

24 λεπτά πριν, guestttt είπε

ο συνηγορος του πολιτη παντως μου ειπε οτι αν παρω χαρτι απο συνεργειο οτι το αυτοκινητο ειανι τρακαρισμενο κτλπ ( αν δεν βρουμε λυση μεταξυ μας) να απευθυνθω σε αυτους.. με αρκετες πιθανοτητες να δικαιωθω...

Κάνε αντιστροφή πώλησης https://www.esd.gr/nomologia/item/1488-αναστροφή-υπαναχώρηση-από-τη-σύμβαση-πώλησης-οχήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

δεν εχεις δικιο αποτι θυμαμαι ακομα και το aygo εχει γυμνο εσωτερικο (γενικα τα μικρα μοντελα εχουν γυμνο εσωτερικο)

Δεν θυμάσαι καλά, δες πως είναι μέσα ένα aygo από τα πρώτα:

25990864_8_b.jpg

Να έλεγες ξέρω γω fiat panta του 80, εκείνα όντως είχαν σχεδόν γυμνό εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...