Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά έβγαλα το tweet γιατί έχει spoilers, αλλά δεν θυμάμαι αν στο βίντεο έχει επίσης, οπότε το βγάζω κι αυτό. Πάντως δεν είσαι ο μόνος που προτιμάει Filoni και κάμποσοι θα τον ήθελαν για lead της Creative Team της Lucasfilm, μπας και σώσει την κατάσταση.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι, θα τα δω μόλις τελειώσω το rebels γιατί φοβάμαι για spoilers :P , thanks!

πάντως ο Filoni είναι νομίζω μετά τον Lucas ο μόνος σήμερα που νιώθει 110% το σύμπαν αυτό... στο φινάλε της 2ης σεζόν που είδα χτες έχει μέσα σε ένα 20λεπτο όσες ανατριχίλες θα ήθελαν να έχουν τα episode 7-8 σε μισή τους μόνο σκηνή... το rebels κατάφερε μετά από χρόνια να μου περάσει ότι ένιωθα για το saga στα 90ς με τις παιχνιδάρες της Lucasarts  και τα Trawn Trilogy και λοιπά έπη που είχαν κυκλοφορήσει στο χαρτί: pure ανόθευτο αυθεντικό star wars συναίσθημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snake_plissken2112 είπε

επειδή αυτό το καιρό βλέπω rebels και καίγομαι -3η σεζόν μόλις μπήκα-, να πω ότι σε μια animated σειρά 20λεπτών το επεισόδιο που προβάλετε στο disney channel, βρήκα χαρακτήρες-σκηνικά-συναίσθημα που τα 2 νέα disney wars αλλά και το rogue one όχι απλά δεν διανοούνται να πλησιάσουν σε ποιότητα, αλλά συνθλίβονται με χαρακτηριστική ευκολία..θα μου πεις, Filoni εδώ, JJ/Johnon εκεί... και πάλι όμως, μόνο θλίψη προκαλεί αυτό το νέο κινηματογραφικό Star Wars, Disney Wars, whatever...

και το rebels disney wars ειναι

η σειρα οντως τα σπαει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Filoni έχει animated σειρά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με κινηματογραφικές ταινίες όπως τα star wars 8 & 9 των jj και jonson.Επειδή έχει creative freedom για το star wars rebels δεν σημαίνει ότι σε αληθινή ταινία star wars θα είχε γλυτώσει τις επιτροπές και τους δημιουργικούς περιορισμούς της Disney.

Οι Benioff & Weiss με το που ξεπέρασε η σειρά τα βιβλία και δεν είχαν πια το υλικό του Martin  για να αντιγράψουν χρησιμοποίησαν εκτενώς εντυπωσιακά cgi εφέ στη σειρά για να καλύψουν το ανύπαρκτο σενάριο της δεν υπάρχει λόγος να πιστεύουμε ότι έχουν τις δυνατότητες να φτιάξουν σωστή star wars ταινία.

Επεξ/σία από Raptorex
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το rebels αργα αλλα σταθερα,απο την 1 εως την 4 σεζον,γινεται ολο και καλυτερο,με αποκορυφομα φυσικα τα 4 τελευταια επεισοδεια τα οποια χαρακτηριζω επος.

Ειναι μια σειρα που πρεπει να δει καποιος γιατι δεν θα χασει το χρονο του,απλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Phasma deleted scene

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Finn defeating Phasma without Rose's help? Let's delete it. :P
(Phasma still dying like a b__ch though. :P)


 

 

Τραγικό..... που κατάντησε το Star Wars :( 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τραγικό το original, το deleted ή ότι

  Απόκρυψη περιεχομένων

και τις 2 φορές η Phasma δεν κάνει τίποτα; :P

but her toy is cool..oh wait..

εντωμεταξυ απο το Disney merchandise, το μονο που ξεπουλαει ειναι οτι εχει σχεση με Kylo Ren. Ι wonder why. :rolleyes:

Στις 3/12/2018 στις 7:09 ΜΜ, Raptorex είπε

O Filoni έχει animated σειρά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με κινηματογραφικές ταινίες όπως τα star wars 8 & 9 των jj και jonson.Επειδή έχει creative freedom για το star wars rebels δεν σημαίνει ότι σε αληθινή ταινία star wars θα είχε γλυτώσει τις επιτροπές και τους δημιουργικούς περιορισμούς της Disney.

Οι Benioff & Weiss με το που ξεπέρασε η σειρά τα βιβλία και δεν είχαν πια το υλικό του Martin  για να αντιγράψουν χρησιμοποίησαν εκτενώς εντυπωσιακά cgi εφέ στη σειρά για να καλύψουν το ανύπαρκτο σενάριο της δεν υπάρχει λόγος να πιστεύουμε ότι έχουν τις δυνατότητες να φτιάξουν σωστή star wars ταινία.

ακριβως αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12.3.2018 στις 6:09 ΜΜ, Raptorex είπε

Οι Benioff & Weiss με το που ξεπέρασε η σειρά τα βιβλία και δεν είχαν πια το υλικό του Martin  για να αντιγράψουν χρησιμοποίησαν εκτενώς εντυπωσιακά cgi εφέ στη σειρά για να καλύψουν το ανύπαρκτο σενάριο της δεν υπάρχει λόγος να πιστεύουμε ότι έχουν τις δυνατότητες να φτιάξουν σωστή star wars ταινία.

Ότι δηλαδή υπάρχει ταινία Star Wars που έχει καλύτερο σενάριο από τις τελευταίες σεζόν του Game of Thrones...

Τι να πω. Τις έχετε σε μεγαλύτερη υπόληψη απ' ότι περίμενα τις ταινίες. Ίσως τελικά το πρόβλημα (που δεν το είχα καταλάβει) είναι ότι εγώ δεν τις παίρνω τόσο στα σοβαρά. Καλές ήταν, δηλαδή, αλλά για όταν ήμουν 12 χρόνων, δεν είναι λες και θα τις έβλεπα ενήλικας και θα έκανα συγκρίσεις με (ανεξαρτήτου σεζόν) Game of Thrones, πόσο μάλλον να δώσω και μεγαλύτερη βαρύτητα στα Star Wars (!)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/14/2018 στις 8:18 ΜΜ, Manuel είπε

Ότι δηλαδή υπάρχει ταινία Star Wars που έχει καλύτερο σενάριο από τις τελευταίες σεζόν του Game of Thrones...

Τι να πω. Τις έχετε σε μεγαλύτερη υπόληψη απ' ότι περίμενα τις ταινίες. Ίσως τελικά το πρόβλημα (που δεν το είχα καταλάβει) είναι ότι εγώ δεν τις παίρνω τόσο στα σοβαρά. Καλές ήταν, δηλαδή, αλλά για όταν ήμουν 12 χρόνων, δεν είναι λες και θα τις έβλεπα ενήλικας και θα έκανα συγκρίσεις με (ανεξαρτήτου σεζόν) Game of Thrones, πόσο μάλλον να δώσω και μεγαλύτερη βαρύτητα στα Star Wars (!)

Μπαίνεις σε περίεργα μονοπάτια...Χωρίς να είμαι fanboy, νομίζω πως ισχύει το ανάποδο.

Κατάφερα επιτέλους να δω την ταινία, δε θα σχολιάσω κάτι. Απλά να πω ότι βλέποντας το τέλος "άδειασα" ψυχολογικά. Πρέπει να φταίει οτι πλησιάζω τα 40...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...