Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Απο το διπλα θεμα και φυσικα τα 2 likes απο τους γνωστους αγνωστους.

Μαλλον ολοι εμεις θα ειδαμε την Ασιατικη εκδοση γιαυτο και διαφερουν τοσο πολυ οι γνωμες.

Άμα σε ενοχλούμε, να μην σου ρίχνουμε και την αυτοπεποίθηση, να πάψουμε να υπάρχουμε:

 Έχεις την καλύτερη γνώμη, εμείς μόνο 3 είμαστε, ζήτω όλοι εσείς! Εντάξει, αισθάνεσαι καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Manuel είπε

Άμα σε ενοχλούμε, να μην σου ρίχνουμε και την αυτοπεποίθηση, να πάψουμε να υπάρχουμε:

 Έχεις την καλύτερη γνώμη, εμείς μόνο 3 είμαστε, ζήτω όλοι εσείς! Εντάξει, αισθάνεσαι καλύτερα;

νομιζει οτι θα του δωσουμε λογαριασμο τι θα δουμε και αν μας αρεσει

τεσπα μην ασχολεισαι οπως δε προκεται να ξανασχοληθω ποτε, αλλα να μας σχολιαζει σε ενα θεμα ελεος απλα, κανε κ ενα ταγκ τον φιλο @Fotis13 Φωτη να δει τι γραφουνε αλλοι και δε παιρνει χαμπαρι 

@{TDi}Dj2k..infc ο καθενας βλεπει οτι θελει και βαθμολογει αναλογα, δε νομιζω να υπαρχει καποιος κανονας που το απαγορευει επειδη δεν αρεσει στην πλειοψηφια του φορουμ η ταινια. Οτι δεν σου αρεσε το καταλαβαινω, δε καταλαβαινω γτ καποιος να σχολιασε 3ους επειδη τους αρεσε η ταινια, θα τρελαθουμε εδω μεσα

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η υπερβολή είναι κομμάτι της γοητείας του Φώτη.

Το ότι βρίσκονται άτομα να κάνουν copy paste μία τέτοια κριτική σε διαφορετικό thread για να βγάλουν χολή και να μειώσουν όσους έχουν παρόμοια άποψη (και τόλμησαν να κάνουν like) είναι ένα μικρό δείγμα γιατί το ανθρώπινο είδος παραμένει δυστυχισμένο εδώ και 2.000.000 χρόνια.

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

μου αρεσε το the last jedi, ειμαι τραγικος ξερω και δικαιουμαι λιθοβολισμο, κρεμαστε με

Θα σε δώσουμε στα porgs να σε φάνε. :D :P

 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, DeadOrganPlayer είπε

Η υπερβολή είναι κομμάτι της γοητείας του Φώτη.

Δεν το είχα προσέξει, θα το έχω υπόψιν, thanx για την διευκρίνιση. ;)

Ghost θα πλήρωνα να δω ταινία που τα porgs go evil φάση critters :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Come on guys, γνώμες σεβαστές αλλα lets be honest ο φίλος Φώτης ήταν λίγο υπερβολικός.

Η δική μου γνώμη είναι πολύ πιο θετική και από του Φώτη, οπότε όχι δεν την βρίσκω καθόλου υπερβολική. Ο μόνος λόγος που προσπαθώ να γράφω πιο συγκρατημένα, είναι για να μειώσω τις αντιδράσεις. Δε νομίζω ότι υπάρχει χώρος να εκφραστούμε εντελώς ελεύθερα, ακόμη και με τα ήπια θετικά σχόλια που γράφουμε, ακούμε κράξιμο και εκτροχιάζεται συνεχώς η συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Manuel είπε

Άμα σε ενοχλούμε, να μην σου ρίχνουμε και την αυτοπεποίθηση, να πάψουμε να υπάρχουμε:

 Έχεις την καλύτερη γνώμη, εμείς μόνο 3 είμαστε, ζήτω όλοι εσείς! Εντάξει, αισθάνεσαι καλύτερα;

Εγραψα πουθενα κατι τετοιο?Αν οχι τοτε που κολλανε αυτα που γραφεις?

2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

νομιζει οτι θα του δωσουμε λογαριασμο τι θα δουμε και αν μας αρεσει

και για σενα το ιδιο πραγμα με τον απο πανω.Πουθενα δεν εγραψα κατι τετοιο,δικα σου συμπερασματα ειναι αυτα.

2 ώρες πριν, DeadOrganPlayer είπε

Η υπερβολή είναι κομμάτι της γοητείας του Φώτη.

Το ότι βρίσκονται άτομα να κάνουν copy paste μία τέτοια κριτική σε διαφορετικό thread για να βγάλουν χολή και να μειώσουν όσους έχουν παρόμοια άποψη (και τόλμησαν να κάνουν like) είναι ένα μικρό δείγμα γιατί το ανθρώπινο είδος παραμένει δυστυχισμένο εδώ και 2.000.000 χρόνια.

Δεν εχω προβλημα με το αν σε καποιον αρεσε ή δεν αρεσε η ταινια.Ουτως ή αλλως την αποψη τους για την ταινια οι δυο συμφορουμιτες την εγραψαν εξ αρχης.

Εκει που εχω''προβλημα'' ειναι οταν βλεπουν οτι στους περισσοτερους του forum(και οχι μονο)δεν αρεσε και επιμενουν να περασουν την δικη τους αποψη για την ταινια σαν μειοψηφια.

Εκει πηγαινε και το σχολιο μου για τα likes.

Κατι που φυσικα ειχε γραφτει στις προηγουμενες σελιδες για οποιον ειχε παρακολουθησει(και αρα κακως βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα).

Οσο για την κριτικη του Foti την βρηκα υπερβολικη γιαυτο και την ανεφερα αλλα επειδη βλεπω οτι ορισμενοι μαλλον δεν θα μπορουν θα κοιμηθουν το βραδυ την εβγαλα.

3 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Ναι ειδες την ασιατικη, φαε τωρα το ignore σου γτ πολλα μου τα ειπες τελευταια σε διαφορα θεματα

Ευχαριστω για το ignore παντως.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εγραψα πουθενα κατι τετοιο?Αν οχι τοτε που κολλανε αυτα που γραφεις?

και για σενα το ιδιο πραγμα με τον απο πανω.Πουθενα δεν εγραψα κατι τετοιο,δικα σου συμπερασματα ειναι αυτα.

Δεν εχω προβλημα με το αν σε καποιον αρεσε ή δεν αρεσε η ταινια.Ουτως ή αλλως την αποψη τους για την ταινια οι δυο συμφορουμιτες την εγραψαν εξ αρχης.

Εκει που εχω''προβλημα'' ειναι οταν βλεπουν οτι στους περισσοτερους του forum(και οχι μονο)δεν αρεσε και επιμενουν να περασουν την δικη τους αποψη για την ταινια σαν μειοψηφια.

Εκει πηγαινε και το σχολιο μου για τα likes.

Κατι που φυσικα ειχε γραφτει στις προηγουμενες σελιδες για οποιον ειχε παρακολουθησει(και αρα κακως βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα).

Οσο για την κριτικη του Foti την βρηκα υπερβολικη γιαυτο και την ανεφερα αλλα επειδη βλεπω οτι ορισμενοι μαλλον δεν θα μπορουν θα κοιμηθουν το βραδυ την εβγαλα.

Ευχαριστω για το ignore παντως.

Και με bold γράμματα, μάλιστα, όλο το ζουμί. Απλά ντροπή. Και, φυσικά, το σχόλιό μου όχι απλά κολλούσε. Ήταν διάνα.

Άτιμη μειοψηφία. Τολμάει μέχρι και likes να κάνει. Δηλαδή αυτοί σε λίγο θα γράψουν και τίποτα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Manuel είπε

Και με bold γράμματα, μάλιστα, όλο το ζουμί. Απλά ντροπή. Και, φυσικά, το σχόλιό μου όχι απλά κολλούσε. Ήταν διάνα.

Άτιμη μειοψηφία. Τολμάει μέχρι και likes να κάνει. Δηλαδή αυτοί σε λίγο θα γράψουν και τίποτα.

Μπαινεις σε ενα θεμα μιας ταινιας για την οποια βλεπεις οτι οι περισσοτεροι καλως ή κακως δεν εχουν ιδια αποψη με την δικη σου και ενω γραφεις την αποψη σου για την εν λογω ταινια,μετα το συνεχιζεις και μεχρι τις προηγουμενες σελιδες προσπαθεις να περασεις στους αλλους οτι η ταινια ειναι πολυ καλυτερη απο οτι πιστευουν.

Τι παραπανω να γραψει καποιος?Και δεν το γραφω φυσικα μονο εγω τωρα αυτο.Αυτα ειχαν γραφτει πολυ πιο πισω και απο αλλους στις αρχες οταν βγηκε η ταινια.

Ο αλλος ο συμφορουμιτης τον ρωτησα πριν καν παω να δω την ταινια να μου γραψει γιατι του αρεσε μιας και ηταν απο τους πρωτους που την ειχαν δει και το μονο που εγραψε ειναι απλα οτι του αρεσε περισσοτερο απο την προηγουμενη ταινια(το γιατι αγνωστο).Και αυτος μετα αφου εβλεπε τι γραφανε οι περισσοτεροι στο θεμα αυτο,συνεχιζε να μπαινει στο θεμα και να ειρωνευεται τους υπολοιπους για τα σχολια/εντυπωσεις που εγραφαν οτι ο καθενας γραφει οτι να ναι,οτι μονο στο insomnia δεν αρεσε η ταινια ενω στον υπολοιπο κοσμο αρεσε και αλλα παρομοια.

Αρα εκει πηγαινε και το παραπανω περι μειοψηφιας.

2 ατομα που προσπαθησαν στο εν λογω θεμα οταν βγηκε  η ταινια να πεισουν οτι η ταινια ειναι φοβερη παρολο που οι περισσοτεροι διαφωνουσαν.

Οταν λοιπον δινετε δικαιωματα μετα μην απορεις αν γραφονται αναλογα πραγματα.

Δεν εχω κανενα προβλημα αν σε καποιον αρεσε η εν λογω ταινια δικαιωμα του.

Οταν ομως καθεται και το συνεχιζει και αρχισει και επιμενει κοντρα στους υπολοιπους, ναι ειναι αυτο που λεμε οτι παει γυρευοντας(ή το κανει επιτηδες για να προκαλεσει το εχουμε δει και αυτο πιο παλια στο forum).

Και εμενα ο ξαδελφος μου πηγε την ειδε την ταινια η οποια του αρεσε.Μπηκε εγραψε την αποψη του στο παρον θεμα για την ταινια και τελος. Του ειπα εγω απο κοντα σε τι συμφωνουσα και σε τι διαφωνουσα και απλα τελειωσε το θεμα χωρις πολλα πολλα.

Τελος απο μενα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια δεν εχω πολυκαταλαβει τι συνεβει αλλα δεν με απασχολει κιολας αχχα και  γενικα δεν ειμαι της υπεραναλυσης  ,  για αυτο τα βαριεμαι τετοιου ειδους  θεματα να συζηταμε σελιδες επι σελιδων για την ιδια ταινια .

Η  παγια θεση μου ειναι οτι συμφωνω με οτι λεει ο DOP   ακομα και  οταν  σπανιοτατα διαφωνω .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Παιδια δεν εχω πολυκαταλαβει τι συνεβει αλλα δεν με απασχολει κιολας αχχα και  γενικα δεν ειμαι της υπεραναλυσης  ,  για αυτο τα βαριεμαι τετοιου ειδους  θεματα να συζηταμε σελιδες επι σελιδων για την ιδια ταινια .

Η  παγια θεση μου ειναι οτι συμφωνω με οτι λεει ο DOP   ακομα και  οταν  σπανιοτατα διαφωνω .

Πίστεψέ με, ακόμη και αν διάβαζες, δεν θα καταλάβαινες.

Στα σοβαρά τώρα, ξέρει κανείς γιατί όλες οι εκδόσεις που κυκλοφορούν φαίνεται να έχουν "κόκκο";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τα σχολια εδω μεσα με απετρεψαν απο το να παω να την δω στον κινηματογραφο και την ειδα με το που βγηκε στα γνωστα μερη. Προσωπικη αποψη οχι δεν ειναι πατατα η ταινια(και κακως δεν την ειδα στο σινεμα). Οκ δεν ειναι στο υψος της αρχικης τριλογιας(που by the way την ειδαμε οι περισσοτεροι πιτσιρικια και φτιαξαμε μυθους μιας και τα prequel ξεκινησαν να βγαινουν μετα απο 16 χρονια).

Εγω βαζω ενα 7,5/10 μιας και με διασκεδασε αν και σιγουρα θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη χωρις μεγαλο κοπο(ας οψεται η disney και η νεα φουρνια οπαδων/sjw που θελει να φτιαξει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...