Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την είδα και εγώ, και εμένα μου άρεσε και τη θεωρώ πολλά σκαλιά πάνω από το rogue one. Από εκεί και πέρα δεν κάθομαι να ασχοληθώ με υπεραναλύσεις σε μια ταινία τέτοιου τύπου. Την είδα, την ευχαριστήθηκα, κατάφερε να επαναφέρει το όνομα star wars να είναι αξιόλογο και από εκεί και μετά πάμε παρακάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι κομένες σκηνές αποδεικνύουν ότι εγινε συνειδητή επιλογή ο Luke να παρουσιαστεί στην τελείως αποτυχημένη έκδοση του.Η disney θέλει να σπρώξει τους φαν των παλιών ταινιών  στους νέους ήρωες που προωθεί τους Reylo για αυτό το λόγο ξεφτιλίζει το luke στο the last jedi.H επίδραση του luke στην πλοκή της ταινίας είναι μηδενική.Είτε η Rey έβρισκε το luke ζωντανό είτε έβρισκε το τάφο του το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο,θα έπαιρνε τα βιβλία και θα έφευγε.O Mark Hamill είχε αντιδράσει από την αρχή  όταν είδε ότι η disney αντιμετώπιζε το luke σαν αναγκαίο κακό.

23 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Την είδα και εγώ, και εμένα μου άρεσε και τη θεωρώ πολλά σκαλιά πάνω από το rogue one. Από εκεί και πέρα δεν κάθομαι να ασχοληθώ με υπεραναλύσεις σε μια ταινία τέτοιου τύπου. Την είδα, την ευχαριστήθηκα, κατάφερε να επαναφέρει το όνομα star wars να είναι αξιόλογο και από εκεί και μετά πάμε παρακάτω. 

Και εγώ είδα το τελευταίο fast and furious και το ευχαριστήθηκα για αυτό που ήταν μια fast food ταινία όμως για το star wars οι απαιτήσεις είναι πολύ μεγαλύτερες.

 

Επεξ/σία από Raptorex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χτες, τη Μ@λ@κι@ ήταν αυτή.σεβασμός μηδέν στον λουκ, ούτε μάχες με φωτοσπαθα της προκοπής.αισθηματική κομεντί έγινε μεταξύ kylo /Ray

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γυναικοκεντρικη σαλάτα / παραλήρημα ήταν το 8. Εν ολίγοις ακόμα και τα prequels που στους περισσότερους ίσως άφησαν μια μέτρια εικόνα φαντάζουν ταινιαρες. Κανένας σεβασμός στους παλιούς χαρακτήρες, σκηνές χωρίς νόημα, μεγάλη διάρκεια, χωρίς ουσία. 

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και αυτή τη σκηνή, ενώ είχε προοπτικές στο τελικό αποτέλεσμα το σκατωσαν. 

 

Γενικά η ταινία είχε αρκετές καλές γενικά στιγμές, ιδέες αλλά άσχημη εκτέλεση των περισσοτέρων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Πες ότι είχε στην αίθουσα του σνουκ

Λες για την σκηνή που

πεθαίνει για την πλακα ο πιο op sith στο movie universe και οι δυο πιο op force users στο universe κόβουν για την πλακα επίσης τους reds, που περιμέναμε δεκαετίες να δούμε τι κάνουν, με κινήσεις τόσο αργές που είναι λες και κρατάνε zweihander lightsabers χωρίς ίχνος finesse (σε μια φάση νομίζω ότι ο Kylo κάνει AOE attack καρφώνοντας το saber στο πάτωμα

:D ). Όχι, φωτοσπαθo δεν ακούμπησε φωτοσπαθo σε όλη την διάρκεια την ταινίας κάτι που την κάνει την μοναδική ταινία που δεν είχε lightsaber duel.

Fuck this movie.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Λες για την σκηνή που

  Απόκρυψη περιεχομένων

πεθαίνει για την πλακα ο πιο op sith στο movie universe και οι δυο πιο op force users στο universe κόβουν για την πλακα επίσης τους reds, που περιμέναμε δεκαετίες να δούμε τι κάνουν, με κινήσεις τόσο αργές που είναι λες και κρατάνε zweihander lightsabers χωρίς ίχνος finesse (σε μια φάση νομίζω ότι ο Kylo κάνει AOE attack καρφώνοντας το saber στο πάτωμα

:D ). Όχι, φωτοσπαθo δεν ακούμπησε φωτοσπαθo σε όλη την διάρκεια την ταινίας κάτι που την κάνει την μοναδική ταινία που δεν είχε lightsaber duel.

Fuck this movie.

Ναι αυτή τη σκηνή εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα lightsaber duels ήταν πάντα πολύ περιορισμένα. Το αυθεντικό Star Wars το μόνο που είχε ήταν τον Darth Vader με τον Obi-Wan να "σκουντιούνται".

Μόνο στα prequels έγιναν αυτές οι υπερβολές και προσωπικά με χάλασαν πάρα πολύ. Έγινε μια γελοιότητα το θέμα. Καλύτερα έτσι, επανήλθαμε εκεί που έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...