Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απουσια του κακου αφορα τους Sith. το να μην υπαρχουν Sith δεν σημαινει ομως οτι παυει να υπαρχει και η Σκοτεινη Πλευρα της Δυναμης. και το balance αφορα την Δυναμη οχι την πληθυσμιακη αναλογια Jedi/Sith. δεν βλεπω προβλημα στην σημασια της συγκεκριμενης φρασης οπως την δινει ο Lucas.  ισως αν εβαζε harmony αντι balance, να κολλαγε καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμένα πάντως, αν και huge star wars fan ο hamill θα είναι πρώτα ο παρακάτω και μετά ο Luke :P

 

Joker-653353.jpg

 

Kατά τα άλλα, ζορίζεται ο κακομοίρης να υποστηρίζει εδώ και μήνες κάτι που είναι ένα μαύρο χάλι και το ξέρει :P αλλά χαλάλι του, άλλοι βγάλαν τόσα όλα αυτά τα χρόνια και αυτός στην απέξω -μέτριος ηθοποιός οκ but still-, ας μαζέψει κάνα φράγκο τώρα μα είναι η ώρα του και αυτουνού :P

 

κατά τα άλλα, χτες είπαμε ας ξαναδούμε το TLJ για δεύτερη φορά για την τιμή των όπλων....και το ρεζουμέ είναι 2 άτομα που overall απεχθανόμαστε τα prequel -ακόμα και τώρα, δεν τα θεωρώ καν ταινίες αλλά videogames-, οριακά νιώσαμε λίγο άσχημα :P για την σκληρότητα με την οποία τα αντιμετωπίζαμε μιας και το TLJ είναι όχι μόνο σχεδόν εξίσου κακό σαν ταινία -που είναι δλδ κάκιστο indeed-, είναι και το απόλυτο μηδέν σε lore και σε world/character building κτλ... still prequels suck, απίστευτα κακές ''ταινίες'' αλλά αδιαμφισβήτητα το lore που έφτιαξαν είναι εξαιρετικό -αν απομονώσεις τις χτυπητές οφθαλμοφανείς αστοχίες που υπάρχουν εδώ και εκεί- και πολύ ενδιαφέρον σε περαιτέρω εξερεύνηση -και αυτό φάνηκε από τη σειρά των clone wars και τώρα το rebels που είναι από τα καλύτερα πράγματα που φέρουν το όνομα star wars γενικότερα-...ίσως και τα 3 prequels βασικά, αν έβγαιναν σε άλλο format τύπου animation και με κάμποσες αλλαγές εδώ και κεί, να μην ήταν αυτός ο αχταρμάς που ήταν τελικά...

but still anyway, το TLJ είναι εξίσου κακό σαν ταινία με το μαρβελοποιημένο στόρυ του και το απαράδεκτο χιούμορ, το εμετικό political correctness του και τους αντιπαθητικούς χαρακτήρες...και μάλλον στο φινάλε είναι και χειρότερο σαν ταινία, καθώς ψιλό-καταστρέφει κάθε προοπτική για αξιόλογη star wars ταινία στο μέλλον αφού χέζει πατόκορφα και το σύμπαν των παλαιών ταινιών και την μυθολογία γενικότερα του σύμπαντος...ναι το force projection ήταν το μόνο που μου άρεσε σαν ιδέα και το κρατάω + υπό προϋποθέσεις και αρκετά καλή διάθεση μερικά σημεία του Luke, αλλά στο σύνολό της η ταινία είναι αυτό που είχα σκεφτεί όταν την είχα πρωτοδεί, μια marvel/disney εκδοχή του star wars...και αυτό είναι ακόμα ότι χειρότερο μπορώ να φανταστώ για οποιαδήποτε ταινία :P

in the end με το ζόρι το είδαμε μέχρι τέλους, μια-δυο φορές είπαμε να το κόψουμε, το μόνο σίγουρο είναι ότι το επόμενο δεν θα πάρει τα λεφτά μου στο σινεμά :P και θα πρέπει να βαριέμαι πολύ καμία κυριακή για να το δω στη τηλεόραση όταν κυκλοφορήσει...

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, xavier είπε

παντως να πω την αληθεια χωρις να googlαρω, δεν το θυμαμαι ποτε να εχει παιξει σε κατι αλλο εκτος απο το luke ο χαμιλ...

Good times. ^_^

Όχι, δεν βγήκε ποτέ Wing Commander V (Prophecy). :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

δεν τα θεωρώ καν ταινίες αλλά videogames

Αμφιβάλλω να θέλει κανεις να παίξει games που έχει στον τίτλο Jedi και να μην έχει Jedi fights :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Νομίζω το game θα απευθυνόταν σε άτομα σαν το Ghost που γουστάρουν flying και space battles.

Έχουμε το (EA) Battlefront II. Έχει και (κατά κάποιο τρόπο) jedi battles. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το διπλα θεμα των ταινιων οποιος ενδιαφερεται υπαρχει μια ενδιαφερουσα πολυ θετικη κριτικη για το last jedi.

Μαλλον την Ασιατικη εκδοση θα ειδαμε ολοι εμεις που δεν συμφωνουμε στο αν το Star Wars episode 8 ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιες ολων των εποχων. :(

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδες την ασιατικη, φαε τωρα το ignore σου γτ πολλα μου τα ειπες τελευταια σε διαφορα θεματα

μου αρεσε το the last jedi, ειμαι τραγικος ξερω και δικαιουμαι λιθοβολισμο, κρεμαστε με 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...