Προς το περιεχόμενο

Πως αντιμετωπίζεται η ζήλια;


LifeAndHope

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H ηττοπάθεια μερικών ανθρώπων για πράγματα της πλάκας δεν έχει λογική εξήγηση,δηλαδή τα έχουν λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής τους και ασχολούνται με την ζήλια , συγνώμη βρε άνθρωπε που δημιούργησες αυτό το θέμα,είσαι 23 και είναι 20..δηλαδή τι περιμένεις να είναι μαζί σου για πχ 10 χρόνια  ? εγώ σου δίνω το πολύ 3 μήνες..όσο καλός και πιστός να είσαι,ότι χατίρια και να τις κάνεις,σιγά μην κάτσει το 20χρονο κοριτσάκι καλοκαιριάτικα με σχέση..που ζείτε μωρέ?? στον μαγικό κόσμο της disney ? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H ηττοπάθεια μερικών ανθρώπων για πράγματα της πλάκας δεν έχει λογική εξήγηση,δηλαδή τα έχουν λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής τους και ασχολούνται με την ζήλια , συγνώμη βρε άνθρωπε που δημιούργησες αυτό το θέμα,είσαι 23 και είναι 20..δηλαδή τι περιμένεις να είναι μαζί σου για πχ 10 χρόνια  ? εγώ σου δίνω το πολύ 3 μήνες..όσο καλός και πιστός να είσαι,ότι χατίρια και να τις κάνεις,σιγά μην κάτσει το 20χρονο κοριτσάκι καλοκαιριάτικα με σχέση..που ζείτε μωρέ?? στον μαγικό κόσμο της disney ? 

 

Γιατι ρε φιλε? εγω ξερω κάποιες περιπτωσεις που εμειναν απο μικροι μαζι και ειναι ακομα δηλαδη. Ο ενας ο φιλος μου εχει 7 χρονια σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάμε με περιπτώσεις γιατί θα χάσει το thread την αξία του.

 

Και στην τελική που ξέρεις εσύ ή ο φίλος σου άμα δεν του έχει κάνει λαδιά η κοπέλα ? της έχει βάλει λουκέτο ?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σταματησουμε να θεωρουμε τους ανθρωπους που ειναι στην ζωη μας ως κτηματα ΜΑΣ,τοτε θα κανει και φτερα η οποια ζηλια ή οποια ανασφαλεια.Νομιζω απο εκει ξεκιναει το ολο προβλημα..

Οταν ενας ανθρωπος επιλεγει να ειναι διπλα σου σημαινει οτι κατι τον τραβηξε και θελει να ειναι διπλα σου,απο εκει και περα συμβολαια δεν υπαρχουν..Αν νιωθεις ανεπαρκης εχεις εσυ το προβλημα,οχι ο αλλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σταματησουμε να θεωρουμε τους ανθρωπους που ειναι στην ζωη μας ως κτηματα ΜΑΣ,τοτε θα κανει και φτερα η οποια ζηλια ή οποια ανασφαλεια.Νομιζω απο εκει ξεκιναει το ολο προβλημα..

Οταν ενας ανθρωπος επιλεγει να ειναι διπλα σου σημαινει οτι κατι τον τραβηξε και θελει να ειναι διπλα σου,απο εκει και περα συμβολαια δεν υπαρχουν..Αν νιωθεις ανεπαρκης εχεις εσυ το προβλημα,οχι ο αλλος.

 

Αυτο με το 'Κανεις δεν κτήμα μας" θα το δουμε μολις σου πει ο γκομενος σου οτι θα βγει αποψε με μια φιλη απο τα παλιά. Εχεις αγορι δεν έχεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάμε με περιπτώσεις γιατί θα χάσει το thread την αξία του.

 

Και στην τελική που ξέρεις εσύ ή ο φίλος σου άμα δεν του έχει κάνει λαδιά η κοπέλα ? της έχει βάλει λουκέτο ?  :-D

 

Δεν σου είπε αν του έκανε μαλακία η κοπέλα αλλά οτι έχουν σχέση 7 χρόνια και δεν χώρισαν, άλλο θέμα το ένα και άλλο κομμάτι τα περί αγνότητας και ήθους κατά την διάρκεια μιας σχέσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάμε με περιπτώσεις γιατί θα χάσει το thread την αξία του.

 

Και στην τελική που ξέρεις εσύ ή ο φίλος σου άμα δεν του έχει κάνει λαδιά η κοπέλα ? της έχει βάλει λουκέτο ?  :-D

 

Εγω? θα το μαθαινα. Και αν δεν εισαι γενικα ανασφαλης σαν χαρακτηρας αλλα κάποια σε κάνει ανασφαλη εσυ ευθυνεσαι ή αυτη που δινει δικαιώματα? Οποτε θα πρεπει να το επανεξετάσεις το ζητημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το 'Κανεις δεν κτήμα μας" θα το δουμε μολις σου πει ο γκομενος σου οτι θα βγει αποψε με μια φιλη απο τα παλιά. Εχεις αγορι δεν έχεις?

Μονο με τσιπακι ξερεις απολυτα ο αλλος τι κανει.. Αντιλαμβανομαι την ερωτηση σου και την αγωνια σου αλλα δεν νομιζω οτι απαιτωντας στον/στην συντροφο σου να μεινει μεσα σπιτι ή να βγαινει μονο μαζι σου σωζεις την κατασταση.Ειδικα με το δευτερο χανετε και οι δυο και προσωπικα το εχω κανει αυτο το λαθος. Η ζωη δεν ειναι μονο ο γκομενος (αν και δεν μου αρεσει αυτη η λεξη καθολου),ειναι και οι φιλοι και η οικογενεια σου και η δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με τσιπακι ξερεις απολυτα ο αλλος τι κανει.. Αντιλαμβανομαι την ερωτηση σου και την αγωνια σου αλλα δεν νομιζω οτι απαιτωντας στον/στην συντροφο σου να μεινει μεσα σπιτι ή να βγαινει μονο μαζι σου σωζεις την κατασταση.Ειδικα με το δευτερο χανετε και οι δυο και προσωπικα το εχω κανει αυτο το λαθος. Η ζωη δεν ειναι μονο ο γκομενος (αν και δεν μου αρεσει αυτη η λεξη καθολου),ειναι και οι φιλοι και η οικογενεια σου και η δουλεια σου.

 

Με βλεπεις να εχω καμια αγωνια? η άλλη θα ειχε που θα τολμουσε να μου κάνει κονξες και να μου το παιξει ωραια και ανεξάρτητη. Δεν σηκωνω εγω τέτοιες μαλακιες.Ειδικα οταν ειμαι σοβαρος σωστος και ξηγημένος. Θα παιρνε φυλλο πορειας γρηγορα ή θα συμβιβαζοταν σε αυτα που πρέπει για να μη με χάσει.

 

Τι θα πει τσιπακι? ή εισαι ξύπνιος και δεν κοιμασαι ορθιος και ξέρεις τι σου γινεται ή σε δουλευουνε πισω απο την πλάτη σου.Εισαι ικανος να έχεις γκομενα? αν ναι θα μπορέσεις να την κρατησεις κιολας αν οχι στο καλο. Εγω ποτε δεν λυπαμαι τον εαυτο μου.

 Η ζωη δεν ειναι μονο ο γκομενος (αν και δεν μου αρεσει αυτη η λεξη καθολου),ειναι και οι φιλοι και η οικογενεια σου και η δουλεια σου.

 

Ωραια αμα δεν εισαι ικανη να αφιερώσεις χρονο στο αγορι σου που αυριο μεθαυριο πιθανον να ειναι ο άντρας σου τοτε μη κάνεις καν σχέση τι το συζηταμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok Ταλιμπαν... :)

 

Το προτιμω απο το να μας δουλευετε με μλκιες. "Δεν ειναι μονο ο γκομενος η ζωη ειναι και η δουλεια μου..." παντρεψου τη δουλεια σου τοτε. Τι αδιαφοριες ειναι αυτες και μη μου απτου στυλακια? ή "Να εγω δεν το νιωθω κτημα κανενος ..." αλλα μολις ο δικος σου βγει με με καμια γνωστη σας ζωνουν τα φιδια. Πιστευω πως αν εισασταν πιο ειλικρινεις οι σχέσεις θα ηταν καλυτερες. Δεν θελω να βγεις με αυτην γιατι σε γουστάρω εγω απλο και κατανοητο χωρις μπερδέματα.

 

Θυμαμαι εξηγηση μιας πρωην μου "Να δεν εχω τιποτα μαζι σου..." τοτε γιατι δεν θες να ξαναβγουμε??? με δουλευεις με ψεμματα της κάνω πες την αληθεια τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προτιμω απο το να μας δουλευετε με μλκιες. "Δεν ειναι μονο ο γκομενος η ζωη ειναι και η δουλεια μου..." παντρεψου τη δουλεια σου τοτε. Τι αδιαφοριες ειναι αυτες και μη μου απτου στυλακια? ή "Να εγω δεν το νιωθω κτημα κανενος ..." αλλα μολις ο δικος σου βγει με με καμια γνωστη σας ζωνουν τα φιδια. Πιστευω πως αν εισασταν πιο ειλικρινεις οι σχέσεις θα ηταν καλυτερες. Δεν θελω να βγεις με αυτην γιατι σε γουστάρω εγω απλο και κατανοητο χωρις μπερδέματα.

Μου επιτρεπεις να ρωτησω την ηλικια σου?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρθηκε πουθενά οτι δεν θα αφιερώσει χρόνο, are you blind? Άλλο να αφιερώνεις χρόνο, κι άλλο να ασχολείσαι ΜΟΝΟ με αυτό, κοινώς έχεις εμμονή με τον άλλο.

 

Ffs

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου επιτρεπεις να ρωτησω την ηλικια σου?

 

Οχι. Εσυ δεν απαντας στις δικες μου ερωτησεις γιατι να το κανω εγω? εχεις αγορι? :-D

 

κρατας προσωπικα δεδομενα το ιδιο θα κανω και εγω.

Δεν αναφέρθηκε πουθενά οτι δεν θα αφιερώσει χρόνο, are you blind? Άλλο να αφιερώνεις χρόνο, κι άλλο να ασχολείσαι ΜΟΝΟ με αυτό, κοινώς έχεις εμμονή με τον άλλο.

 

Ffs

 

"Δεν ειναι μονο ο γκομενος η ζωη ειναι και η οικογενεια και η δουλεια και οι φιλοι..." μετα απο αυτο αμα σου δινει 1 φορά εξοδο την εβδομάδα να εισαι και ευχαριστημένος. Δεν μου κάνει αυτη η εξηγηση. Πιο πολλες φορές θα πηγαινε το σκυλο βολτα μετα απο αυτα που έγραψε. Ξέχασε τη νονα και το νονο. :-D  και αυτοι χρονο θέλουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Εσυ δεν απαντας στις δικες μου ερωτησεις γιατι να το κανω εγω? εχεις αγορι? :-D

 

κρατας προσωπικα δεδομενα το ιδιο θα κανω και εγω.

Σου απαντησα..θεωρω μεγα λαθος και για τους δυο να μην εχουν αλλα ενδιαφεροντα επισης σου ειπα οτι αυτη την μαλακια την εχω κανει,οποτε σου απανταω εκ πειρας.

Νιωθω οτι μιλαω με καποιον 60ρη παλαιας κοπης που πηδουσε ολο το χωριο αλλα η γυναικα του επρεπε να ειναι ξηγημενη στην κουζινα-κρεβατι και μεχρι εκει. Και συγνωμη κιολας για το αυθαιρετο συμπερασμα μιας και δεν γνωριζομαστε προσωπικα αλλα βγαζεις παθολογικη ζηλια..εγω ειμαι 32 παω στα 33 σε λιγες μερουλες!

Δεν ειναι κακο ο/η συντροφος σου να εχει και αλλα ενδιαφεροντα ή και αλλους ανθρωπους στην ζωη της..φυσικα και διαχωριζεις τον καθενα και τον βαζεις στην θεση που του πρεπει,αλλο ο φιλος/φιλη αλλο ο συντροφος και παει λεγοντας..αυτο ειναι αυτονοητο.Απο ορφανοτροφειο βρισκεις εσυ γυναικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...