Προς το περιεχόμενο

Οι νέες διαφημίσεις της Microsoft για τα Windows 10, τονίζουν τις αδυναμίες των Mac


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα μωρε τι γράφετε γελάνε και οι πέτρες. Τα Windows σταθερά ;;;;Όλο φρου φρου και αρώματα είναι. Με Windows κανείς 10 φορματ το χρόνο. Η μπλε οθόνη έχει γίνει καραμέλα. Απο τι καταλαβαίνω απο τα σχόλια όσοι δουλεύουν και μιλάνε με τα καλύτερα για Windows δεν πιάσανε ποτέ λειτουργικό OS X

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον: Απο ποτε ειναι ελαττωμα για ενα λειτουργικο συστημα να ειναι απλο και οχι λαβυρινθος.... Και απο ποτε, κατα εσενα, θεωρειται ιδιοφυια αυτος που αγοραζει το πολυπλοκο απ το απλο...Ask yourself.... No comments...

 

2ον: Εισαι και λαθος ενημερωμενος απ οτι φαινεται... Τα games τρεχουν και μια χαρουλα κ ολας απλα η φυση των μηχανηματων αυτων δεν ειναι για να εξυπηρετουν την gaming φιλοσοφια ΜΟΝΟ!!! Μπερδευεσαι καθως υπαρχουν αμετρητοι κατασκευαστες προσκειμενοι στα windows με αποτελεσμα να βλεπεις πολλες gaming υλοποιησεις..

Κατασκευαστης με OSX ομως ειναι μονο ενας ο οποιος δεν εχει τετοια φιλοσοφια για το gaming.. Υπαρχουν φυσικα τετοιοι κατασκευαστες και για windows απλα δε θες να τους δεις...

Μη κολλας για παραδειγμα την ταμπελα της Alienware και της ASUS στην ACER και στην HP γιατι κι εδω προκειται για μηλα με πορτοκαλια στην φιλοσοφια κατασκευης...

 

Πολλά games δεν υποστηρίζονται ή τρέχουν χαλιά σε osx, έχω έναν φίλο που έχει mac και πέρασε windows γιατί δεν μπορούσε να παίξει σχεδόν τιποτα. Η alienware και η HP είναι φριχτες, όπως όλα τα prebuilt. Αναφερομουν μόνο στο λειτουργικό σύστημα και όχι στον κατασκευαστή.

Το ui απλώς δεν μου αρέσει, προσωπική μου άποψη όχι αντικειμενικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ για κανένα παιχνίδι άντε Windows αλλά όχι για επαγγελματική χρήση. Δεν υπάρχει κάποιος μουσικός,γραφίστας,ηχολήπτης,designer,και πολλά αλλά πάντα μιλάμε σε επαγγελματικό επίπεδο και όχι home works να έχει Windows. Πως να το κάνουμε δλδ είναι πιο σταθερά.Οσο αφορά εμένα ειχα Windows μέχρι και το 2007 η αλλαγή σε OS X την έκανα πανηγυρικά. Και όσο αφορά για την μπλε οθόνη μην μου πεις ότι σε xp και τα 7 δεν την είδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρε τι γράφετε γελάνε και οι πέτρες. Τα Windows σταθερά ;;;;Όλο φρου φρου και αρώματα είναι. Με Windows κανείς 10 φορματ το χρόνο. Η μπλε οθόνη έχει γίνει καραμέλα. Απο τι καταλαβαίνω απο τα σχόλια όσοι δουλεύουν και μιλάνε με τα καλύτερα για Windows δεν πιάσανε ποτέ λειτουργικό OS X

10 φορματ το χρονο?????? εχω να δω  μπλε οθονη απο τη εποχη των xp που ειχαν θεματα με τις μνημες κανω φορματ στα win 7 μια φορα στα τρια χρονια μετα απο βαρια χρηση και αυτο γιατι κατακερματιζεται ο hdd λογο μαρκας που εκανα το λαθος να παρω και τωρα δεν μπορω να τον αλλαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Concept της διαφήμισης των "Windows" τα "Bug" κοινώς έντομα, τυχαίο δεν νομίζω :P 

 

Σοβαρά τώρα: Αντί να παρουσιάσουν κάτι το χρήσιμο, μου δείχνουν οθόνες αφής σε μη αποσπώμενες οθόνες, την Cortana και το Hello με την Camera. Έλεος, έχω ένα Acer Ultrabook με 10άρια Pro, οθόνη αφής και τα παραπάνω αναφερόμενα και είναι απλά Gimmicks ειδικά το Touch σε μη αποσπώμενη οθόνη άχρηστο. 

 

Φτάσαμε στην εποχή που τα ποσοστά πωλήσεων των Mac ανεβαίνουν και αυτά των Windows συσκευών πέφτουν, προσοχή! δεν λέω για το λειτουργικό, μιλάω για τις πωλήσεις των συσκευών. Ουσιαστικά ξεκίνησε και η Microsoft το Trolling όπως παλιά η Apple όταν η Microsoft ήταν ο κυρίαρχος στην αγορά. Κοίτα πως αλλάζουν τελικά οι εποχές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ για κανένα παιχνίδι άντε Windows αλλά όχι για επαγγελματική χρήση. Δεν υπάρχει κάποιος μουσικός,γραφίστας,ηχολήπτης,designer,και πολλά αλλά πάντα μιλάμε σε επαγγελματικό επίπεδο και όχι home works να έχει Windows. Πως να το κάνουμε δλδ είναι πιο σταθερά.Οσο αφορά εμένα ειχα Windows μέχρι και το 2007 η αλλαγή σε OS X την έκανα πανηγυρικά. Και όσο αφορά για την μπλε οθόνη μην μου πεις ότι σε xp και τα 7 δεν την είδες

Η μας κανεις πλακα η μενεις σε σπηλια απο το 2007

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μας κανεις πλακα η μενεις σε σπηλια απο το 2007

Φίλε αυτό είναι Fact, τα Mac είναι πιο σταθερά για δουλειές Design, Ήχου, Web Development, Ταινιών αφού προσφέρουν και τα κατάλληλα εργαλεία και προγράμματα όπως τα Creative Suite έχουν καλύτερη υποστήριξη στα Unix από την πρώτη έκδοση του Photoshop που βγήκε για Mac και μόνο. Τα Windows είναι άριστα όταν θέλει κάποιος Game Development, Gaming, 3D Rendering και γενικώς ότι έχει να κάνει με απαιτητικά 3D γραφικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ για κανένα παιχνίδι άντε Windows αλλά όχι για επαγγελματική χρήση. Δεν υπάρχει κάποιος μουσικός,γραφίστας,ηχολήπτης,designer,και πολλά αλλά πάντα μιλάμε σε επαγγελματικό επίπεδο και όχι home works να έχει Windows. Πως να το κάνουμε δλδ είναι πιο σταθερά.Οσο αφορά εμένα ειχα Windows μέχρι και το 2007 η αλλαγή σε OS X την έκανα πανηγυρικά. Και όσο αφορά για την μπλε οθόνη μην μου πεις ότι σε xp και τα 7 δεν την είδες

Eιδα 2-3 σε 4 χρόνια στα Xp ,και στα 7αρια μία(hardwar-ικό ναυάγιο).Αυτά σπίτι.

Σε περιπου 150 υπολογιστές στον χώρο εργασίας,που δουλεύουν 8ωρο καθημερινα, σε ποσοστό 70% xp,και τα υπολοιπα 7,μπορει να βλέπω μπλε οθονη 1 φορα τον μήνα,ισως και λιγότερο.Στο 2016 ακόμα δεν έχω δει πάντως.

Τραγικά νούμερα?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα 2-3 σε 4 χρόνια στα Xp ,και στα 7αρια μία(hardwar-ικό ναυάγιο).Αυτά σπίτι.

Σε περιπου 150 υπολογιστές στον χώρο εργασίας,που δουλεύουν 8ωρο καθημερινα, σε ποσοστό 70% xp,και τα υπολοιπα 7,μπορει να βλέπω μπλε οθονη 1 φορα τον μήνα,ισως και λιγότερο.Στο 2016 ακόμα δεν έχω δει πάντως.

Τραγικά νούμερα?

 

Καλά που δουλεύεις και χρησιμοποιούν λειτουργικό που δεν το υποστηρίζει πλέον η εταιρία;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που δουλεύεις και χρησιμοποιούν λειτουργικό που δεν το υποστηρίζει πλέον η εταιρία;

Κοστίζουν οι άδειες..

Μετάβαση γίνεται,απλά γίνεται αργά.(και βασικα,τωρα που το σκεφτομαι,ειναι αρκετα περισσοτεροι απο 150)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...