Προς το περιεχόμενο

Οι νέες διαφημίσεις της Microsoft για τα Windows 10, τονίζουν τις αδυναμίες των Mac


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά Steve = Σταύρος... πέστε Σταύρος Δουλειάς και Τιμόθεος Μάγειρας και είστε μέσα :P

 

Επίσης Bill εκ του William, όχι από το Basil, άρα Bill != Βασίλης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ξανα:

Εγραψα "απο τον περιπτερα και τον λογιστη μεχρι εναν senior μηχανικο και εναν senior manager" κ εσυ εμεινες απλα στον περιπτερα.

 

Οποτε παμε ξανα:

η πλειονοτητα των επαγγελματιων(αναφερομαι σε ΟΛΟ το φασμα των επαγγελματων) χρησιμοποιουν windows για να κανουν την δουλεια τους και να ειναι παραγωγικοι.

Υπαρχουν βεβαια κ εξαιρεσεις επαγγελματιων που χρησιμοποιουν mac os x για την δουλεια τους.

 

Αλλα ειναι η εξαιρεση.

 

Oι mac εχουν αυξημενο market share σαν personal devices, οχι σαν business devices. Πχ πολλοι απο τους υπαλληλους εταιριων Fortune 500(απο χρηματιστες ως managers) μπορει κατα 80-90% να χρησιμοποιουν windows στη δουλεια τους για να ειναι παραγωγικοι, αλλα στο σπιτι να εχουν mac.

Πάμε ξανά :

Συγκρίνεις το macbook air που έχει το ίδιο design εδώ και μια 5ετία με κάτι που βγήκε τώρα. (Όλοι ξέρουν πως φέτος ή του χρόνου θα αλλάξει το σχέδιο των air.) Δηλαδή θες οπωσδήποτε να βρεις κάτι που νικάει το air, όσο άδικη και είναι η σύγκριση. Νομίζω πως είναι ψυχολογικό το θέμα, απλά. 

 

"ίδιες οθόνες"

Πάμε πάλι : 

Δεν μπορείς να δεις τις φωτογραφίες που βγάζεις?

Δεν βλέπεις πως το air έχει μεγαλύτερη οθόνη ?

Για ξαναδές την φωτογραφία σου...

 

 

Πάμε ξανά:

Και ναι, βρήκες το πασίγνωστο sony x505 που προφανώς αντέγραψε η apple. Καταρχάς όλοι το θυμούνται:

 

ρε θυμάσε το sony x505 ? 

Ποιο ? το sony ? Ναι ρε, έχω και γω sony.

Τι sony έχεις ?

Laptop.

Ρε σου λέω για το X505.

A, δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω εγώ, μπορεί να είναι και Χ505.

Πότε το πήρες?

Πρόπερσι.

Όχι δεν έχεις αυτό. 

Ρε είσαι σίγουρος ? Και το δικό μου, κάτι τέτοιο έιναι, είναι πολύ καλό. Το είχα πάρει...

Όχι δεν έχεις αυτό. Το Χ505 ήταν μοντέλο του 2004. 

Α όχι, το δικό μου είναι πιο καινούριο ...

 

(πασίγνωστο !!!) + αν δεν κάνω λάθος, δεν είχε ούτε καν wifi.  

 

Ενώ το air.

 

Ρε ξέρεις το air ?

ποιο air ?

το Apple ?

Ναι ρε, πολύ μικρό laptop. Σκέφτεσαι να το πάρεις?

......

 

Από τα παραπάνω είναι προφανές πως η apple αντέγραψε το Sony κάτι (νομίζω πως η sony σταμάτησε να βγάζει λάπτοπ) γιατί είχε πολύ μεγάλη επιτυχία και ήταν πολύ γνωστό και αναγνωρίσιμο 

άρα σου λέει, μπορεί να μπερδευτεί κανείς και να πάρει το δικό μας κατα λάθος, και να πουλήσουμε κάνα λαπτοπάκι... 

Μέχρι και το όνομα αντέγραψαν 

X505 ---> air 

γιατί το Χ = 0, το 5 στα γιαπωνέζικα είναι το a, 

το 0 είναι σαν το i και το 5 στα λιθουανικά αντιστοιχεί στο r. 

ΚΑΘΑΡΗ αντιγραφή !!!!

 

---------------------------------------------------------------

και αφού γελάσαμε λίγο ...

 

Η διαφορά προφανώς είναι κυρίως στο λειτουργικό .

Από εκεί και πέρα παίρνεις ότι υπολογιστή σε εξυπηρετεί και σου αρέσει, μέσα στα οικονομικά πλαίσια που έχεις θέσει βεβαίως.   :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε ξανά :

Συγκρίνεις το macbook air που έχει το ίδιο design εδώ και μια 5ετία με κάτι που βγήκε τώρα. (Όλοι ξέρουν πως φέτος ή του χρόνου θα αλλάξει το σχέδιο των air.) Δηλαδή θες οπωσδήποτε να βρεις κάτι που νικάει το air, όσο άδικη και είναι η σύγκριση. Νομίζω πως είναι ψυχολογικό το θέμα, απλά. 

 

"ίδιες οθόνες"

Πάμε πάλι : 

Δεν μπορείς να δεις τις φωτογραφίες που βγάζεις?

Δεν βλέπεις πως το air έχει μεγαλύτερη οθόνη ?

Για ξαναδές την φωτογραφία σου...

Εχουν ιδια διαγωνιο οθονης 13.3".

Aπλα εχουν λιγη διαφορετικη αναλογια(που οδηγει σε λιγο διαφορετικη επιφανεια , το dell  εχει μεγαλυτερη οθονη σε μηκος αλλα κοντυτερη), βασικα το dell xps 13" εχει ιδια αναλογια με το air 11" (16:9).

 

Επισης, αυτο που γραφεις οτι το dell ειναι μικροτερο λογω του παρωχημενου design του air, καλο θα ηταν να το πεις στον φιλο Neg που λεει για αγαρμπα λαπτοπ κλπ.

 

Και δεν εχει σημασια ποιο ειναι καλυτερο, χανεις κ παλι το point:

Tο point δεν ειναι που μπορεις να βρεις πιο φορητα λαπτοπ(σε windows laptop) , αλλα ποσο ξεπερασμενο "επιχειρημα" ειναι η μακαροναδα καλωδιων κλπ. 

-----------------------

Πάμε ξανά:

Και ναι, βρήκες το πασίγνωστο sony x505 που προφανώς αντέγραψε η apple. Καταρχάς όλοι το θυμούνται:

 

ρε θυμάσε το sony x505 ? 

Ποιο ? το sony ? Ναι ρε, έχω και γω sony.

Τι sony έχεις ?

Laptop.

Ρε σου λέω για το X505.

A, δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω εγώ, μπορεί να είναι και Χ505.

Πότε το πήρες?

Πρόπερσι.

Όχι δεν έχεις αυτό. 

Ρε είσαι σίγουρος ? Και το δικό μου, κάτι τέτοιο έιναι, είναι πολύ καλό. Το είχα πάρει...

Όχι δεν έχεις αυτό. Το Χ505 ήταν μοντέλο του 2004. 

Α όχι, το δικό μου είναι πιο καινούριο ...

 

(πασίγνωστο !!!) + αν δεν κάνω λάθος, δεν είχε ούτε καν wifi.  

 

Ενώ το air.

 

Ρε ξέρεις το air ?

ποιο air ?

το Apple ?

Ναι ρε, πολύ μικρό laptop. Σκέφτεσαι να το πάρεις?

......

 

Από τα παραπάνω είναι προφανές πως η apple αντέγραψε το Sony κάτι (νομίζω πως η sony σταμάτησε να βγάζει λάπτοπ) γιατί είχε πολύ μεγάλη επιτυχία και ήταν πολύ γνωστό και αναγνωρίσιμο 

άρα σου λέει, μπορεί να μπερδευτεί κανείς και να πάρει το δικό μας κατα λάθος, και να πουλήσουμε κάνα λαπτοπάκι... 

 

(φυσικα κ ειχε wifi το x505 με καρτα που σου εδινε η sony)
 

Απο ποτε εχει σχεση ποσο γνωστο ειναι ενα προιον με το ποιο βγηκε πρωτο στην αγορα και υστερα ακολουθησε το αλλο με παρομοιο σχεδιασμο;

Γιατι τα μπερδευεις αυτα τα 2; Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.

 

http://www.cnet.com/news/before-2010-macbook-air-there-was-2004-sony/

But Sony's offering may be one of the best examples of a laptop that pretty much matches Apple's design--except Sony did it six years ago. The nickel carbon body Vaio X505--no longer available--had some very impressive specs for its time. (See 2004 review.)

Like Apple's new Air, the Vaio X505 used an ultralow voltage Intel chip: a Pentium M "ULV" 1.1GHz processor. And similar to the Air, it was 0.38 inches at it thinnest point and 0.83 inches at its thickest (and keep in mind this was remarkably thin for a design that was probably conceived in 2002).

http://www.pcworld.com/article/255706/why_ultrabook_laptops_arent_just_macbook_air_clones.html

The history of laptops shrinking in size suggests this is true. In fact, in 2003--five years before Apple introduced the MacBook Air--Sony introduced another premium, super-thin laptop: The Vaio X505 (also known as the Vaio PCG-X505, or the "505 Extreme"). This 1.8-pound laptop tapered down to 0.4 inches at the front (thinner than the Air) and had the sleek metallic body found on Ultrabooks today.

 

http://www.theverge.com/2014/2/6/5385716/sony-vaio-iconic-pcs-photo-essay

Sony’s VAIO X505 had some impressive specs when it first debuted in 2004. It was just 0.38 inches at its thinnest point, and used Intel’s ultra-low voltage Pentium processor. It was the first laptop to feature a "chiclet" keyboardnamed for its small rounded keys that resemble Chiclets gum. All of this was packaged into a $3,000 notebook years before Apple unveiled its MacBook Air.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φεύγω απο XP ο κόσμος να χαλάσει. Σταθερά, όμορφα, ασφαλή, συμβατά με τα πάντα, σύγχρονα και πανάλαφρα. Πείτε μου ΕΝΑ λόγο να φύγω απο XP. Απενεργοποίησα και τα update και είμαι σούπερ. Όταν με το καλό διαπιστώσω ότι έχω μείνει τεχνολογικά πίσω, θα μεταβώ σε ΛΙΝΟΥΞΑΚΙ και αντίο για πάντα Micro$oft

 

Ναι άντε βρες ντράιβερς στα αρχαία XP, ο,τι νάναι ακούμε εδώ μέσα πραγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά σε σύγκριση με το surface ΧΙΛΙΕΣ φορές macbook στα ίδια λεφτά,αν και δεν θα αγόραζα ποτέ apple συσκευή λόγο κόστους και κακού vfm(πόσο μάλλον tablet με τιμή high end pc) και είμαι των windows pcs.

η ms τσούζεται γιατί θέλει να χτυπήσει την elite Θέση στα λάπτοπ που κατέχει η apple,σαν να μην της φτάνει το μερίδιο της που έχει κυριαρχήσει σε laptop,desktop.....

Φαντάσου ότι από τότε που πήρα Surface δεν το αλλάζω με τίποτα! ;)

 

Ένα καλύτερο store να φτιάξει η MS και πετάω και το ipad!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άντε βρες ντράιβερς στα αρχαία XP, ο,τι νάναι ακούμε εδώ μέσα πραγματικά

 

Ποιούς drivers; Πλεον εφαρμογές όπως το XBMC υποστηρίζουν μόνο Vista ή νεώτερα, η έξοδος των developers απο το λειτουργικό-ζόμπι έχει αρχίσει εδώ και καιρό. Πλέον ούτε το LibreOffice δεν παίζει όπως πρέπει στα XP, έχει θέματα με τη συμπεριφορά του γραφικού περιβάλοντος. Ακόμα και να λέει μια εφαρμογή ότι υποστηρίζει ΧΡ δεν έχουν κάνει το παραμικρό debugging σε ότι αφορά την υποστήριξη ΧΡ, και μεταξύ μας καλά κάνουν. 

 

Έπρεπε να στήσω ένα σύστημα (για να τρέχει ένα DOS προγραμμα και μόνο, ήθελε και direct access στην παράλληλη και δεν έπαιζε VM) και ούτε η Ethernet κάρτα δεν εγκαταστάθηκε, και ας έγραφε περήφανα ότι υποστηρίζει ΧΡ. Πάλι καλά είχαμε ένα παλιό wifi dongle...

 

Βασικά το παιδί μάλλον χρησιμοποιεί το PC του μόνο για το Chrome... Και πάλι είναι θέμα χρόνου να κολλήσει κάτι απο τα font vulnerabilities που ουδέποτε πατσαρίστικαν για τους χρήστες ΧΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άντε βρες ντράιβερς στα αρχαία XP, ο,τι νάναι ακούμε εδώ μέσα πραγματικά

Δεν ξέρω τι είναι πιο αστείο.

Το ποστ του Federer που το γράφει εδώ και 1 χρονο για χαβαλε και δεν το έχετε πάρει πρέφα

ή

Που κάθεστε και του απαντάτε σοβαρά

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa θέλω να εξηγήσω ένα πράγμα.

Όχι σε εσένα, γενικότερα...

 

"Απο ποτε εχει σχεση ποσο γνωστο ειναι ενα προιον με το ποιο βγηκε πρωτο στην αγορα και υστερα ακολουθησε το αλλο με παρομοιο σχεδιασμο;

Γιατι τα μπερδευεις αυτα τα 2; Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα."

 

 

Έχει τεράστια σχέση με την έννοια της αντιγραφής. Κανένας δεν αντιγράφει μια εμπορική αποτυχία. Αυτό πρέπει να είναι κατανοητό.

Αυτά που παραθέτεις πουθενά δεν λένε για αντιγραφή. Λένε για ένα πολύ μικρό λοπτοπ, ίσως το πρώτο μικρότερο στον κόσμο και το συγρίνουν με το air.

Και προφανώς δεν υπάρχει θέμα αντιγραφής...

 

Η Apple είχε υπολογιστή όλα σε ένα (μικρότερο από το να έχεις πολλά κομμάτια) και το ipod (μικρότερο από τα cd player) πάντα έβγαζε προϊόντα minimal και μικρά. Άρα είχε την παράδοση και άσχετος τι έβγαλε κάποτε η Sony θα το έκανε...

Τα apple προϊόντα (air, iPhone, ipad κλπ) έχουν αντιγραφεί τόσο πολύ λόγο της εμπορικής τους επιτυχίας. Ελπίζω να είναι απλό αυτό που λέω...

 

Φυσικά η Apple δεν ανακάλυψε ποτέ τον τροχό, η καινοτομία της επιχείρησης είναι ο μελετημένος τρόπος των πραγμάτων που βάζει ή δεν βάζει στα προϊόντα της, ώστε να προσφέρουν την καλύτερη δυνατή εμπειρία στο χρήστη.

 

Δηλαδή έχει ποιοτικά προϊόντα /όχι απαραίτητα τα καλύτερα. Οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι από μια αγορά Apple προϊόντος και δεν μετανιώνουν την αγορά του. Αυτό μπορεί να φαίνεται απλό αλλά δεν είναι καθόλου λίγο, αν το συγκρίνεις με το τι γίνεται σε άλλες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa θέλω να εξηγήσω ένα πράγμα.

Όχι σε εσένα, γενικότερα...

 

"Απο ποτε εχει σχεση ποσο γνωστο ειναι ενα προιον με το ποιο βγηκε πρωτο στην αγορα και υστερα ακολουθησε το αλλο με παρομοιο σχεδιασμο;

Γιατι τα μπερδευεις αυτα τα 2; Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα."

 

 

Έχει τεράστια σχέση με την έννοια της αντιγραφής. Κανένας δεν αντιγράφει μια εμπορική αποτυχία. Αυτό πρέπει να είναι κατανοητό.

Αυτά που παραθέτεις πουθενά δεν λένε για αντιγραφή. Λένε για ένα πολύ μικρό λοπτοπ, ίσως το πρώτο μικρότερο στον κόσμο και το συγρίνουν με το air.

Και προφανώς δεν υπάρχει θέμα αντιγραφής...

Χανεις το νοημα.

Το νοημα ειναι οτι δεν μπορει καποιος να λεει οτι πχ τα ultrabooks ακολουθησαν τον δρομο που ΠΡΩΤΗ η apple εδειξε, οταν δεν τον εδειξε πρωτη η apple, αλλα η sony οπως λες.

 

Btw, τα sony ultraportables ηταν για χρονια state of the art μηχανηματα για αυτον τον σκοπο. Εδω ενδεικτικα μερικες καινοτομιες που τωρα θεωρουμε σχεδον δεδομενες, αλλα τις πρωτοπαρουσιασε η sony:

πρωτοεισηγαγε το island style/chiclet keyboard στα laptops,

ηταν η πρωτη που εβγαλε πολυ λεπτα laptop ,

η πρωτη που εβαλε pci-e ssd στα λαπτοπ ,

η πρωτη που εβγαλε λαπτοπ το 2006 με switchable καρτα γραφικων(intel για μπαταρια, nvidia για αποδοση) ,

η πρωτη που εβγαλε λαπτοπ με εξωτερικη καρτα γραφικων που συνδεεται με καλωδιο thunderbolt με το λαπτοπ,

απο τις πρωτες που εβαλαν ips panel υψηλης αναλυσης σε λαπτοπ κλπ.

 

 

Η Apple είχε υπολογιστή όλα σε ένα (μικρότερο από το να έχεις πολλά κομμάτια) και το ipod (μικρότερο από τα cd player) πάντα έβγαζε προϊόντα minimal και μικρά. Άρα είχε την παράδοση και άσχετος τι έβγαλε κάποτε η Sony θα το έκανε...

Καταλαβαινεις οτι αυτο που λες ισχυε για πολλες τις εταιριες, ετσι;

 

Τελος, το "ultraportable" της apple το 2004 ηταν καπως ετσι:

12-apple-powerbook-500x500.jpg

 

καμμια σχεση με το ultraportable της sony που εδειξε το δρομο:

wallpaper_1_1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χανεις το νοημα.

Το νοημα ειναι οτι δεν μπορει καποιος να λεει οτι πχ τα ultrabooks ακολουθησαν τον δρομο που ΠΡΩΤΗ η apple εδειξε, οταν δεν τον εδειξε πρωτη η apple, αλλα η sony οπως λες.

 

Btw, τα sony ultraportables ηταν για χρονια state of the art μηχανηματα για αυτον τον σκοπο. Εδω ενδεικτικα μερικες καινοτομιες που τωρα θεωρουμε σχεδον δεδομενες, αλλα τις πρωτοπαρουσιασε η sony:

πρωτοεισηγαγε το island style/chiclet keyboard στα laptops,

ηταν η πρωτη που εβγαλε πολυ λεπτα laptop ,

η πρωτη που εβαλε pci-e ssd στα λαπτοπ ,

η πρωτη που εβγαλε λαπτοπ το 2006 με switchable καρτα γραφικων(intel για μπαταρια, nvidia για αποδοση) ,

η πρωτη που εβγαλε λαπτοπ με εξωτερικη καρτα γραφικων που συνδεεται με καλωδιο thunderbolt με το λαπτοπ,

απο τις πρωτες που εβαλαν ips panel υψηλης αναλυσης σε λαπτοπ κλπ.

 

 

 

Καταλαβαινεις οτι αυτο που λες ισχυε για πολλες τις εταιριες, ετσι;

 

Τελος, το "ultraportable" της apple το 2004 ηταν καπως ετσι:

 

Προφανώς δεν κατάλαβες τι έγραψα ή μπορεί και να διαφωνείς...

Ξανά λέω:

Το Sony x505 ήταν μια εμπορική αποτυχία.

Το air ήταν και επιτυχία και αναγνωρίσημο και γνωστό.

Κάνεις λάθος για τα μικρά λοπτοπ.

Πριν βγει το air την εποχή του sony υπήρχαν τα netbook (θα ήσουν μικρός για να τα θυμάσαι) που ήταν πολύ πιο μικρά. Αυτά ήταν από την Asus που έβγαλε το πρώτο και τα καθιέρωσε...

Ναι όταν βγήκε το Sony τα macbook ήταν όπως λες, όπως και όλα τα λαπτοπ.

Όταν βγήκε το air ήταν ακόμα έτσι. Μετά όμως βγήκαν δεκάδες αντίστοιχα του air και γεννήθηκε η κατηγορία των ultrabooks.

Και ναι η κατηγορία αυτή γεννήθηκε ως "αντιγραφή του air" όπως ακριβώς και τα Android smartphones λόγο του iPhone, όπως και τα ταμπλετ λόγο του ipad.

Φυσικά και η Sony είναι εκπληκτική εταιρεία και καθιέρωσε πολλά πράγμα όπως το blurey και πολλά ακόμα...

Όμως παρότι είχε πολύ καλά επαγγελματικά λαπτοπ (πολύ ακριβά βέβαια) αυτό που λες ξεκάθαρα είναι άτοπο.

Δεν ακολούθησε η Apple την sony στο συγκεκριμένο θέμα.

Τώρα εάν ψάχνεις να αποδείξεις πόσο κακία και άδικη είναι η Apple θα βρίσκεις πάντα αντίστοιχα παραδείγματα. Το θέμα είναι αν θες να πείσεις τον κόσμο ή τον εαυτό σου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μας κανεις πλακα η μενεις σε σπηλια απο το 2007

 

 

Όχι,χρησιμοποιεί Mac...το ίδιο πάνω κάτω...σόρρυ για την παρέμβαση

 

Και σε σπηλία παλι με mac osx θα ήμουνα.

 

 

Εκεί είσαι.Ωραίος.

 

Βάλε και τα φουρφούρια που σε πονοκεφαλιάζουν,με ενα κουτι postan πρέπει να είσαι,και με τις θερμοκρασίες ψήνεις που και που και κανένα αυγό.

 

Δεν έχεις πλησιάσει pc τα τελευταία δέκα χρόνια, έ;

 

Ως προς το κλασσικό "windows vs os x": Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κάθε ένας από εμάς πρέπει να απολογηθεί για την όποια επιλογή του - είτε αυτή είναι για Windows είτε για OS X.

 

Φυσικά και πρέπει να απολογήσαι,όταν χρησιμοποιείς οποιοδήποτε προιόν της Apple.Και της MS,τώρα που τα λέμε.

Γενικά,το θέμα βρωμάει εξαρχής. :-D

Τι υποτίθεται πως συζητούσαμε;

Α ναι,γιάβα τρέχει;;;Γιάβα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης SpirosZ68 είπε:
Η μας κανεις πλακα η μενεις σε σπηλια απο το 2007
 
 
Όχι,χρησιμοποιεί Mac...το ίδιο πάνω κάτω...σόρρυ για την παρέμβαση
 
Ο χρήστης rispa78 είπε:
Και σε σπηλία παλι με mac osx θα ήμουνα.
 
 
Εκεί είσαι.Ωραίος.
 
Ο χρήστης rispa78 είπε:
Βάλε και τα φουρφούρια που σε πονοκεφαλιάζουν,με ενα κουτι postan πρέπει να είσαι,και με τις θερμοκρασίες ψήνεις που και που και κανένα αυγό.
 
Δεν έχεις πλησιάσει pc τα τελευταία δέκα χρόνια, έ;
 
Ο χρήστης paredwse είπε:
Ως προς το κλασσικό "windows vs os x": Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κάθε ένας από εμάς πρέπει να απολογηθεί για την όποια επιλογή του - είτε αυτή είναι για Windows είτε για OS X.
 
Φυσικά και πρέπει να απολογήσαι,όταν χρησιμοποιείς οποιοδήποτε προιόν της Apple.Και της MS,τώρα που τα λέμε.
Γενικά,το θέμα βρωμάει εξαρχής. 
Τι υποτίθεται πως συζητούσαμε;
Α ναι,γιάβα τρέχει;;;Γιάβα.
Εγω ήμουνα χρήστης Windows πολλά χρόνια μέχρι και τα 7 έχω δει και τα 8 σε χρήση τα οποία και αυτά δούλεψα και τα πρόσφατα τα δεκάρια. Εσυ στην ζωή σου δούλεψες κανένα λειτουργικό OS X;;;;Μάλλον όχι γιατί αν είχες δουλέψει ξανά σε Windows δεν θα πήγαινες. Όποτε για να έχεις αποψη σε κάτι πρώτα δούλεψε το και μετά πες την άποψη σου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...