Προς το περιεχόμενο

Οι νέες διαφημίσεις της Microsoft για τα Windows 10, τονίζουν τις αδυναμίες των Mac


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς αρχίζει να μην έχει άδικο η MS..

 

κάποτε πλήρωνες Mac και έπαιρνες Mac σήμερα πληρώνεις Mac και παίρνεις προβλήματα και ανακλήσεις μετά από 3-4 χρόνια,

λες και τον υπολογιστή τον παίρνεις για να δουλέψει μετά από χρόνια καλά..

update χάνεις camera > update χάνεις wi_fi > update χάνεις πρόσφατα ethernet..  μέχρι προβληματική καλωδιοταινια Sata, προβληματικές κάρτες γραφικών, .. τι να πει κανείς ? ότι έχει άδικο ?

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φεύγω απο XP ο κόσμος να χαλάσει. Σταθερά, όμορφα, ασφαλή, συμβατά με τα πάντα, σύγχρονα και πανάλαφρα. Πείτε μου ΕΝΑ λόγο να φύγω απο XP. Απενεργοποίησα και τα update και είμαι σούπερ. Όταν με το καλό διαπιστώσω ότι έχω μείνει τεχνολογικά πίσω, θα μεταβώ σε ΛΙΝΟΥΞΑΚΙ και αντίο για πάντα Micro$oft

 

 

Παρντον? Και για ποτε περιπου το υπολογιζεις να συμβει αυτο???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει τα ίδια και τα ίδια σε κάθε thread για ms/apple εδώ και μήνες. Πρώτη φορά τον βλέπεις; :P

Χααχαχα εκλαψα!! Εχει γινει σημα κατατεθεν!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φεύγω απο XP ο κόσμος να χαλάσει. Σταθερά, όμορφα, ασφαλή, συμβατά με τα πάντα, σύγχρονα και πανάλαφρα. Πείτε μου ΕΝΑ λόγο να φύγω απο XP. Απενεργοποίησα και τα update και είμαι σούπερ. Όταν με το καλό διαπιστώσω ότι έχω μείνει τεχνολογικά πίσω, θα μεταβώ σε ΛΙΝΟΥΞΑΚΙ και αντίο για πάντα Micro$oft

που ειδες την ασφαλεια??

που ειδες την σταθεροτητα??

που ειδες την συβματοτητα??

ααα και τσαμπα εκλεισες το update γιατι εδω και κατι χρονακια η microsoft προνοησε και τα εκλεισε πριν καν το σκευτεις εσυ ο ιδιος....

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιαισθητική και τραγικά άστοχη η διαφήμιση. Πως βρίσκουν δουλειά κάποιοι άνθρωποι (με τέτοια έργα) είναι αδιανόητο!

21ος πρωτος αιωνας ειναι. Η βλακεια θριαμβευει!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ειδες την ασφαλεια??

που ειδες την σταθεροτητα??

που ειδες την συβματοτητα??

ααα και τσαμπα εκλεισες το update γιατι εδω και κατι χρονακια η microsoft προνοησε και τα εκλεισε πριν καν το σκευτεις εσυ ο ιδιος....

  

Παρντον? Και για ποτε περιπου το υπολογιζεις να συμβει αυτο???

  

και ετσι μειναμε ολοι μαζι στις σπηλιες

Ακόμα και εάν σας ετριβα τον σαρκασμό στην μούρη (που λέει ο λόγος) δεν θα το καταλαβαίνατε πιστεύω. Κάποιος άλλος ζει στις σπηλιές μου φαίνεται :P

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    

Ακόμα και εάν σας ετριβα τον σαρκασμό στην μούρη (που λέει ο λόγος) δεν θα το καταλαβαίνατε πιστεύω. Κάποιος άλλος ζει στις σπηλιές μου φαίνεται :P

Οοοοοχι ρε χαζε, για τον federer λεει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα μια δευτερη αποπειρα να τα δοκιμασω. Απελπισια.

Τα πιο βαρια, τα πιο αχρηστα, τα πιο ξεφτιλισμενα παραθυρα που εχει βγαλει η microsoft.

Αν και προσπαθησα να εξανθρωπισω οτι μπορεσα σβηνοντας apps και οτι αλλη σαβουρα μπορεσα, αδεια απο προγραμματα, ενα και κατι λεπτο της ωρας για να μπουταρουν, σε μηχανημ,α που τα εφταρια φουλ φορτωμενα κανουν γυρω στα 35 δευτερα και τα 8.1 αδεια ομως, γυρω στα 25. Απορω τι τους βρισκουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα μια δευτερη αποπειρα να τα δοκιμασω. Απελπισια.

Τα πιο βαρια, τα πιο αχρηστα, τα πιο ξεφτιλισμενα παραθυρα που εχει βγαλει η microsoft.

Αν και προσπαθησα να εξανθρωπισω οτι μπορεσα σβηνοντας apps και οτι αλλη σαβουρα μπορεσα, αδεια απο προγραμματα, ενα και κατι λεπτο της ωρας για να μπουταρουν, σε μηχανημ,α που τα εφταρια φουλ φορτωμενα κανουν γυρω στα 35 δευτερα και τα 8.1 αδεια ομως, γυρω στα 25. Απορω τι τους βρισκουν.

Η αληθεια ειναι οτι τα 8.1 ειναι γρηγοροτερα, αλλα με λιγες ρυθμισουλες και τα 10 ειναι παρομοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια διαφημιστικά τύπου σύγκρισης βγάζουν οι υποδεέστεροι και παραμένουν εκεί.

 

Ήμουν χρήστης windows από πάντα. Από τότε που έπιασα το OS X έχω να πω ένα: είναι απείρως καλύτερο από τα windows (τα 10 είναι μια μ@λ@κι@) ειδικά όσον αφορά τη φιλικότητα. Θα σας πω ένα πράγμα: μπορεί το OS X να μην είναι touch αλλά με το πληκτρολόγιο μπορώ να χειριστώ ΟΛΕΣ τις βασικές λειτουργίες του μηχανήματος μόνο με ΕΝΑ χέρι, και μιλάω για όλες ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΤΙΚΙ. Αντε γεια Microsoft.

 

Η Microsoft στο μόνο που είναι καλή είναι το office.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...