Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

attachicon.gifScreenshot_21.png

 

Έκανα λάθος, έτρωγε τα κλασσίκα του 4 το otetv. 

Μια από τα ιδια, βεβαια αιτηση ειχα κανει την προηγουμενη τεταρτη. Επιτελοθς δουλευω ανετα με το VPN στο γραφειο :-D

gallery_45627_1127_8269.png

Επεξ/σία από isim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ στο Ζαμπερέκι απέναντι δεν ήσουν? τώρα το καλοκαίρι δεν έβαλαν καμπίνα εκεί? ή ήσουν απο τους παλιούς που μπήκαν πριν 1μιση χρόνο? στην Καλλιθέα δεν πέφτεις?

 

Σου έδειχνε διαθεσιμότητα το site? 

 

Μια από τα ιδια, βεβαια αιτηση ειχα κανει την προηγουμενη τεταρτη. Επιτελοθς δουλευω ανετα με το VPN στο γραφειο :-D

gallery_45627_1127_8269.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ στο Ζαμπερέκι απέναντι δεν ήσουν? τώρα το καλοκαίρι δεν έβαλαν καμπίνα εκεί? ή ήσουν απο τους παλιούς που μπήκαν πριν 1μιση χρόνο? στην Καλλιθέα δεν πέφτεις?

 

Σου έδειχνε διαθεσιμότητα το site? 

Ομηρου με Χ. σμυρνης είμαι από την μερια της ομηρου. Διαθεσιμότητα μου εδωσε την τεταρτη που μας περασε και με ενεργοποιησανε χτες. Στον ιπποδρομο πεφτω και εγω. Χτες ειδα συνεργειο της ΔΕΔΔΗΕ να κανει εργα μαλλον συνδεουνε και τα υπολοιπα καφαο υπομονή. Τεχνικος μου ειπε μεχρι αρχες φεβρουαριου ολο το Μοσχατο θα εχει VDSL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ιδια, βεβαια αιτηση ειχα κανει την προηγουμενη τεταρτη. Επιτελοθς δουλευω ανετα με το VPN στο γραφειο :-D

gallery_45627_1127_8269.png

ζητα fast path και στο down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ζητα fast path και στο down

Στο ping είναι 17ms Είναι σε συγκεκριμένο ΙΡ της κοσμοτε νομιζω είναι καλα; Επισης οι πρωτες εντυπώσεις είναι απίστευτες. Με πηραν σημερα γιατι ειχαν καποιο θεμα στο γραφειο και μπηκα μεσω citrix...Επαθα πλακα, η εμπειρια ηταν λες και ειμουν στο γραφειο :-D

Επεξ/σία από isim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ετοιμάζομαι να μετακομίσω στην Καλλιθέα λόγο δουλειάς στο ύψος της Ιατρίδου και Πλάτωνος δίπλα στη Σκρα και βλέπω πως δεν υποστηρίζει VDSL. Γνωρίζει μήπως κανένας τι ταχύτητες ADSL παίζουν εκεί και αν θα επωφελούμαι αργότερα από τα έργα για VDSL που αναφέρετε πιο πάνω? Το ρωτάω διότι πριν είχα δορυφορική σύνδεση και είχα αγανακτήσει εκεί που κατοικούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ετοιμάζομαι να μετακομίσω στην Καλλιθέα λόγο δουλειάς στο ύψος της Ιατρίδου και Πλάτωνος δίπλα στη Σκρα και βλέπω πως δεν υποστηρίζει VDSL. Γνωρίζει μήπως κανένας τι ταχύτητες ADSL παίζουν εκεί και αν θα επωφελούμαι αργότερα από τα έργα για VDSL που αναφέρετε πιο πάνω? Το ρωτάω διότι πριν είχα δορυφορική σύνδεση και είχα αγανακτήσει εκεί που κατοικούσα.

εκει που λες περίπου 10-15 θα εχεις, το vdsl το ξεχνάς για μερικά χρονια ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ετοιμάζομαι να μετακομίσω στην Καλλιθέα λόγο δουλειάς στο ύψος της Ιατρίδου και Πλάτωνος δίπλα στη Σκρα και βλέπω πως δεν υποστηρίζει VDSL. Γνωρίζει μήπως κανένας τι ταχύτητες ADSL παίζουν εκεί και αν θα επωφελούμαι αργότερα από τα έργα για VDSL που αναφέρετε πιο πάνω? Το ρωτάω διότι πριν είχα δορυφορική σύνδεση και είχα αγανακτήσει εκεί που κατοικούσα.

κανονικα πρεπει να εχεις ανετα 15 mbit με βαση την αποσταση.εισαι αρκετα κοντα στον οτε ο οποιος ειναι στην δαβακη.δεν πρεπει να εισαι και παραπανω απο km απο εκει.

εκει που λες περίπου 10-15 θα εχεις, το vdsl το ξεχνάς για μερικά χρονια ακομα

λιγο πιο κοντα να ηταν παιζει να μπορουσε να βαλει και vdsl απο το αστικο κεντρο.αυτο βεβαια μπορει να το δει στην πραξη με βαση το ποσο θα συγχρονισει.αμα ειναι καλη η γραμμη ισως να μπορει να βαλει και vdsl και να κερδισει κατι παραπανω πχ κοντα στα 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ηδη αρχισει και δινει διαθεσιμοτητα στο Μοσχατο. Πεταω απο την χαρα μου :-D Δεν εχει ολο το Μοσχατο ακομα ομως, κοιταξα παραλιακα και ακομα δεν δινει.

Παιδια επιτελους σωθηκαμε!

 

Σημερα δινει διαθεσιμοτητα vdsl στην παραλια !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα δινει διαθεσιμοτητα vdsl στην παραλια !!!!!

 

Οντως. Και σε εμάς στο KV Μακρυγιάννη & Λ. Κατσώνη, δίνει διαθεσιμότητα... 

Ας κρατηθώ λίγο όμως γιατί γιορτές είναι κάπου θα χαθεί η αίτητσή μου αν την κάνω τώρα.. κλασσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικα πρεπει να εχεις ανετα 15 mbit με βαση την αποσταση.εισαι αρκετα κοντα στον οτε ο οποιος ειναι στην δαβακη.δεν πρεπει να εισαι και παραπανω απο km απο εκει.

λιγο πιο κοντα να ηταν παιζει να μπορουσε να βαλει και vdsl απο το αστικο κεντρο.αυτο βεβαια μπορει να το δει στην πραξη με βαση το ποσο θα συγχρονισει.αμα ειναι καλη η γραμμη ισως να μπορει να βαλει και vdsl και να κερδισει κατι παραπανω πχ κοντα στα 30.

Τρίτη θα έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ να συνδέσει τη γραμμή, πάντως ρωτώντας την διαχειρίστρια μου είπε πως έχει Forthnet συγχρονίζει στα 8-10mbps και έχω αρχίσει να αφηνιάζω. Έφυγα από Χολαργό που συγχρόνιζα VDSL στα 50mbps, πήγα Κερατέα που έβαλα Satellite λόγω έλλειψης γραμμής και είπα επιτέλους πίσω στην τεχνολογία και τώρα περιμένω πάλι να συμβιβαστώ για 10mbps.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τρίτη θα έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ να συνδέσει τη γραμμή, πάντως ρωτώντας την διαχειρίστρια μου είπε πως έχει Forthnet συγχρονίζει στα 8-10mbps και έχω αρχίσει να αφηνιάζω. Έφυγα από Χολαργό που συγχρόνιζα VDSL στα 50mbps, πήγα Κερατέα που έβαλα Satellite λόγω έλλειψης γραμμής και είπα επιτέλους πίσω στην τεχνολογία και τώρα περιμένω πάλι να συμβιβαστώ για 10mbps.... 

Καλή χρονιά παίδες, αρχικά να αναφέρω πως το ραντεβού μου είχε μεταφερθεί από τις 3 στις 4 του μηνός και σήμερα ενώ περίμενα τον τεχνικό έμαθα πως ακυρώθηκε μετά από τηλεφώνημα μου στον ΟΤΕ εφόσον δεν τον έβλεπα να έρχεται χωρίς να με ενημερώσει κάποιος. Μετά από επικοινωνία με τον προϊστάμενο του τμήματος με ενημέρωσε πως έχω δίκιο(σοβαρά?) και πως υπήρξε πρόβλημα καθώς δεν έχει δεσμευθεί κάποια θύρα στην γραμμή μου καθώς και να δημιουργήσουμε ένα νέο ραντεβού για τις 10 του μηνός χωρίς να γνωρίζει εάν το θέμα θα έχει διευθετηθεί.

Και εγώ σας ρωτώ τι να κάνω εάν δεν ξέρει ο προϊστάμενος τότε ΠΟΙΟΣ? Έχω αγανακτήσει πραγματικά με την κατάσταση που επικρατεί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...