Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μετα απο συζητηση με τεχνικο του ΟΤΕ που περασε εχθες απο δω, απο το γηπεδο κ επανω δεν μπορουν προς το παρον να σκαψουν γιατι εχει κανει εργα ο ΕΣΠΑ κ υπαρχει ρητρα οτι δεν μπορει να σκαψει καποιος αλλος για καποιον καιρο. 

Βεβαια μου ειπε οτι μεχρι το καλοκαιρι θα εχει αλλαξει η κατασταση κ θα περαστουν οπτικες ινες σιγα σιγα, μιας κ η κατασταση δεν παλευετε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^

Οταν λέει ο οτε 50αρι vdsl τέλος! δεν υπάρχει θέμα αμφισβήτησης

μην το δενεις οτι δεν παιζει να εχει γινει λαθος

 

Παιδιά καλησπέρα..επανέρχομαι στο θέμα μετά από καιρό..Μένω Μοσχάτο κοντά στη Φρουτεμπορικη (χαμηλά πριν τη παραλία) και δυστυχώς όπως κατεβαίνεις στην αριστερή καταραμένη πλευρά που παίρνει απο τον ιππόδρομο. Τρέχω με forthnet στα 8mbps.και τον τελευταίο καιρό έχω μικρή μείωση και αποσυνδέσεις. Έχουν περάσει οπτική ίνα από τον Ιανουάριο στους γύρω δρόμους αλλά η FORTHNET δεν δίνει ακόμη διαθεσιμοτητα  (ούτε και η wind)..ενώ o ote βάζοντας την οδό μου δίνει έως 50mbps. Στη forthnet - nova τους ενοχλώ συνέχεια όμως κανείς δεν μου δίνει μια υπεύθυνη απάντηση για τον χρόνο που θα έχουν διαθεσιμοτητα vdsl..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...

 

ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΑΡΟΧΟ??? Το συμβόλαιο μου λήγει σε 3 μηνες και όταν τους ρώτησα μου είπαν για πέναλτι 49 €

Στον Οτε θα εχω 50 αρι η θα μου αρχίσουν και εκεί τις δικαιολογίες  ??

 

thanks..

μου φαινεται παραξενο δυο παροχοι και να μην δινει κανεις.τα καφαο κοντα σου ειναι αλλαγμενα?ξερεις κανεναν εκει κοντα με vdsl ote?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε λίγη υπομονή και μόλις λήξει το συμβόλαιο άρχισε τα τηλέφωνα σε ΟΤΕ, Wind κλπ. Μην σου πω πως ξαφνικά μπορεί να σου πει και η Forthnet για VDSL αν πας να κινηθείς προς ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εμενα μου φαινεται ακομα παραξενο να δινει ο οτε και οχι ακομα οι αλλοι παροχοι.μπα αν δεν δουν διαθεσιμοτητα δεν προκειται να του πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Απο προχθες vsdl 50ρι forthnet και στο υπολοιπο του μοσχατου(μενω καθετα στην γαλαξειδιου,καρυστου) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

αυτα βλεπουμε εμεις που ειμαστε διπλα στην καλλιθεα και ζηλευουμε , εν ετη 2017 να παρακαλαμε να δουμε το αγιο φως. να το χαιρεσε πραγματικα φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα βλεπουμε εμεις που ειμαστε διπλα στην καλλιθεα και ζηλευουμε , εν ετη 2017 να παρακαλαμε να δουμε το αγιο φως. να το χαιρεσε πραγματικα φιλε μου

Μολις ενεργοποιηθηκα κιολας φιλε!!! 45000 down και 4600 up με fastpath ενεργο! Ποσο ομορφα να κατεβαζεις ταινια σε 1 λεπτο και να κανεις stream χωρις κολληματα.... Ερωτευτηκα μετα απο χρονια! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ενεργοποιηθηκα κιολας φιλε!!! 45000 down και 4600 up με fastpath ενεργο! Ποσο ομορφα να κατεβαζεις ταινια σε 1 λεπτο και να κανεις stream χωρις κολληματα.... Ερωτευτηκα μετα απο χρονια! :P

το θεμα ειναι οτι αγορασαμε τηλεοραση με 4k, για να δουμε καμμια ταινια ( μεσω kodi ), αλλα μαλλον θα την δουμε οταν θα εχει βγει το 8κ. ( και να φαντασθειτε οτι μιλαμε για μια περιοχη, καλλιθεα,, που ειναι ο 5ος δημος σε κατοικους  της ελλαδας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι αγορασαμε τηλεοραση με 4k, για να δουμε καμμια ταινια ( μεσω kodi ), αλλα μαλλον θα την δουμε οταν θα εχει βγει το 8κ. ( και να φαντασθειτε οτι μιλαμε για μια περιοχη, καλλιθεα,, που ειναι ο 5ος δημος σε κατοικους  της ελλαδας)

κατεβασε τη ρε αδερφε οσο λειπεις και δεστην αργοτερα με φλασακι στη τιβι. δεν ειναι θεμα αυτο. το θεμα ειναι οτι εχει ξεκινησει πχ να τσουλαει μια υποτυπωδης gaming κοινοτητα και δε βοηθανε οι συνδεσεις για streaming και γενικοτερα σαν εργαλειο που ειναι το must. Αναγκαζονται πχ εταιρειες να αγοραζουν μισθωμενες να τους πηγαινει ο κουκος αηδονι γιατι ο οτε δε δινει δικαιωματα και παει λεγοντας. Μια ζωη 50 χρονια πισω. Κολλημενοι στην αρχαια ελλαδα! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ενεργοποιηθηκα κιολας φιλε!!! 45000 down και 4600 up με fastpath ενεργο! Ποσο ομορφα να κατεβαζεις ταινια σε 1 λεπτο και να κανεις stream χωρις κολληματα.... Ερωτευτηκα μετα απο χρονια! :P

για να παρεις τα μαξ

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ αρχηγε Πουλινος! Νομιζω ολα βαινουν καλως. Αποσυνδεσεις δεν εχω μεσα σε 24 ωρες,συνεχομενη ροη δεδομενων κτλπ ολα οκ! Ερωτηση ξερουμε ενα τελευταιας τεχνολογιας τηλεφωνο ποσα μπορει να πιασει απο αυτα μεσω wifi!?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε hot spot το οποιο μου εδινε πανω απο 100mbit σε speedtest με το κινητο μου ενα lg g4c που δεν ειναι και τιποτα καινουριο ειχα κανονικα 50/50.οποτε μαλλον το προβλημα μπορει να μην ειναι το κινητο σου αλλα το ρουτερ:P. το hot spot ηταν με cisco meraki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Λογικά δεν μιλάει για συγχρονισμό αλλά για speedtest. Οπότε πιο πάνω δεν προβλέπεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν μιλάει για συγχρονισμό αλλά για speedtest. Οπότε πιο πάνω δεν προβλέπεται...

αν αυτο που γραφει ειναι συγχρονισμος  

Μολις ενεργοποιηθηκα κιολας φιλε!!! 45000 down και 4600 up με fastpath ενεργο

 

τοτε πρεπει να φτιαξει την καλωδιωση μηπως και συγχρονιζει 50/5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα smartphones που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια υποστηρίζουν τα πιο σύγχρονα Wifi standards και μπορούν να φτάσουν ταχύτητες πολλαπλάσιες του VDSL. Άρα λογικά μπορούν να εκμεταλευτούν πλήρως τα 50 Mbps της VDSL σύνδεσης. Η προϋπόθεση είναι βέβαια και το ρούτερ σου να είναι νέας τεχνολογίας και να υποστηρίζει αυτές τις ταχύτητες (που λογικά μπορεί αν στο έδωσε ο ISP σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...