Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειμαι μεσα στην Μιαουλη, εκει στα σχολεια.

 

Λογικά στο ΑΚ Ν. Φαλήρου / Πειραιά πρέπει να πέφτεις. 

Περίεργο, έπρεπε να έχεις VDSL εκεί, κανα χρόνο τώρα....

210-483χχχχ τηλέφωνο δεν έχεις?

 

Εντελώς τυχαία έβαλα Μιαούλη 5 και μου δείχνει κανονικά διαθεσιμότητα στο site της Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά στο ΑΚ Ν. Φαλήρου / Πειραιά πρέπει να πέφτεις. 

Περίεργο, έπρεπε να έχεις VDSL εκεί, κανα χρόνο τώρα....

210-483χχχχ τηλέφωνο δεν έχεις?

 

Εντελώς τυχαία έβαλα Μιαούλη 5 και μου δείχνει κανονικά διαθεσιμότητα στο site της Cosmote

 

Μιαουλη 5 ναι το βλεπω κ γω αλλα εγω ειμαι απτην αλλη μερια.

Πχ Μιαουλη 57 δεν υπαρχει διαθεσημοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει ο οτε, αλλα ο δήμος Καλλιθέας που εδω και χρόνια απαγορεύει τις εκσκαφές, μονο μια ντουλάπα vdsl υπάρχει σε ολόκληρη την Καλλιθέα, εξω απο τον μεγάλο σκλαβενητη στις τζιτζιφιές και ας ειναι ένα απο τα μεγαλύτερα προάστια της αττικής, χαλι μαυρο !!!

Φιλε μου μενω 50 μετρα απο αυτο το σκλαβενιτη...ξερεις πως μπορω να μαθω ποια εταιρια μπορει να δωσει αυτο το κουτι vdsl? ή πως μπορω να ζητησω να συνδεθω με αυτο το κουτι?

Αυτη την στιγμη εχουμε wind και ειμαστε απο 3-7mb το πολυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μενω 50 μετρα απο αυτο το σκλαβενιτη...ξερεις πως μπορω να μαθω ποια εταιρια μπορει να δωσει αυτο το κουτι vdsl? ή πως μπορω να ζητησω να συνδεθω με αυτο το κουτι?

Αυτη την στιγμη εχουμε wind και ειμαστε απο 3-7mb το πολυ....

Απέναντι απο την θέσεως δεν υπάρχουν kv vdsl, αυτά που λενε εδω ειναι απο την μεριά του ιπποδρόμου, τωρα με wind που είσαι εσυ μην περιμένεις και τίποτα καλύτερο, στο ιδιο καφαο πρέπει να είμαστε, εγω με οτε συγχρονίζω στο 10-12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Πλάτωνος προς Γράμμου (στο Γήπεδο) με κέντρο Ιππόδρομο δυστυχώς καμία διαθεσιμότητα ακόμα.

Άντε να δούμε και εμείς καμία ταχύτητα της προκοπής....10+ χρόνια και την βγάζουμε με 4-5mbit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Πλάτωνος προς Γράμμου (στο Γήπεδο) με κέντρο Ιππόδρομο δυστυχώς καμία διαθεσιμότητα ακόμα.

Άντε να δούμε και εμείς καμία ταχύτητα της προκοπής....10+ χρόνια και την βγάζουμε με 4-5mbit.

 

Τα νεα KV που μπήκαν εκει και οχι στην υπόλοιπη καλλιθεα, μπηκαν γιατι απο το κέντρο ιπποδρόμου παίρνει το ΚΠΙΣΝ και ο δήμος αναγκάστηκε να δώσει εκει άδειες εκσκαφών, μαζι με αυτο το εργο λοιπόν βάλανε και καμιά 10αρια KV εκει τριγύρω, αυτο ειναι ολο και ολο, όποιοι πάρετε απο εκει είστε τυχεροί, γιατι εκτος της ταχύτητας που θα εχετε μεχρι το dslam το κέντρο εχει αναβαθμιστεί και στην διασύνδεση του με του κεντρικούς σερβερς της otenet, οπότε πρέπει γενικώς να πηγαίνετε σφαίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να ενημερώσω για οσους ενδιαφέρονται, ισως κάποιοι το είδατε κιόλας

 

Σήμερα η οπτικη ινα πέρασε την Θησέως απέναντι και παει για την γυρω περιοχή του Σκλαβενίτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω για οσους ενδιαφέρονται, ισως κάποιοι το είδατε κιόλας

 

Σήμερα η οπτικη ινα πέρασε την Θησέως απέναντι και παει για την γυρω περιοχή του Σκλαβενίτη

αντε να ανεβει και λιγο προς τα επανω στην αγ.ελεουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 attenuation se adsl απο καμπινα μπολικο μου φαινεται  ναι, και με vdsl θα αυξηθει σε κανα 25αρι

οχι οτι δεν θα πιανεις ανετα 30 η 50, αλλα ειναι  πιθανον κατι δεν ειναι σωστο.

παντως αμα μετρας τα  200 μ στην ευθεια, παιζει το καλωδιο να ειναι αρκετα μακρυτερο.

σιγουρα θα κοιτουσα στατιστικα χωρις συσκευες και με αλλα καλωδια, που ειναι σχετικα απλο θεμα, μηπως φταει καποιο φιλτρο,καλωδιο κτλ.

πχ κουμπωσα τις προαλλες ενα αχρησιμοποιητο καλωδιο τηλεφωνου απο παλιο ρουτερ, πιο κοντο να μην παταει στο πατωμα, και μου εστειλε  το att απο 3 στο 30 something ^^

 

to 16 ειναι χιλιομετρο και αλλα δεν ξερω αν βγαινει μεγαλυτερο το attenuation απο το kv στο adsl λογω μικροτερου output power.εκτος αν πραγματι ειναι μακρυα το kv που απο τα 200 μετρα στο χιλιομετρο ειναι μεγαλη διαφορα.εκτος αν το αναφερει λαθος το ρουτερ οποτε εκει δοκιμαζει με αλλο ρουτερ ή κατεβαινει κατω κατανεμητη/χωνευτη να δει συγχρονισμο.και ναι οποιοδηποτε προβληματικο καλωδιο μπορει να ανεβασει το attenuation για πλακα.

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

Είμαι νέος κάτοικος Μοσχάτου και μένω μεταξύ Μακρυγιάννη & Πίνδου, χαμηλά προς παραλία. Έχω και εγώ το γνωστό θέμα με την ταχύτητα. Ενώ η σύνδεση (ADSL cosmote) είναι έως 24Mbps, κλειδώνει στα 1,8 Mbps download και 0,5 με 0,6 upload. Παρατήρησα ότι οι δρόμοι πέριξ έχουν όλοι σκαφτεί και έχουν περαστεί οπτικές ίνες, πλην όμως η ταχύτητα παραμένει εξαιρετικά χαμηλή. Παρατήρησα από τα γραφόμενά σας ότι στο παρελθόν ολόκληρη η περιοχή αντιμετώπιζε πρόβλημα αλλά λύνεται σιγά σιγά. Έχει κάποιος καμία πρόταση πως να κινηθώ? (Υ.Γ. είμαι ελαφρώς ατζαμής με τις τεχνολογικές λεπτομέρειες).

Σας ευχαριστώ εκ  των προτέρων.

οτι θα μπει Kv δεν αλλαζει κατι στο adsl σου.μπορει να κερδισεις λιγακι λογω οτι ειναι με ρεγκλετες και οχι με βιδες αλλα ειναι μικρη η διαφορα.εσυ συνεχιζεις να παιρνεις κανονικα απο το αστικο κεντρο. σε ελαχιστες περιπτωσεις δινουν adsl ή vdsl 24/1 απο το kv.εξαιρετικα λιγες .

 

Φιλε μου μενω 50 μετρα απο αυτο το σκλαβενιτη...ξερεις πως μπορω να μαθω ποια εταιρια μπορει να δωσει αυτο το κουτι vdsl? ή πως μπορω να ζητησω να συνδεθω με αυτο το κουτι?

Αυτη την στιγμη εχουμε wind και ειμαστε απο 3-7mb το πολυ....

αν δινει ο οτε τοτε θα δινουν και οι αλλοι αν μιλαμε για vdsl απο Kv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα..επανέρχομαι στο θέμα μετά από καιρό..Μένω Μοσχάτο κοντά στη Φρουτεμπορικη (χαμηλά πριν τη παραλία) και δυστυχώς όπως κατεβαίνεις στην αριστερή καταραμένη πλευρά που παίρνει απο τον ιππόδρομο. Τρέχω με forthnet στα 8mbps.και τον τελευταίο καιρό έχω μικρή μείωση και αποσυνδέσεις. Έχουν περάσει οπτική ίνα από τον Ιανουάριο στους γύρω δρόμους αλλά η FORTHNET δεν δίνει ακόμη διαθεσιμοτητα  (ούτε και η wind)..ενώ o ote βάζοντας την οδό μου δίνει έως 50mbps. Στη forthnet - nova τους ενοχλώ συνέχεια όμως κανείς δεν μου δίνει μια υπεύθυνη απάντηση για τον χρόνο που θα έχουν διαθεσιμοτητα vdsl..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...

 

ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΑΡΟΧΟ??? Το συμβόλαιο μου λήγει σε 3 μηνες και όταν τους ρώτησα μου είπαν για πέναλτι 49 €

Στον Οτε θα εχω 50 αρι η θα μου αρχίσουν και εκεί τις δικαιολογίες  ??

 

thanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιαουλη 5 ναι το βλεπω κ γω αλλα εγω ειμαι απτην αλλη μερια.

Πχ Μιαουλη 57 δεν υπαρχει διαθεσημοτητα.

Εγω παλι στο μοσχατο στη μεση της Γαλαξειδιου, γαλαξειδιου και καρυστου γωνια δεν δινει παροχη vdsl ακομα η φορθνετ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...