Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

αν αυτο που γραφει ειναι συγχρονισμος  

 

Δεν θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά...

Όλα τα smartphones που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια υποστηρίζουν τα πιο σύγχρονα Wifi standards και μπορούν να φτάσουν ταχύτητες πολλαπλάσιες του VDSL. Άρα λογικά μπορούν να εκμεταλευτούν πλήρως τα 50 Mbps της VDSL σύνδεσης. Η προϋπόθεση είναι βέβαια και το ρούτερ σου να είναι νέας τεχνολογίας και να υποστηρίζει αυτές τις ταχύτητες (που λογικά μπορεί αν στο έδωσε ο ISP σου).

 

Θεωρητικά. Πχ κινητά με WiFi N πιάνουν με το ζόρι τα 25Mbps με το router σε οπτική απόσταση ελάχιστων μέτρων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως πρέπει να μας πει το μοντέλο του κινητού και του ρούτερ τότε για να ξέρουμε αν είναι "n" ή "ac". Το δικό μου κινητό είναι "n" αλλά δεν έχει έρθει VDSL ακόμα στην γειτονιά μου οπότε δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά...

 

Θεωρητικά. Πχ κινητά με WiFi N πιάνουν με το ζόρι τα 25Mbps με το router σε οπτική απόσταση ελάχιστων μέτρων...

καλα ναι σιγουρα δεν βαζω χερι στην φωτια απλα εμενα ετσι μου φανηκε για εβαλα το link.αλλα ακομα και 50 να συγχρονιζει καλο ειναι να μην εχει bridge taps για λιγοτερα errors συν καλυτερο attainable οποτε χαμενο δεν παει. β.με το lg g4c επιασα 50 50 και δεν ειναι ac αλλα n με ενα giga ram

Ίσως πρέπει να μας πει το μοντέλο του κινητού και του ρούτερ τότε για να ξέρουμε αν είναι "n" ή "ac". Το δικό μου κινητό είναι "n" αλλά δεν έχει έρθει VDSL ακόμα στην γειτονιά μου οπότε δεν το έχω δοκιμάσει.

και εγω με n εκανα δοκιμες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση σας. Μεσω speedtest.net με ενεργο fastpath εχω 46000 down και 4500 up. Οποτε φυσιολογικα ειμαι. Απο το ρουτερ δειχνει κλειδωμα 48000 και 4700 αντιστοιχα. Το τηλεφωνο ειναι LG G5. Speedtest μεσω τηλεφωνου μου δειχνει και τα 46 οποτε λογικα τα διαβαζει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κι απο speedtest ο συγχρονισμός δεν είναι τέρμα. Κάνε αυτά που λέει το pdf που έδωσε ο poulinos τότε...

Να το πω μπακαλιδικα. Πληρωνα 24 και επιανα 9. Πληρωνω 50 και πιανω 48. Αααααστο εκει που ειναι μη κανω καμια βλακεια. Ασε που δευτερο πριζακι σε ολοκληρο το σπιτι δεν υπαρχει οποτε αστο καλυτερα. ολο το σπιτι ειναι 110 τετραγωνικα και για το τηλεφωνο συγκεκριμενα δε με νοιαζει. Το πισι ειναι με εθερνετ οποτε κλαιν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θέμα είναι μην αρχίσει με τον καιρό να πέφτει κι από αυτό παρεμβολές άλλων γραμμών. Γι' αυτό checkάρεις ότι μπορείς να φτιάξεις/βελτιώσεις στο σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μην αρχίσει με τον καιρό να πέφτει κι από αυτό παρεμβολές άλλων γραμμών. Γι' αυτό checkάρεις ότι μπορείς να φτιάξεις/βελτιώσεις στο σπίτι...

Καταλαβα. Εγω θα γυρισω σε 5 με 6 μηνες σπιτι μετα τα μισα του απριλη οποτε κλαιν. θα δω αν εχει οποιοδηποτε προβλημα. θα το χρησιμοποιουν εδω οποτε οταν γυρισω θα κανω διορθωσεις κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση σας. Μεσω speedtest.net με ενεργο fastpath εχω 46000 down και 4500 up. Οποτε φυσιολογικα ειμαι. Απο το ρουτερ δειχνει κλειδωμα 48000 και 4700 αντιστοιχα. Το τηλεφωνο ειναι LG G5. Speedtest μεσω τηλεφωνου μου δειχνει και τα 46 οποτε λογικα τα διαβαζει κανονικα.

 

το Fast path σου κοβει σε ταχυτητα οπως και σε σταθεροτητα.αν δεν το θες απλα βαλε Interleave.

Να το πω μπακαλιδικα. Πληρωνα 24 και επιανα 9. Πληρωνω 50 και πιανω 48. Αααααστο εκει που ειναι μη κανω καμια βλακεια. Ασε που δευτερο πριζακι σε ολοκληρο το σπιτι δεν υπαρχει οποτε αστο καλυτερα. ολο το σπιτι ειναι 110 τετραγωνικα και για το τηλεφωνο συγκεκριμενα δε με νοιαζει. Το πισι ειναι με εθερνετ οποτε κλαιν :P

δεν ειναι κατι δυσκολο.εξαρτατε α.αν θες τηλεφωνο στα υπολοιπα πριζακια οπως και ποσα πριζακια χρησιμοποιεις.αν δεν χρησιμοποιεις τηλεφωνο ολα ειναι ακομα πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Fast path σου κοβει σε ταχυτητα οπως και σε σταθεροτητα.αν δεν το θες απλα βαλε Interleave.

δεν ειναι κατι δυσκολο.εξαρτατε α.αν θες τηλεφωνο στα υπολοιπα πριζακια οπως και ποσα πριζακια χρησιμοποιεις.αν δεν χρησιμοποιεις τηλεφωνο ολα ειναι ακομα πιο ευκολα.

Το θελω λογω χαμηλοτερου ping σε online gaming το fastpath. Ενα πριζακι υπαρχει και σε αυτο ειναι κουμπωμενο το ρουτερ. Δεν υπαρχει αλλο σε ολοκληρο το σπιτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θελω λογω χαμηλοτερου ping σε online gaming το fastpath. Ενα πριζακι υπαρχει και σε αυτο ειναι κουμπωμενο το ρουτερ. Δεν υπαρχει αλλο σε ολοκληρο το σπιτι. 

απλα σιγουρεψου οτι πισω απο το πριζακι ειναι μονο ενα ζευγαρι συνδεδεμενο και οχι 2.αν ειναι δυο ειτε παει σε αλλο πριζακι ειτε καποιος εχει συνδεσει το αναπληρωματικο που δεν πρεπει.

Μοσχάτο, οδός Καποδιστρίου 1...Vodafone

attachicon.gifvdsl.jpg

ζητα fast path και στο down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Επανέρχομαι μετά την 24/02/2017 που είχα αναφερθεί στο θέμα και ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν με την απάντηση τους.  Εδω και 1 μήνα περίπου δίνει και η NOVA επιτέλους vdsl (μένω όπως κατεβαίνεις αριστερά της Μακρυγιάννη στη φρουτεμπορική)Σε πέντε περίπου μέρες θα εχω αναβαθμιστεί από τη NOVA αφού επειδή έληγε το συμβόλαιο μου και μετά από τα σχετικά παζάρια μου έκαναν μια καλή σχετικά προσφορά. σαφώς φθηνότερη του οτε.

Περιμένω πως και πως και θα επανέλθω με τις πρώτες εντυπώσεις

 

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Επανέρχομαι μετά την 24/02/2017 που είχα αναφερθεί στο θέμα και ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν με την απάντηση τους. Εδω και 1 μήνα περίπου δίνει και η NOVA επιτέλους vdsl (μένω όπως κατεβαίνεις αριστερά της Μακρυγιάννη στη φρουτεμπορική)Σε πέντε περίπου μέρες θα εχω αναβαθμιστεί από τη NOVA αφού επειδή έληγε το συμβόλαιο μου και μετά από τα σχετικά παζάρια μου έκαναν μια καλή σχετικά προσφορά. σαφώς φθηνότερη του οτε.

Περιμένω πως και πως και θα επανέλθω με τις πρώτες εντυπώσεις

 

Ευχαριστώ και πάλι

αλλες ταχυτητες μετα.ναι περιπου στιν μια βδομαδα λεει ο οτε στον παροχο για να σε βαλει σε vdsl.βαλε πανω και το νεο ρουτερ απο τωρα.η καρτα του οτε θα παιξει και adsl ακομα και αν ξεχασεις το παλιο ρ9υτερ πανω.μην περιμενεις να μην συγχρονιζει για να καταλαβεις οτινεχεις vdsl και πρεπει να αλλαξεις ρουτεε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης: μενω στην καλλιθεα στην αγ.ελεουσα, ο οτε δεν δινει ακομα vdsl, σε ερωτηση μου σημερα σε καταστημα της vodafone υπαρχει μου ειπαν vdsl απο την εταιρεια τους, μιας και το συστημα τους το δειχνει, οπως επισης αφηνει να προχωρησει και η τυχον αιτηση.υπαρχει καποιος φιλος στην περιοχη μου κοντα που να εχει βαλει vdsl vodafone να μου πει αν ισχυει αυτο και τι ταχυτητα πιανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...