Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: GIGABYTEGTX1060 G1 GAMING

 

Link.png Site: MSIGEFORCE GTX1060 GAMING X 6GB

 

Το ξέρω πως δεν θα έπρεπε να δώσω πάνω από 300euro όμως είμαι ήδη αρκετό καιρό με την onboard.. Ποια από τις δύο θα προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: GIGABYTEGTX1060 G1 GAMING

 

Link.png Site: MSIGEFORCE GTX1060 GAMING X 6GB

 

Το ξέρω πως δεν θα έπρεπε να δώσω πάνω από 300euro όμως είμαι ήδη αρκετό καιρό με την onboard.. Ποια από τις δύο θα προτείνατε;

 

Στο παρακάτω βίντεο έχει από διάφορες 1060 σε κάθε παιχνίδι τα fps.

 

 

 

GIGABYTE GTX 1060 G1 GAMING vs  MSI GTX 1060 GAMING X vs Palit GTX 1060 Super Jetstream

 

 

Και οι 2 κάρτες είναι μια χαρά. Μια προτίμηση προς msi βλέπω σε ξένα φόρουμς ανάμεσα σε αυτές τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι μια 5ετία ASUS είχα(5770-260χ).Δε μου έβγαλαν κανένα πρόβλημα.

Ναι και εγώ... GT 240 1GB G5 και 760 2G G5 κανένα πρόβλημα και με τις δύο.

 

Αλλά σ' αυτή την γενιά, δεν ξέρω ειλικρινά ποια να προτιμήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω τωρα που αγορασα μια καρτα γραφικων θα χρειαστει να απενεργοποιησω την on board η δεν υπαρχει προβλημα??

 

θα το κανει απο μονη της η motherboard με το που θα βαλεις την καρτα γραφικων. 99% θα δουλεψει απο μονο του. 

 

Το μονο που μενει ειναι να συνδεσεις την οθονη στην καρτα γραφικων απο το motherboard που ηταν πριν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να πατησω δεξι κλικ και μετα απενεργοποιηση??

 

Ποια κάρτα έχεις (από περιέργεια ρωτάω) ? Αυτό που θα κάνεις είναι Clean and shutdown με ddu ( http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html ) χωρίς να έχεις πάνω καμία κάρτα. Στην συνέχεια βάζεις την καινούρια κάρτα και περνάς τους οδηγούς από το site της κάρτας σου ή το site της NVidia/ AMD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πρώτον, Έχω την Sapphire HD7950 3G GDDR5 PCI-E DVI-I / DVD-D / HDMI / DP with Boost και μου έχει χαλάσει ο ένας ανεμιστήρας του δηλαδή όταν γυρνάει είτε παίξω είτε δεν παίξω ακούω ένα θόρυβο και πάλετε σαν να έχει χάσει την ευθυγράμμιση του. Θέλω να χαλάσω για νέα κάρτα γραφικών στα 150€. Μπορείτε να μου πείτε ποια να πάρω; Αλλά είναι καλύτερη από αυτή που έχω.

Επίσης αν δεν μπορείτε που μπορώ να δω συγκρίσεις κάρτες γραφικών;

 

Δεύτερον, έχω ένα ακόμη pc intel i5 750, Asrock P55M Pro, DDR3 8GB και να αγοράσω αυτή την κάρτα γραφικών http://www.skroutz.gr/s/4035923/XFX-Radeon-R7-240-2GB-Core-Edition-R7-240A-CLF2.html. Θα μου το υποστηρίζει το μηχάνημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πρώτον, Έχω την Sapphire HD7950 3G GDDR5 PCI-E DVI-I / DVD-D / HDMI / DP with Boost και μου έχει χαλάσει ο ένας ανεμιστήρας του δηλαδή όταν γυρνάει είτε παίξω είτε δεν παίξω ακούω ένα θόρυβο και πάλετε σαν να έχει χάσει την ευθυγράμμιση του. Θέλω να χαλάσω για νέα κάρτα γραφικών στα 150€. Μπορείτε να μου πείτε ποια να πάρω; Αλλά είναι καλύτερη από αυτή που έχω.

Επίσης αν δεν μπορείτε που μπορώ να δω συγκρίσεις κάρτες γραφικών;

 

Δεύτερον, έχω ένα ακόμη pc intel i5 750, Asrock P55M Pro, DDR3 8GB και να αγοράσω αυτή την κάρτα γραφικών http://www.skroutz.gr/s/4035923/XFX-Radeon-R7-240-2GB-Core-Edition-R7-240A-CLF2.html. Θα μου το υποστηρίζει το μηχάνημα;

στο πρωτο θεμα...αυτη τι στιγμη σε αυτη την κατηγορια χρηματων σε καινουργιες δεν εχει και τοσο αξιολογες αγορες..

καλυτερα να βρεις μια μεταχειρισμενη 960 με 4 γιγα μνημη με κανα 150-160ε ...

στο δευτερο θεμα ναι το υποστηριζει αλλα η καρτα αυτη δε κανει για τπτ ..δε ξερω γιατι ακριβως την θελεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πρώτον, Έχω την Sapphire HD7950 3G GDDR5 PCI-E DVI-I / DVD-D / HDMI / DP with Boost και μου έχει χαλάσει ο ένας ανεμιστήρας του δηλαδή όταν γυρνάει είτε παίξω είτε δεν παίξω ακούω ένα θόρυβο και πάλετε σαν να έχει χάσει την ευθυγράμμιση του. Θέλω να χαλάσω για νέα κάρτα γραφικών στα 150€. Μπορείτε να μου πείτε ποια να πάρω; Αλλά είναι καλύτερη από αυτή που έχω.

Επίσης αν δεν μπορείτε που μπορώ να δω συγκρίσεις κάρτες γραφικών;

 

Δεύτερον, έχω ένα ακόμη pc intel i5 750, Asrock P55M Pro, DDR3 8GB και να αγοράσω αυτή την κάρτα γραφικών http://www.skroutz.gr/s/4035923/XFX-Radeon-R7-240-2GB-Core-Edition-R7-240A-CLF2.html. Θα μου το υποστηρίζει το μηχάνημα;

μηπως επισκευαζεται η αλλαζει ο ανεμιστηρας ? και σου ερθει καλυτερα το ολο θεμα και οικονομικα ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...