Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν μπορω διοτι θελω να αγορασω sleeved cables και κανα 2-3 καλα fans. Παντως ηθελα να παραγγειλω απτο mindfactory την strix 1070 αλλα ετσι που ειναι ολα γερμανικα δεν καταλαβαινω τιποτα, και με αυτοματη μεταφραση της σελιδας μου κολαει και παταω κλικ και δεν προχωραει στην επομενη σελιδα.

Αν μπορεις κανε υπομονη κανα 2 βδομαδες πιστευω πως θα σου βγει σε καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν μπορω διοτι θελω να αγορασω sleeved cables και κανα 2-3 καλα fans. Παντως ηθελα να παραγγειλω απτο mindfactory την strix 1070 αλλα ετσι που ειναι ολα γερμανικα δεν καταλαβαινω τιποτα, και με αυτοματη μεταφραση της σελιδας μου κολαει και παταω κλικ και δεν προχωραει στην επομενη σελιδα.

Λογικά θα αργήσει να έρθει στην Ελλάδα Η strix, όπως και οι κάρτες της evga. Οι κάρτες της msi πιστεύω θα έχουν μεγαλύτερη διαθεσιμότητα. Εγώ παράγγειλα απο το mindfactory την 1070 zotac amp extreme. Ήθελα και γω τη strix αλλά έλεγε κοντά 200 προ παραγγελίες πριν από μένα οπότε λέω άστο, απο να περιμένω κανα 2μηνο ας πάρω αυτή να την εχω και το καλοκαίρι στην άδεια.

 

Από περιεργεια, αν και άσχετο με το θεμα, τι sleeved καλώδια πήρες και απο που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ψάχνω μια φτηνή gpu για Htpc που θα χρησιμοποιηθεί για ταινίες και σπανίως για ελαφρύ gaming (Moba). Θέλω όμως να είναι blower style και όχι open air. Υπάρχει τέτοια υλοποίηση σε χαμηλό budget ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα αργήσει να έρθει στην Ελλάδα Η strix, όπως και οι κάρτες της evga. Οι κάρτες της msi πιστεύω θα έχουν μεγαλύτερη διαθεσιμότητα. Εγώ παράγγειλα απο το mindfactory την 1070 zotac amp extreme. Ήθελα και γω τη strix αλλά έλεγε κοντά 200 προ παραγγελίες πριν από μένα οπότε λέω άστο, απο να περιμένω κανα 2μηνο ας πάρω αυτή να την εχω και το καλοκαίρι στην άδεια.

 

Από περιεργεια, αν και άσχετο με το θεμα, τι sleeved καλώδια πήρες και απο που?

 

Φιλε μου που ακριβως βλεπεις ποσες προπαραγγελιες εχουν γινει στο mindfactory? Εκει που εχει ενα ματακι και λεει "1000 People are watching this"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου που ακριβως βλεπεις ποσες προπαραγγελιες εχουν γινει στο mindfactory? Εκει που εχει ενα ματακι και λεει "1000 People are watching this"?

νομιζω πρεπει να ειναι αυτο π λεει     über 120 verkauft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πρεπει να ειναι αυτο π λεει     über 120 verkauft

 

Μηπως αυτο ειναι για το ποσες εχουν ηδη πωληθει? Ισως να εχεις δικιο, δεν καταλαβαινω αν εννοει ποσες εχουν πωληθει γενικα η αν ειναι κρατημενες. Verkauft σημαινει "πουλημενες" στα γερμανικα.

 

Τους εστειλα ενα email ρωτοντας τους αν θα επαρκεσει το στοκ που θα τους ερθει για τις παραγγελιες που εχουν και μου απαντησαν οτι δεν ξερουν ποσα θα τους στειλουν και αν θα φτασουν (οποτε αν δε φτασουν πρεπει να περιμενω για την επομενη).

 

Γενικα η κατασταση ειναι γαμησετα με το Pascal launch, ο μονος λογος που αγοραζω τωρα ειναι επειδη ειμαι με integrated graphics αλλιως εαν ειχα μια gpu να με κρατησει θα περιμενα τουλαχιστον μεχρι το φθινοπωρο. Δεν αξιζει να αγορασεις τωρα ουτε απο αποψη τιμης ουτε απο αποψη ταλαιπωριας/αναμονης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα αργήσει να έρθει στην Ελλάδα Η strix, όπως και οι κάρτες της evga. Οι κάρτες της msi πιστεύω θα έχουν μεγαλύτερη διαθεσιμότητα. Εγώ παράγγειλα απο το mindfactory την 1070 zotac amp extreme. Ήθελα και γω τη strix αλλά έλεγε κοντά 200 προ παραγγελίες πριν από μένα οπότε λέω άστο, απο να περιμένω κανα 2μηνο ας πάρω αυτή να την εχω και το καλοκαίρι στην άδεια.

 

Από περιεργεια, αν και άσχετο με το θεμα, τι sleeved καλώδια πήρες και απο που?

απτο eshop (που παραδοξως τα ειχε πιο φθηνα απτα σκρουτζομαγαζα) τα Bitfenix sleeved cables(red)

Μηπως αυτο ειναι για το ποσες εχουν ηδη πωληθει? Ισως να εχεις δικιο, δεν καταλαβαινω αν εννοει ποσες εχουν πωληθει γενικα η αν ειναι κρατημενες. Verkauft σημαινει "πουλημενες" στα γερμανικα.

 

Τους εστειλα ενα email ρωτοντας τους αν θα επαρκεσει το στοκ που θα τους ερθει για τις παραγγελιες που εχουν και μου απαντησαν οτι δεν ξερουν ποσα θα τους στειλουν και αν θα φτασουν (οποτε αν δε φτασουν πρεπει να περιμενω για την επομενη).

 

Γενικα η κατασταση ειναι γαμησετα με το Pascal launch, ο μονος λογος που αγοραζω τωρα ειναι επειδη ειμαι με integrated graphics αλλιως εαν ειχα μια gpu να με κρατησει θα περιμενα τουλαχιστον μεχρι το φθινοπωρο. Δεν αξιζει να αγορασεις τωρα ουτε απο αποψη τιμης ουτε απο αποψη ταλαιπωριας/αναμονης.

σε κανα 2βδομαδο θα εχουν strix και δω πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ψάχνω μια φτηνή gpu για Htpc που θα χρησιμοποιηθεί για ταινίες και σπανίως για ελαφρύ gaming (Moba). Θέλω όμως να είναι blower style και όχι open air. Υπάρχει τέτοια υλοποίηση σε χαμηλό budget ;

Περιμενε 4 μερες για την 460 .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αυτο ειναι για το ποσες εχουν ηδη πωληθει? Ισως να εχεις δικιο, δεν καταλαβαινω αν εννοει ποσες εχουν πωληθει γενικα η αν ειναι κρατημενες. Verkauft σημαινει "πουλημενες" στα γερμανικα.

 

Τους εστειλα ενα email ρωτοντας τους αν θα επαρκεσει το στοκ που θα τους ερθει για τις παραγγελιες που εχουν και μου απαντησαν οτι δεν ξερουν ποσα θα τους στειλουν και αν θα φτασουν (οποτε αν δε φτασουν πρεπει να περιμενω για την επομενη).

 

Γενικα η κατασταση ειναι γαμησετα με το Pascal launch, ο μονος λογος που αγοραζω τωρα ειναι επειδη ειμαι με integrated graphics αλλιως εαν ειχα μια gpu να με κρατησει θα περιμενα τουλαχιστον μεχρι το φθινοπωρο. Δεν αξιζει να αγορασεις τωρα ουτε απο αποψη τιμης ουτε απο αποψη ταλαιπωριας/αναμονης.

Επειδη και εγω αγορασα απο Mindfactory το google translate το  über 120 verkauft το μεταφραζει ως about 120 sold.Δεν βρηκα καπου που να δειχνει το στοκ τους ποσο ειναι.Το μονο που βρηκα ειναι οτι σε μερικες λεει ordered ενω σε αλλες stocked(συνηθως σε αυτες με την χαμηλοτερη ζητηση).Παντως σε αυτην που αγορασα εγω(MSI GTX 1070 GAMING X 8G) μου γραφει Expected ready for shipment on 06/29/2016 Λογικα δεν θα υπαρξει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε 4 μερες για την 460 .

Η 480 θα κυκλοφορήσει. Οι μικρότερες 460/470 πιστεύω θα αργήσουν ακόμη. Και από τους παρουσιάσεις, δεν τις βλέπω και πολύ blower style.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω αγορασα απο Mindfactory το google translate το  über 120 verkauft το μεταφραζει ως about 120 sold.Δεν βρηκα καπου που να δειχνει το στοκ τους ποσο ειναι.Το μονο που βρηκα ειναι οτι σε μερικες λεει ordered ενω σε αλλες stocked(συνηθως σε αυτες με την χαμηλοτερη ζητηση).Παντως σε αυτην που αγορασα εγω(MSI GTX 1070 GAMING X 8G) μου γραφει Expected ready for shipment on 06/29/2016 Λογικα δεν θα υπαρξει προβλημα.

 

Eπειδη τους εστειλα e-mail με αυτην ακριβως την ερωτηση μου ειπαν βασικα "Το οτι θα φτασουν καρτες στις 29 Ιουνιου δε σημαινει οτι θα φτασουν και για σενα γιατι δεν ξερουμε ποσες ακριβως θα μας στειλουν". Οποτε αναλογα με το ποτε εκλεισες την παραγγελια μπορει να μην φτασουν και να σου στειλουν στην επομενη παραλαβη.

 

Οριστε η original απαντηση που μου στειλανε:

 

At the moment we expect some cards to arrive here on 29.06.2016, but we only get a few pieces with every delivery.

So we can't guarantee you a delivery date, because our supplier can't tell us, how many we will get, either.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,ο ανηψιος μου είναι σε αναζήτηση κάρτας.Τα μόνα παιχνίδια που θέλει να παίζει είναι προ και φιφα.ο υπολογιστής του αποτελείται από τα εξής:

CPU:i3 4160

Ram: 4gb

Mobo:gigabyte h81

Psu:400w

Hdd:500gb

Monitor:Samsung 1280*1024

Ακούω προτάσεις σε ότι πιο οικονομικό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα , εχω ενα Dell Optiplex 760 SFF με διαστασεις : Υ: 9,26  , Π: 31,37  , Β: 34,03

Εχω παραγγειλει την Gigabyte GeForce GT730 Ultra Durable 2 Series ( GV-N730SL-2GL ) Low Profile. Θα κανει γι' αυτο το κουτι η επειδη εχει περιορισμενο χωρο θα υπαρχει προβλημα; Ευχαριστω για τυχον απαντησεις παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...