Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδή παρακολουθώ τιμές χοντρικής στο εξωτερικό , σε 15 μέρες η AMD 480/4 , NV970/4 θα πέσουν γύρω στα 250ευρώ στα φθηνά σκρουτζομάγαζα.

όποιος δεν μπορεί να περιμένει , τσεκάρει σημερινές τιμές και αγοράζει ότι βρίσκει!

 

οπότε και οι οπαδοί της πράσινης και οι οπαδοί της κόκκινης θα μπορούν να πάρουν καλή κάρτα!

και τώρα και φθηνα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

 

ΥΓ

Προσωπικά ποιο futureproof θεωρώ την AMD480/4 αρκεί να μην έχουμε προβλήματα με drivers/temps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έχει τπτ ακόμη skroutz... μόνο 480 στα 8gb κι αυτές με τιμές στο θεό και κατόπιν παραγγελίας. εγώ το κόβω στο ελλαδιστάν να ναι διαθέσιμες και οι 3 από σεπτεμβρη και με νορμάλ τιμές από χριστούγεννα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανια παντως οι 480 ( non custom) ειναι γυρω στα 270 ευρω οποτε ελλαδα θα ειναι γυρω στα 300? στα σκρουτζομαγαζα!

Μην περιμενετε πιο κατω, ειδικα με τα custom που μπορει να χτηπυσουν 330+ αναλογως τη τιμη της reference. η καρτα εχει και θεματα με τις θερμοκρασιες( και με το ρευμα που τραβαει απο το pcie) οποτε κατα την αποψη μου καλυτερα να παρετε custom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αdobe premiere,lightroom,photoshop και final cut pro σπανίως. Τι προτείνετε; rx 470-480 ή μεταχ. gtx 960-970 λόγω cuda;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

radiohead

 

αν οι δουλειές που κάνεις αξιοποιούν τους CUDA τότε πας για πράσινη.

αν δεν παίρνουν gpu-hardware acceleration τότε κάνεις την δουλειά σου και με την ενσωματωμένη (αν έχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

radiohead

 

αν οι δουλειές που κάνεις αξιοποιούν τους CUDA τότε πας για πράσινη.

αν δεν παίρνουν gpu-hardware acceleration τότε κάνεις την δουλειά σου και με την ενσωματωμένη (αν έχεις)

Χαίρω πολύ :)

θέλω απάντηση απο κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει πχ και 960 και 380 στα παραπάνω γιατί οι απόψεις διίστανται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρω 1070 τωρα η ειναι νωρις και να περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη που θα εχουν οριμασει οι τιμες και θα εχουμε και μια καλυτερη εικονα απο τα μοντελα που θα υπαρχουν στην αγορα;

 

Αν δε βιαζεσαι θα σου συνιστουσα να περιμενεις, οχι τοσο επειδη θα πεσουν οι τιμες πολυ αλλα για να βγουν reviews απο σχεδον ολες τις custom καρτες και να αναφερει ο κοσμος τι προβληματα εχει η καθεμια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βιαζεσαι θα σου συνιστουσα να περιμενεις, οχι τοσο επειδη θα πεσουν οι τιμες πολυ αλλα για να βγουν reviews απο σχεδον ολες τις custom καρτες και να αναφερει ο κοσμος τι προβληματα εχει η καθεμια κτλ.

 

 

Οχι δεν βιαζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρω 1070 τωρα η ειναι νωρις και να περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη που θα εχουν οριμασει οι τιμες και θα εχουμε και μια καλυτερη εικονα απο τα μοντελα που θα υπαρχουν στην αγορα;

Εννοείτε ότι πρέπει να περιμένεις μέχρι τον Σεπτέμβριο πιστεύω μέχρι τότε θα έχουν ισορροπήσει οι τιμές και στην Ελλάδα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για επιλογη μοντελου custom 1070, ειμαι μεταξυ της Zotac AMP! Extreme και της Gigabyte G1 Gaming (τις εχω βρει σε ιδια τιμη και τις δυο), ποια απο τις δυο μου προτεινετε?

 

Αρχικα ειμουν πεπεισμενος να παρω την Gigabyte λογω καλων κριτικων για τις G1 του Maxwell και Pascal αλλα προβληματιζομαι επειδη διαβαζω οτι το γεγονος που εχει μονο ενα 8-pin connector μπορει να προκαλεσει διαφορα προβληματα (οπως χαμηλοτερα overclocks, throttling κτλ).

 

Για την Zotac AMP! Extreme εχω ακουσει οτι ηταν απο τις πιο δυνατες custom του Maxwell αλλα δεν εχω βρει πολλα reviews για την 1070 AMP! Extreme.

 

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι στο eshop  παιδια!Τρεξτε να προλαβετε!Περιορισμενα τεμαχια και δινουν μια 480 σχεδον στην τιμη των 2!!!Ουπς... Μπερδευτηκα... Το αντιστροφο θα λεγοταν προσφορα...  :-D :-D :-D

   http://www.e-shop.gr/vga-asus-amd-radeon-rx480-8g-8gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513762

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο amazon.uk μπορει να παρει καποιος την MSI GeForce GTX980 4GB Gaming https://www.amazon.co.uk/MSI-GTX-980-Graphics-Express/dp/B00NOP53AA?ie=UTF8&redirect=true&tag=ho01f-21 στα 381,00 ευρω με τα μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...