Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα ,εχω μια παλια geforce 9800gt σε ενα συστημα με i5 στα 3.40ghz και 16gb ram .Σκοπευω να αλαξω οθονη σε λιγο διαστημα  24-27 inches και

ασχολουμαι κυριως με φωτογραφια(ερασιτεχνικα) και οχι τοσο παιχνιδια.Θα υπηρχε αξια να αναβαθμισω καρτα γραφικων σε budget μεχρι 100ευρω ?

Αν ναι ποια προτεινετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Inler είπε

Amazon αγγλικό γερμανικό γαλλικό ισπανικό και caseking.de

Το Caseking ακριβά μεταφορικά, θα συμφέρει λογικά για πιο μεγάλη παραγγελία...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρίξω και εγώ μια ερώτηση:

Με φόντα τα Χριστούγεννα, και αφού για κονσόλα δεν ψήνομαι πέρα απο το Switch λέω να δώσω κανα 200αρι να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών.

Τώρα έχω μια R9 270x η οποία ντάξει, τίμια αλλα τα δείχνει τα χρόνια της, πάνω σε έναν I5 6500 με 16GB RAM 2Χ SSD 256GB και τροφοδοτικό thermaltake 550αρι τριετίας.

Οθόνη έχω μια UltraWide LG 29" LG 29UM59 με Full HD ανάλυση, η οποία υποστηρίζει Freesync.

Δε με ενδιαφέρει να παίζω στο Full, σε Full HD ολα medium δεν έχω κανένα πρόβλημα, με ενδιαφέρει απλά να παίζουν χωρίς να μετράω pixels ή FPS.

Tο Budget ειναι ΦΟΥΛ αυστηρά μέχρι τα 200-220 και έχω τσεκάρει την RX580 4GB και την 1060 3GB . Υπάρχει κάτι πιο φτηνό (π.χ RX 570) που θα μου δώσει αυτά που ζητάω;

Υπάρχει κάτι πιο ακριβό, που αξίζει ομως μια μικρή διαφορά, οπότε να το ε΄χω στο νου μου για την BF;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, papp0us είπε

Να ρίξω και εγώ μια ερώτηση:

Με φόντα τα Χριστούγεννα, και αφού για κονσόλα δεν ψήνομαι πέρα απο το Switch λέω να δώσω κανα 200αρι να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών.

Τώρα έχω μια R9 270x η οποία ντάξει, τίμια αλλα τα δείχνει τα χρόνια της, πάνω σε έναν I5 6500 με 16GB RAM 2Χ SSD 256GB και τροφοδοτικό thermaltake 550αρι τριετίας.

Οθόνη έχω μια UltraWide LG 29" LG 29UM59 με Full HD ανάλυση, η οποία υποστηρίζει Freesync.

Δε με ενδιαφέρει να παίζω στο Full, σε Full HD ολα medium δεν έχω κανένα πρόβλημα, με ενδιαφέρει απλά να παίζουν χωρίς να μετράω pixels ή FPS.

Tο Budget ειναι ΦΟΥΛ αυστηρά μέχρι τα 200-220 και έχω τσεκάρει την RX580 4GB και την 1060 3GB . Υπάρχει κάτι πιο φτηνό (π.χ RX 570) που θα μου δώσει αυτά που ζητάω;

Υπάρχει κάτι πιο ακριβό, που αξίζει ομως μια μικρή διαφορά, οπότε να το ε΄χω στο νου μου για την BF;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΕΔΏ

 

Στιγμιότυπο οθόνης_2018-11-17_20-23-27.png

Στιγμιότυπο οθόνης_2018-11-17_20-24-33.png

Στιγμιότυπο οθόνης_2018-11-17_20-26-19.png

Επεξ/σία από adtakhs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα μου: cpu i5 3570 +2x8gb ram ddr3 + 580gb ssd +τροφοδοτικό corsair 550w (80plus) + Gpu gtx 550ti. 

Θέλω να κάνω αναβάθμιση την Gpu 

Το μπάτζετ μέχρι 140€ πολύ σφιχτά όμως οπότε θα προτιμούσα κάτι πιο οικονομικό. 

Επιλογές σε used 

- rx 560 4gb 90€

-Gtx 1050ti 4gb 120€

-Gtx 1060 3gb 140€

Θέλω να παίζω σε 1080p σε medium προς high τα γραφικά. 

Ποια θεωρείτε ότι είναι καλύτερη για το σύστημα μου? 

Εγώ θα πήγαινα για την rx 560 4gb λόγο οικονομικού.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panagos89 είπε

Το σύστημα μου: cpu i5 3570 +2x8gb ram ddr3 + 580gb ssd +τροφοδοτικό corsair 550w (80plus) + Gpu gtx 550ti. 

Θέλω να κάνω αναβάθμιση την Gpu 

Το μπάτζετ μέχρι 140€ πολύ σφιχτά όμως οπότε θα προτιμούσα κάτι πιο οικονομικό. 

Επιλογές σε used 

- rx 560 4gb 90€

-Gtx 1050ti 4gb 120€

-Gtx 1060 3gb 140€

Θέλω να παίζω σε 1080p σε medium προς high τα γραφικά. 

Ποια θεωρείτε ότι είναι καλύτερη για το σύστημα μου? 

Εγώ θα πήγαινα για την rx 560 4gb λόγο οικονομικού.. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 με την εν λογω  καρτα Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB στο παρακατω  συστημα θα εχω κανενα θεμα? οσο αφορα το τροφοδοτικο και την μητρικη? αν δεν εχω λεω να την χτυπησω.

 

 

case (Κουτί): Coolermaster K282 (mid tower)

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaster G550M

Motherboard (Μητρική): ASUSTeK COMPUTER INC. Z170-K (LGA1151)

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel core i7 6700

RAM (Μνήμη συστήματος): 8,00GB Dual-Channel 

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 7 64 bit

 με το εν λογω συστημα θα εχω κανενα θεμα? οσο αφορα το τροφοδοτικο και την μητρικη? αν δεν εχω λεω να την χτυπησω.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dimitrisp13 είπε

 με την εν λογω  καρτα Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB στο παρακατω  συστημα θα εχω κανενα θεμα? οσο αφορα το τροφοδοτικο και την μητρικη? αν δεν εχω λεω να την χτυπησω.

case (Κουτί): Coolermaster K282 (mid tower)

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaster G550M

Motherboard (Μητρική): ASUSTeK COMPUTER INC. Z170-K (LGA1151)

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel core i7 6700

RAM (Μνήμη συστήματος): 8,00GB Dual-Channel 

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 7 64 bit

 με το εν λογω συστημα θα εχω κανενα θεμα? οσο αφορα το τροφοδοτικο και την μητρικη? αν δεν εχω λεω να την χτυπησω.

 
  •  

επρεπε να την εχεις παρει ηδη...........!!!!!    δεν εχεις κανενα θεμα..!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα παιδιά πάω σύντομα σε 2080 γτ πήρα 4κ οθόνη και η 1060 6 gb δεν τραβάει έχω μερικές ερωτήσεις

1)για λίγο καιρό θα έχω ryzen 3 θα τρώω αρκετό μπουκάλι ε? 

λέω για ryzen 7 2700x μετα

2)ένα τροφοδοτικό στα  750 βατ θα με καλύψει? seasonic 750 σκέφτομαι μαζί με την αγορά της κάρτας 

3)η υλοποίηση της aorus xtreme 2080 είναι καλή? η να κοιτάξω την msi trio? ήθελα άσους strix αλλά πάει στο 1000αρικο 

 

Επεξ/σία από makrimanoliss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...