Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε και το update του BIOS, μπήκε και ο 5700x και πάει σφαίρα, @Ai7isoLinear ευχαριστώ για την βοήθεια

Επεξ/σία από MilaMouVromika
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, MilaMouVromika είπε

Έγινε και το update του BIOS, μπήκε και ο 5700x και πάει σφαίρα, @Ai7isoLinear ευχαριστώ για την βοήθεια

Χαίρομαι που όλα κύλισαν ομαλά. Καλό gaming να έχεις 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μία βοήθεια για κάρτα γραφικών έως 400 ευρώ, έχω μητρική Z490 MSI Pro  με PCI express 16 X 3.0 , CPU i7 10700  και οθόνη  1080p 165hz free sync   Eυχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giorgosanast είπε

Καλημέρα, μία βοήθεια για κάρτα γραφικών έως 400 ευρώ, έχω μητρική Z490 MSI Pro  με PCI express 16 X 3.0 , CPU i7 10700  και οθόνη  1080p 165hz free sync

Σε αυτό το budget θα πρέπει να βολευτείς με αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/31749296/Sapphire-Radeon-RX-6600-8GB-GDDR6-Pulse-Κάρτα-Γραφικών-PCI-E-x16-4-0-με-HDMI-και-3-DisplayPort-11310-01-20G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Ευχαριστώ για τις προτάσεις απλώς αυτές οι κάρτες  εχουν PCI express 16x4.0 η μητρική μου παίρνει pci 16x3.0 θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και όσο αφορά για την rtx 3060 έχω οθόνη free sync εκεί θα έχουμε θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, giorgosanast είπε

Καλημέρα Ευχαριστώ για τις προτάσεις απλώς αυτές οι κάρτες  εχουν PCI express 16x4.0 η μητρική μου παίρνει pci 16x3.0 θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και όσο αφορά για την rtx 3060 έχω οθόνη free sync εκεί θα έχουμε θέμα; 

όχι & όχι , αγοράζεις όποια θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giorgosanast είπε

Καλημέρα Ευχαριστώ για τις προτάσεις απλώς αυτές οι κάρτες  εχουν PCI express 16x4.0 η μητρική μου παίρνει pci 16x3.0 θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και όσο αφορά για την rtx 3060 έχω οθόνη free sync εκεί θα έχουμε θέμα; 

αν εχεις freesync καλύτερα amd, ειδικα σε αυτό το budget
καλύτερα μια 6600 ή 6600 ΧΤ (ή και 6700 ΧΤ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, hln3 είπε

αν εχεις freesync καλύτερα amd, ειδικα σε αυτό το budget
καλύτερα μια 6600 ή 6600 ΧΤ (ή και 6700 ΧΤ)

μην αποπροσανατολίζεις λόγω ημιμάθειας , τα τελευταία χρόνια δεν βλέπουμε καμία ουσιαστική διαφορα για πολλούς λόγους. Δηλαδή τι διαφορά θα δει με την 3060 σε 1080? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chrisde είπε

+1000 οτι καλυτερο για την οθονη και την τσεπη σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

μην αποπροσανατολίζεις λόγω ημιμάθειας , τα τελευταία χρόνια δεν βλέπουμε καμία ουσιαστική διαφορα για πολλούς λόγους. Δηλαδή τι διαφορά θα δει με την 3060 σε 1080? 

Δεν ξέρω τι κόλλημα έχεις φάει με την amd και προτείνεις πάντα ο,τι παίζει απο ανταγωνισμό της, ακόμα και αν δεν βγάζει νοήμα.
Και μηδενική διαφορά να υπάρχει, με τις τιμές που παίζουν τώρα σε αυτό το segment η amd ειναι μόνοδρομος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hln3 είπε

Και μηδενική διαφορά να υπάρχει,

Βρε δε πα να πάρει AMD ή ότι γουστάρει! απλά σημείωσα ότι μιλάς για πράγματα που δεν γνωρίζεις

Εκεί είναι οι προτάσεις με τιμες του σκρουτζ , πολλοί του πρότειναν AMD και καλά έκαναν.

2 ώρες πριν, hln3 είπε

προτείνεις πάντα ο,τι παίζει απο ανταγωνισμό της,

Ακόμη και να ισχύει δεν λέω βλακείες που δεν στέκουν , ο ενδιαφερόμενος τα διαβάζει όλα και αποφασίζει χωρίς να πάρει την άδεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Βρε δε πα να πάρει AMD ή ότι γουστάρει! απλά σημείωσα ότι μιλάς για πράγματα που δεν γνωρίζεις

Εκεί είναι οι προτάσεις με τιμες του σκρουτζ , πολλοί του πρότειναν AMD και καλά έκαναν.

Ακόμη και να ισχύει δεν λέω βλακείες που δεν στέκουν , ο ενδιαφερόμενος τα διαβάζει όλα και αποφασίζει χωρίς να πάρει την άδεια μου

Αν εσύ δεν είσαι ικανός να διαπιστώσεις την διαφορά, δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...