Προς το περιεχόμενο

Όνειρα


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.

 

.......Πάω εκεί, παρατηρώ το μηχάνημα και αμέσως καταλαβαίνω πως είναι μηχάνημα προβολής, και πως υπήρχε κάποιο βίντεο.

Το βίντεο αυτό ήταν κάτι σαν ντοκιμαντέρ για την πόλη που ανακαλύψαμε. Όσο όμως προχωρούσε  το ντοκιμαντέρ, αποκτούσε πιο σκοτεινό ύφος, καθώς επίσης νοιώθαμε την ατμόσφαιρα γύρω μας να βαραίνει, μέχρι που ακούγεται κάποιος να λέει πως δεν μπορούν να ζήσουν άλλο γιατί κάτι κακό τους συνέβη.

 

Μηπως επροκειτο για την Ελλαδα του Μνημονιου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είχα πετύχει Lucid Dreaming πιο παλιά. Μόλις βρήκα αυτό το βίντεο:

 

 

Σύμφωνα με το βίντεο το είχα ακολουθήσει τη δύσκολη, ή καλύτερα τη σπαστική λύση, WILD. Έπιασε.

 

Μάλλον θα αρχίσω να καταγράφω και τα όνειρά μου όπως λέει το βίντεο. Καιρό ήθελα να το κανω καθώς κάποιες φορές έχω ζήσει κάτι ξεγυρισμένα Deja vu και τις παραλλαγές του. Όχι τίποτα άλλο, να δω αν είμαι σχιζοφρενής ή όχι. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά είχα δει ότι ήμουν Pony! (με είχε επηρεάσει το my little pony μάλλον)

 

Και συ φανμπόι; τρομερό success story το μικρό μου πόνυ

 

 

 

Δικό σου! Καλησπέρα και όνειρα γλυκά

https://www.youtube.com/watch?v=jav2HNxD2bM

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ φανμπόι; τρομερό success story το μικρό μου πόνυ

 

 

 

Δικό σου! Καλησπέρα και όνειρα γλυκά

https://www.youtube.com/watch?v=jav2HNxD2bM

 

 

ξέρεις και άλλον;

βλέπω τα καινούρια, τα παλιά είναι σα μπετονιέρες από το πάχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβλεπα στον ύπνο μου οτι ήμουν σπίτι βράδυ και εμφανιζόντουσαν φαντάσματα γυναικών , ολοκάθαρα τα πρόσωπα σαν ταινία τρόμου με την ανάλογη creepy κίνηση και χαμόγελο/βλέμμα . Ξυπνάω πάω τουαλέτα , κοιμάμαι και συνεχίζει το ίδιο όνειρο. Σε μια φάση ερχόταν μια προς το μέρος μου απο το σκοτάδι και μου λέει κάποιος (δεν θυμάμαι ποιος) ε καλά δεν τρέχει τίποτα, οι άλλες ήταν χειρότερες , γυρίζει το πρόσωπο της και το μισό ήταν σάπιο 

Δεν ηταν εφιάλτης γιατι δεν φοβάμαι φαντάσματα κλπ ούτε στις ταινίες αλλα μου έκανε εντύπωση το οτι ήταν πολύ βαριά η ατμόσφαιρα, σχεδόν λες και είχε ομίχλη αλλα έβλεπα καθαρά , σαν πάχνη απο σκοτάδι? , δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Α και όταν ξύπνησα ένιωσα οτι πάνω απ το κεφάλι μου είχε σκύψει κάποιος και είχε κολλήσει τη μούρη του στη δική μου (αυτό με ξάφνιασε λίγο)
 χθες βράδυ έκατσα να δω κάτι βίντεο στο youtube σχετικά με "στοιχειωμένα σπίτια" απο Ελλάδα , δεν τρόμαξα αλλα θα μου έμεινε στο μυαλό. Είδα κ το πρώτο επεισόδιο outcast πριν κοιμηθώ  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 έβλεπα στον ύπνο μου οτι ήμουν σπίτι βράδυ και εμφανιζόντουσαν φαντάσματα γυναικών , ολοκάθαρα τα πρόσωπα σαν ταινία τρόμου με την ανάλογη creepy κίνηση και χαμόγελο/βλέμμα . Ξυπνάω πάω τουαλέτα , κοιμάμαι και συνεχίζει το ίδιο όνειρο. Σε μια φάση ερχόταν μια προς το μέρος μου απο το σκοτάδι και μου λέει κάποιος (δεν θυμάμαι ποιος) ε καλά δεν τρέχει τίποτα, οι άλλες ήταν χειρότερες , γυρίζει το πρόσωπο της και το μισό ήταν σάπιο.......................

 

Α και όταν ξύπνησα ένιωσα οτι πάνω απ το κεφάλι μου είχε σκύψει κάποιος και είχε κολλήσει τη μούρη του στη δική μου (αυτό με ξάφνιασε λίγο)

 

 

Καπως ετσι?

 

x_eb299ec9.jpg

 

Σας εχει "κάτσει" ποτέ κάτι που ειδατε;

 

 

Παντα μπορει να σου κατσει καποιος βερζεβουλης... σε βαθμο να μη μπορεις να αναπνευσεις.

 

hgfd.jpg

 

 

Οι φωτος αυτες οπως και αλλες παρομοιες υπαρχουν σε τωρινη καταχωριση του newsone.gr, υπο τον τιτλο "Έχετε ποτέ ξυπνήσει και να μην μπορείτε να κουνηθείτε ; Δείτε γιατί συμβαίνει αυτό…" (λινκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που καταφερα να κανω μια φορα ηταν να παρω τον ελεγχο του ονειρου μου. Μιλουσα σ'εναν αντρα και τοτε συνειδητοποιησα οτι ονειρευομαι και του ειπα "Αυτο ειναι ονειρο" xD Και εμεινε και με κοιτουσε σαν τα 'χασε. Καπως creepy ηταν, μου θυμισε και λιγο Inception. Εχω διαβασει για ιστοριες που αλλοι παιρνουν τον ελεγχο και κανουν ο,τι θελουν στον υπνο τους.

Εγω το εχω παθει πολλες φορες. Μεσα στο ονειρο αντιλαμβανομαι οτι ειμαι σε ονειρο και ειτε ξυπναω συνειδητα ειτε συνεχιζω το ονειρο συνειδητα. Ενα διαστημα ημουν πολυ καλα και συνεχεια αυτο γινοταν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...