Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Η τεχνολογία Vectoring μας επιτρέπει να προσφέρουμε ταχύτητες 100 Mbps στους καταναλωτές


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας φέρει κανένα καλώδιο να αποκτήσουμε πρώτα τηλεφωνική γραμμή σε περιοχές όπως η Παλλήνη που από το 2014 συνεχόμενες αιτήσεις ακυρώνονται κάθε δυο μήνες. Αλλά ξέχασα, είναι κι αυτό η ανάπτυξη που φέρνει η ιδιωτικοποίηση πώληση σε κρατική εταιρία άλλης χώρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τυχαίο είναι ότι όπου υπάρχει μίζα από πίσω είναι κοι ο Γερμανός

Ήταν έκπληξη πως βρήκαν μιζες Γερμανών μέχρι και στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό ; Όχι φυσικά

Όταν όλοι στη Ευρώπη έβαζαν ADSL ο Γερμανός μας πούλαγε το ξεπερασμένο ISDN του????

Τώρα που στη Ευρώπη βάζουν FTTB ο Γερμανός σου δίνει μόνο την επιλογή του σάπιου VDSL.

Έμαθαν να δίνουν σβαροφσκι για διαμάντια στους ιθαγενείς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυρία πετάει λίγο μπηχτή για το νομοθετικό πλαίσιο κτλ, αλλά που πας ρε Οτε ,μου βαζεις την Τατιάνα να μιλάει με το φρεσκοαγορασμενο χαμόγελό και τη φατσα Εκάλης και τη βλέπει ο κόσμος ,και σου λέει σε αυτούς δίνουμε ρε λεφτά ;

Η κυρια φαίνεται ότι έκανε ένα διάλειμμα απο το spa, για να σκασει με το ελικόπτερο για μινι συνέντευξη και αυτόγραφα, και επιστρέφει για μποτοξ και μασάζ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

http://imageshack.com/a/img922/1164/Viznrk.jpg

 

inalan!!! μεταμορφωση οτι καλητερο ηπαρχει αυτη την στιγμη!!!

 

ειμαι παρα πολυ ευχαριστιμενος!!! κατεβαζω με 12-13 mb σταθερα!!!

Νταξει ρε φίλε αλλά αυτή η ρουφιάνα η ορθογραφία με τυφλώνει.

 

Σόρρυ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εβαλαν καινουριες καμπινες εδω στο Περιστερι και απο 3.6 που ειχα επεσα 2.8 και ο πεθερος απο κατω δεν παει πανω απο 1.6 που να βαλει την πεθερα να χοροπηδαει στην ταρατσα.

 

Εγω αναγκαστικα πηγα σε VDSL

Επειδή έτυχε να έχω πελάτη με τέτοια περίπτωση. Το πρόβλημα ήταν στην εσωτερική καλωδίωση του διαμερίσματος, ο λαλάκαςπανέξυπξος ηλεκτρολόγος στην εγκατάσταση, όταν είχε κτιστεί το κτήριο, αντί να βάλει έστω ένα 2σύρματο καλώδιο για τηλέφωνα, είχε βάλει ηλεκτρολογικό καλώδιο ! Όταν το είδα φρίκαρα.

Για να διορθωθεί αυτό, δεν είναι τόσο το κόστος του καλωδίου. Όσο το μερεμέτι και η ταλαιπωρία του βγάλε και ξαναπέρνα από την αρχή όλη την καλωδίωση. Σίγουρα θα ήθελα 5 ώρες δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56% ανηκει στους γερμανους!!!!!!

δηλαδη πρεπει να παρουν το 100% για να γινει σοβαρη δουλεια?

δεν ειμαι γκρινιαρης (γενικα) και συνεχεια λεω "παλι καλα" και "μη χειροτερα".

Αλλά το ιντερνετ πλεον ειναι ενα σημαντικοτατο αγαθο και οταν εξαρταται και η οποια "δουλεια" σου πλεον απο αυτο

δεν γινεται να μενουμε τοσο πισω!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη τεχνολογία αυξάνει και την απόσταση όπου είναι διαθέσιμες οι ταχύτητες ή πάλι πρέπει να είσαι πολύ κοντά στο αντίστοιχο κέντρο;

Μια VDSL γραμμη χρησιμοποιει μεγαλυτερες συχνοτητες για να αυξηθει το Bandwidth.

Ως φυσικο επακολουθο, η γραμμη ειναι περισσοτερο ευαισθητη στον θορυβο και το crosstalk.

 

Αυτο που κανει το vectoring ειναι να περιοριζει (εως και μηδενιζει) τον θορυβο της γραμμης.

Με τα σημερινα προτυπα, ειναι σχετικα εφικτο να πιασεις 100/40 Mbps σε αποσταση 400 μετρων απο την καμπινα.

Ειναι εκπληκτικη τεχνολογια αλλα τις επιδοσεις μιας οπτικης ινας δεν τις φτανει (ακομα).

 

δηλαδη πρεπει να παρουν το 100% για να γινει σοβαρη δουλεια?

δεν ειμαι γκρινιαρης (γενικα) και συνεχεια λεω "παλι καλα" και "μη χειροτερα".

Αλλά το ιντερνετ πλεον ειναι ενα σημαντικοτατο αγαθο και οταν εξαρταται και η οποια "δουλεια" σου πλεον απο αυτο

δεν γινεται να μενουμε τοσο πισω!!!!!!

Ειναι σημαντικο αγαθο μεν, απο την αλλη κανενας δημος, καμια περιφερεια ουτε καν το κρατος ενδιαφερθηκαν πραγματικα να βοηθησουν για να αναπτυχθουν οι υποδομες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙα τεχνολογικό φορουμ το επίπεδο το σχολίων ειναι απαραδεκτο και εντελώς εκτός θέματος. 

 

Περιμένεις να δεις σχόλια για αυτη τη τεχνολογία, για το πως θα εφαρμοστεί και βλέπεις σχόλια για προηγουμενες εμπειρίες σε adsl συνδεσεις.

 

wow (Κλεμμένο)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οπότε πάω στον οτε δεν έχει πουθενά τέτοιες υπάρξεις ? Μόνο κάτι βαριεστημενους υπαλλήλους που βαριουνται που ζουν ενώ κάναν τόσα πολλά να μπουν στον οτε......ωραίες ταχύτητες ....τέλειες στο χαρτί γιατί οπότε βρέχει στην πόλη μου ίντερνετ γιοκ.... σε καθημερινή βάση ούτε την μισή ταχύτητα από αυτήν που πληρώνω κ απεχω κ 10 λεπτά από τον οτε....γενικά γ.....ε τα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν μπορούν να εφαρμόσουν όσα υπόσχονται στις adsl συνδέσεις που τις πληρώνουμε κ πανάκριβα ...θα τα εφαρμοσουν σε νέες τεχνολογίες ??? Γελάει ο κόσμος !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...