Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το rb δινει εντολη στον παικτη αντι για κουντουπιε να βαρεσει πλασε. Προφανως οπως και σε καθε σουτ,πασα,σεντρα κτλ μετα σημαδευεις που θες να παει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανένας καμιά ομάδα στο pro clubs που να ψάχνει κεντροεπιθετικό και να παίζει βραδάκι μεταξύ 9-12; Δοκιμάζω να βρω ομάδες αλλά όλες ενώ έχουν φουλάρει από παίχτες (50) δεν έχουν ποτέ κανένα ονλάιν. Τι έγινε το παράτησε ο κόσμος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο Στάριτζ των 12 goal στο πρωτάθλημα από τη σεζόν 14-15 μέχρι σήμερα στο Fifa είναι ένα κράμα Bale/Ronaldo είναι από τα ωραία που έχει κάνει η ΕΑ. Θέλω πολύ να μάθω τι είχε πιεί αυτός που έβαλε αυτά τα stats στον Άγγλο Κλάους.

 

Tzini με RB βάζεις φάλτσο είτε στα τετ-α-τε είτε γενικότερα.

Η σέντρα είναι θέμα εμπειρίας. Γενικότερα σέντρα βγάζεις από το ύψος της περιοχής περίπου και με το σωστό πόδι. Όχι κοντά στη γραμμή του άουτ.

Εσυ το ξέρουμε οτι έχεις θέμα με τη λιβερπουλάρα. :P Το οτι μπορεί να βαρέσει μερικά καλά σουτ δε το κάνει ίδιο με bale/ronaldo. Μπές να σε μάθω (ναι ναι ξέρω χάνω για 1 :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ το ξέρουμε οτι έχεις θέμα με τη λιβερπουλάρα. :P Το οτι μπορεί να βαρέσει μερικά καλά σουτ δε το κάνει ίδιο με bale/ronaldo. Μπές να σε μάθω (ναι ναι ξέρω χάνω για 1 :P )

 

Βασικά το φιλοσόφησα λίγο και δεν έχω θέμα με τον Sturridge αλλά με τα stats της EA (αν και η αλήθεια είναι όταν βλέπω μαύρο ταγάρι να βαράει πλασέ στο γάμα ανατριχιάζω λίγο).

 

Πέρα από τη πλάκα τα παλικάρια μπλέξαν άσχημα τα μπούτια τους με το shooting. Άλλο αδερφέ το Finishing και άλλο το long shots.

- Finishing είχε ο Henry. Long Shots δεν είχε.

- Long shots είχε ο Lambard. Finishing δεν είχε.

- Finishing είχε ο Van Nistelroi. Long shots δεν είχε.

κτλ κτλ κτλ.

 

Αυτοί οι τύποι τα εξισώσαν όλα και προσωπικά με εκνευρίζει και δεν είναι απλά θεωρητικό το θέμα. Για παράδειγμα αμύνομαι κόντρα στον Aubameyang. Το λογικό για μένα είναι να του κόψω τους διαδρόμους και στη χειρότερη να τον ΑΝΑΓΚΑΣΩ ΝΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ εκτός περιοχής με την ίδια λογική που κάποιοι στο μπάσκετ αφήνουν αμαρκάριστο το τρίποντο του Καλάθη. Όταν όμως οι πιθανότητες είναι τόσο υψηλές να το στάξει στο απέναντι γάμα με λάθος ισορροπία τότε μου γαμιέται όλο το mindset μου. 

 

(θα επανέλθω το σκ αλλά νομίζω χάνεις για 2 :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ζητάς νομίζω Τζιμ, εδώ γίνονται άλλα κι άλλα στο παιχνίδι ;-) Σωστές οι παρατηρήσεις σου βέβαια κατά τα άλλα.

 

Γενικά δεν μου αρέσουν καθόλου τα σουτ στο φετινό FIFA. Μου άρεσαν πολύ πριν το πρώτο patch, αλλά νομίζω φέτος είναι ό,τι χειρότερο έχω δει στα τελευταία 3-4 FIFA. Oh well...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ το ξέρουμε οτι έχεις θέμα με τη λιβερπουλάρα. :P Το οτι μπορεί να βαρέσει μερικά καλά σουτ δε το κάνει ίδιο με bale/ronaldo. Μπές να σε μάθω (ναι ναι ξέρω χάνω για 1 :P )

 

Δεν πιστεύω να "τραβά κανείς ζόρι" με την ΛΙΒΕΡΠΟΥΛΑΡΑ ΜΑΣ, έτσι;!

Δεν πιστεύω να 'χει γεμίσει (το φόρουμ) με MAN-U-SCUMS, έτσι;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το φιλοσόφησα λίγο και δεν έχω θέμα με τον Sturridge αλλά με τα stats της EA (αν και η αλήθεια είναι όταν βλέπω μαύρο ταγάρι να βαράει πλασέ στο γάμα ανατριχιάζω λίγο).

 

Πέρα από τη πλάκα τα παλικάρια μπλέξαν άσχημα τα μπούτια τους με το shooting. Άλλο αδερφέ το Finishing και άλλο το long shots.

- Finishing είχε ο Henry. Long Shots δεν είχε.

- Long shots είχε ο Lambard. Finishing δεν είχε.

- Finishing είχε ο Van Nistelroi. Long shots δεν είχε.

κτλ κτλ κτλ.

 

Αυτοί οι τύποι τα εξισώσαν όλα και προσωπικά με εκνευρίζει και δεν είναι απλά θεωρητικό το θέμα. Για παράδειγμα αμύνομαι κόντρα στον Aubameyang. Το λογικό για μένα είναι να του κόψω τους διαδρόμους και στη χειρότερη να τον ΑΝΑΓΚΑΣΩ ΝΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ εκτός περιοχής με την ίδια λογική που κάποιοι στο μπάσκετ αφήνουν αμαρκάριστο το τρίποντο του Καλάθη. Όταν όμως οι πιθανότητες είναι τόσο υψηλές να το στάξει στο απέναντι γάμα με λάθος ισορροπία τότε μου γαμιέται όλο το mindset μου. 

 

(θα επανέλθω το σκ αλλά νομίζω χάνεις για 2 :) )

Επετρεψε μου να διαφωνήσω σε 2 πράγματα ένα οτι ο henry δεν είχε long shots 

 

 

Δύο ο sturidge η ο aubameyang δεν είναι ταγάρια επειδή είναι μαύροι και τρέχουν δε παει να πεί οτι είναι ταγάρια.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fNy6xNbeBJc

 

Αυτό το goal δε το βάζει ταγάρι. Δε μιλάμε για το seba και τον ideye :P 

 

Θα συμφωνήσω βέβαια με τα φετινά stats δε ξέρω τι τους έπιασε και όλοι ανέβηκαν. Πχ Robben 87 χωρίς καθολου παιχνίδια πως; Reus 89 χωρίς καθόλου παιχνίδια πως; James, Schneiderlin, Bailly και πολλοί ακόμα υπερτιμημένοι φέτος χωρίς λόγο. Πχ μέχρι πέρισυ αντε να χαμε 3 90+ φέτος έχουμε 13. Και το μεγαλύτερο boost το έχουν φάει οι τερματοφύλακες. Τερματάδες που κάναν ίδια χρονιά περισυ με φέτος, φέτος είναι στο +5.

 

Επίσης να ξέρεις φέτος παίζει πολύ ρόλο το καινούριο στατιστικό που βάλανε, το composure, και παίζει ρόλο είτε στα long shots είτε στα τετατετ.

 

Πολλά ζητάς νομίζω Τζιμ, εδώ γίνονται άλλα κι άλλα στο παιχνίδι ;-) Σωστές οι παρατηρήσεις σου βέβαια κατά τα άλλα.

 

Γενικά δεν μου αρέσουν καθόλου τα σουτ στο φετινό FIFA. Μου άρεσαν πολύ πριν το πρώτο patch, αλλά νομίζω φέτος είναι ό,τι χειρότερο έχω δει στα τελευταία 3-4 FIFA. Oh well...

Πέρισυ τα σουτ ήταν οτι χειρότερο διαγώνια με λόμπα που κρεμούσε τους τερματοφύλακες λες και ήταν 1.10 ο καθένας. Ηταν exploit περισύ το σουτ χωρίς φόρα διαγώνια έξω απο τη περιοχή ότι και να γινόταν ήταν μέσα. Φέτος πιστεύω μπαίνει οτι πρέπει να μπεί.

 

Δεν πιστεύω να "τραβά κανείς ζόρι" με την ΛΙΒΕΡΠΟΥΛΑΡΑ ΜΑΣ, έτσι;!

Δεν πιστεύω να 'χει γεμίσει (το φόρουμ) με MAN-U-SCUMS, έτσι;;;;

Δε νομίζω lupus είμαστε περισσότεροι  :P . Top of the league! (πέσαμε αλλα θα ξανα πάμε  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να σου βρω γκολ του Βύντρα από τα 40μέτρα με Σεβίλλη και γλυκιά σέντρα Τάσου Πάντου με γυριστό στο γάμα Λεονέλ Νούνιες αλλά ούτε ο ένας είχε long shot, ούτε ο άλλος crossing ούτε ο τρίτος finishing.

 

Όταν λέμε long shots εννοούμε Λάμπαρντ, Τζέραρντ κτλ. που έτρεμες αν είχαν χώρο μπροστά τους έξω από την περιοχή και φρόντιζες να μη βρούνε. Όταν πιάνει τη μπάλα έξω από την περιοχή ο Στάριτζ και ο Στέρλινγκ και ο Γουόλκοτ και ο Γουέλμπεκ και κάθε άλλος παίκτης που απλά τρέχει (η μαύρη αγγλική version του Χάρη Παππά) ο μόνος που τρέμει είναι κάτι παλικάρια στο πέταλο μην αρπάξουν καμιά αδέσποτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πιάνει τη μπάλα έξω από την περιοχή ο Στάριτζ και ο Στέρλινγκ και ο Γουόλκοτ και ο Γουέλμπεκ και κάθε άλλος παίκτης που απλά τρέχει (η μαύρη αγγλική version του Χάρη Παππά) ο μόνος που τρέμει είναι κάτι παλικάρια στο πέταλο μην αρπάξουν καμιά αδέσποτη.

 

Χαχαχα να 'σαι καλά φίλε, καινούριο συκώτι έκανα απ' το γέλιο! Επικό.  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να σου βρω γκολ του Βύντρα από τα 40μέτρα με Σεβίλλη και γλυκιά σέντρα Τάσου Πάντου με γυριστό στο γάμα Λεονέλ Νούνιες αλλά ούτε ο ένας είχε long shot, ούτε ο άλλος crossing ούτε ο τρίτος finishing.

 

Όταν λέμε long shots εννοούμε Λάμπαρντ, Τζέραρντ κτλ. που έτρεμες αν είχαν χώρο μπροστά τους έξω από την περιοχή και φρόντιζες να μη βρούνε. Όταν πιάνει τη μπάλα έξω από την περιοχή ο Στάριτζ και ο Στέρλινγκ και ο Γουόλκοτ και ο Γουέλμπεκ και κάθε άλλος παίκτης που απλά τρέχει (η μαύρη αγγλική version του Χάρη Παππά) ο μόνος που τρέμει είναι κάτι παλικάρια στο πέταλο μην αρπάξουν καμιά αδέσποτη.

Δε διαφωνώ σε τίποτα εκτός του οτι βάζεις ίδιο τον Sturidge με τους Sterling, Wallcot, Wellbeck. Ο Sturidge είναι φορ περιοχής δεν είναι δα και τόσο γρήγορος έχει τεχνική έχει τρίπλα έχει ενα αξιόλογο σουτ. Ο Sterling εννοειται οτι αν βαρέσει έξω απο τη περιοχή πρέπει μετα βίας να φτάσει η μπάλα στο τέρμα. Τα ίδια και οι άλλοι 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες λογο ενος ταξιδιου ελειψα 15 μερες και παω να ανοιξω το φιφα και μου ζηταει να το κατεβασω ολο το παιχνιδι απο την αρχη...ενω ειναι κανονικα μεσα στον σκληρο τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγράφω από το κονσολο-thread μια ενδιαφέρουσα άποψη για το παιχνίδι:

 

http://www.insomnia.gr/topic/611827-fifa-17-xbox-oneps4xbox-360ps3/page-10?do=findComment&comment=55301474

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που επαιξα στο πσ4 ενος φιλους και ονλαιν κ οφλαιν μου φανηκε ελαφρως διαφορετικό σαν παιχνιδι πιο γρηγορος ρυθμος σιγουρα,εχω παιξει 66 ωρες περίπου στον υπολογιστή μου φανηκε λες και επαιζα φιφα 17.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...