Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει καποιος να μου πει για ποιον λογο δεν εχει mode να παιζεις φιλικα unraked?

και γιατι δεν εχει φιλικα με παιχτες που ΔΕΝ ειναι φιλοι σου; το βρισκω μεγαλο μειονεκτημα

οπως και ανα καποια ωρα να υπαρχουν κυπελλα και διαφορες διοργανωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να μου εξηγήσει κάποιος... πρέπει ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ προπόνηση (στο Player Career mode, που έχεις φτιάξει δικό σου παίκτη), ώστε να σε επιλέγει ο προπονητής;;;

 

Διότι, ενώ τον έχω "μαξάρει" (έχει φτάσει στην πρώτη σεζόν στο 72), ο προπονητής σπάνια με βάζει. Ίσως γιατί, αν κάνω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ (που είναι available) προπόνηση (και μάλιστα ΚΑΙ τα 5 slots), τότε... κουράζεσαι πολύ και δεν είσαι "φιτ" για να παίξεις;

 

Επίσης, ενώ στο "Journey" ή στα άλλα σου έχει στο τέλος του παιχνιδιού την επιλογή "Highlights", στο Player Career mode ΔΕΝ την έχει;;; (Για να κάνω capture βιντεάκια με γκολ που βάζω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινωντας απο το τελος, το'χει κανονικα στο manager career. Στο player not sure. 

Στο ερωτημα σου ,η απαντηση μαλλον ειναι: Scripted as sh1t. Δε σκεφτομαι κατι αλλο. Το ιδιο scripted ειναι και το journey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απάντησες σε μένα, δεν κατάλαβα τίποτα, φίλε...

Ναι :P Σε σενα απαντησα, απλα λιγο σαν τον αντιπροεδρο του Εδεσσαικου :P 

 

Εννοω, οτι ξερω πως στο career mode σαν προπονητης, υπαρχει η επιλογη που λες. 

 

Μετα απαντω στο πρωτο ερωτημα σου. Πιστευω οτι το παιχνιδι ειναι αρκετα σκριπταρισμενο για αυτο γινεται αυτο με τον προπονητη που σε βαζει να παιζεις ακομη και αν εισαι Χ10 καλυτερος το μεσσι ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σαν προπονητής, δεν λέω αυτό. Στο Career Player λέω, που 'φτιαξα την... αφεντιά μου ως παίκτη της... Λίβερπουλ (λολ)!

Επίσης, κάτι περίεργο... έπαιξα ως τώρα 4 ματς πρωταθλήματος. Τα δύο τελευταία, ήταν στο Άνφιλντ, με κόσμο κτλ., με εκφωνητές στον αγώνα κτλ. Τα δύο ΠΡΩΤΑ όμως που έπαιξα (εκτός), ήταν πχ. με την Χαλ και το άλλο με την Κρύσταλ Πάλας..., ΟΧΙ στα δικά τους γήπεδα, αλλά σε... "5Χ5" γήπεδα προπόνησης, δίχως κόσμο, δίχως εκφωνητές, με συρματόπλεγμα ολόγυρα κτλ!!!
Τί ήταν αυτό;;;... "Και καλά" οι "ρεζέρβες" παίζουν το "Reserves Championship";

 

...Επίσης, ενώ έχω υποτίθεται "finishing" 72 (αρκετά καλό), πατάω να σουτάρω και μπάλα "πάει στο διάολο", ενώ ο "Άλεξ" (στο "Journey") ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΣΟ level ήταν, είχε έτη φωτός καλύτερο "finishing"...

 

...Εξακολουθώ να μη μπορώ να βρω τα highlights (αν υπάρχουν) μετά από κάθε αγώνα, στο Career Player mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι με την παραπανω ερωτηση ^ ...

αλλο θεμα τωρα :P κουτσα στραβα εφτασα 5η division με liverpool,και εβλεπα οτι ολοι επαιρναν manchester united-barca-real..

ετσι και εγω πηγα σε manchester city :P αλλα δεν ...10 gamez και τα 10 χαμενα :"( λες και μου ριξανε σκατα στα ματια ενα πραγμα..

φυσικα φανηκε οτι στην 5η division υπαρχει ''ανωτεροτητα'' στον τροπο παιχνιδιου καθως ειδα διαφορα στον τροπο αναπτυξης των αντιπαλων μου...

  με τα πολλα πολλα παλι κυλισα στην 6η division και ουτε εκει βλεπω να καθομαι για πολυ :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι div 1 με Λίβερπουλ. Θα σου πρότεινα να επιστρέψεις σε αυτή γιατί είναι τσιτέλι. Τι εννοώ: Το παιχνίδι την τοποθετεί στην κατηγορία των 4,5 αστεριών (στα 5). Επειδή όμως βρίσκεται στην κορυφή της κατηγορίας της, συχνά θα παίζεις με υποδεέστερες ομάδες (π.χ. εγώ παίζω συχνά με Μίλαν, Φιορεντίνα, Ίντερ, Γαλατά, Ντόρτμουντ, Γιουνάιτεντ, αν και στις πρώτες δύο κατηγορίες συναντώ Ρεάλ και Μπάρτσα πιο συχνά από ό,τι στις χαμηλότερες). Οπότε έχεις ένα πλεονέκτημα. Με τη Σίτι που το παιχνίδι την έχει πεντάστερη, είναι πολύ πιο ζόρικο το match making γιατί σε βγάζει πολύ πιο συχνά με Ρεάλ/Μπάρτσα.

 

Κατά τα άλλα με το σύστημα που είχε προτείνει ο Παντελής (4-3-3 false nine) την έχω καταβρεί. Πιστεύω ότι είναι το πιο ισορροπημένο από όσα έχω δοκιμάσει, με την προϋπόθεση ότι έχεις έναν ST που να ξέρει να μοιράζει και παιχνίδι. Για αυτό άλλωστε προτιμώ τον Φιρμίνιο αντί για τον Στάριτζ, αφού ο δεύτερος δεν μπορεί να φέρει την μπάλα ούτε από το αριστερό στο δεξί ;-) Η Σίτι είναι ιδανική για αυτό το σύστημα λόγω ντε Μπρούινεν, αλλά θα πρέπει να μάθεις να νικάς και τις καλύτερες ομάδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλες οι συμβουλες σου,ισως αν βαλω και το matchmaking στην ιδια κατηγορια που ειμαι και εγω απο αποψη quality να μπορεσω να κανω κατι...θα το δοκιμασω να δω...

οσον αφορα το συστημα παιζω 4-4-2 wide οπου ενας ειναι cmd και 2 χαφ και μου εβγαινε...θα δοκιμασω και το 4-3-3 false nine..

 

ευχαριστω και παλι!

Υ.Γ. θα προτιμουσα να εχει online mode απλα friendly χωρις να μετριεται η καταταξη ετσι για να δοκιμαζουμε ομαδες και ναναι πιο ''χαλαρο'' το ματς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι div 1 με Λίβερπουλ. Θα σου πρότεινα να επιστρέψεις σε αυτή γιατί είναι τσιτέλι. Τι εννοώ: Το παιχνίδι την τοποθετεί στην κατηγορία των 4,5 αστεριών (στα 5). Επειδή όμως βρίσκεται στην κορυφή της κατηγορίας της, συχνά θα παίζεις με υποδεέστερες ομάδες (π.χ. εγώ παίζω συχνά με Μίλαν, Φιορεντίνα, Ίντερ, Γαλατά, Ντόρτμουντ, Γιουνάιτεντ, αν και στις πρώτες δύο κατηγορίες συναντώ Ρεάλ και Μπάρτσα πιο συχνά από ό,τι στις χαμηλότερες). Οπότε έχεις ένα πλεονέκτημα. Με τη Σίτι που το παιχνίδι την έχει πεντάστερη, είναι πολύ πιο ζόρικο το match making γιατί σε βγάζει πολύ πιο συχνά με Ρεάλ/Μπάρτσα.

 

Κατά τα άλλα με το σύστημα που είχε προτείνει ο Παντελής (4-3-3 false nine) την έχω καταβρεί. Πιστεύω ότι είναι το πιο ισορροπημένο από όσα έχω δοκιμάσει, με την προϋπόθεση ότι έχεις έναν ST που να ξέρει να μοιράζει και παιχνίδι. Για αυτό άλλωστε προτιμώ τον Φιρμίνιο αντί για τον Στάριτζ, αφού ο δεύτερος δεν μπορεί να φέρει την μπάλα ούτε από το αριστερό στο δεξί ;-) Η Σίτι είναι ιδανική για αυτό το σύστημα λόγω ντε Μπρούινεν, αλλά θα πρέπει να μάθεις να νικάς και τις καλύτερες ομάδες...

Συγνωμη ekte αλλα εδω θα διαφωνήσω. Ο σταριτζαρος φέτος είναι όαση το σουτ του είναι φαρμακείο γκολ που έχω βάλει με δαύτον δε τα εχω βάλει ουτε με ρονάλντο. 

 

Αν και έχω αρχίσει να σκέφτομαι οτι έχω ψυχολογικό με του αριστερούς παίχτες απο οτι με τους δεξιούς. Σουτάρω πολύ καλύτερα με αριστερούς απο ότι με δεξιούς ίσως λόγω PRO 5, PRO 6 που το χα λιώσει με τον αγαπημένο μου επιθετικό, Adriano. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τελικά είπα να τον βάλω κι εγώ αφότου έγραψα αυτό το post και τελικά είναι πολύ δυνατός. Τον βάζω ST στη θέση του Φιρμίνιο και όντως έχει τρομερά δυνατό σουτ ο τύπος. Ξέρεις κάτι όμως, όταν πρωτοπήρα Λίβερπουλ, τον είχαν πολύ πεσμένο, νομίζω 82 ή κάτι τέτοιο, και ειλικρινά μου είχε καταστρέψει πολλές ευκαιρίες. Δεν κατάφερνε να κάνει το 1-2 ούτε με αίτηση. Μπαίνω σήμερα και τον βλέπω 84 (αντίστοιχα είχαν τον Καν καλύτερο του Λαλανά, άλλη μια αλλαγή που έκανα). Οπότε ναι, θα παίζω μπάλα με Στάριτζ πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η κατρακυλλα συνεχιζεται...επεσα divison 8...ολο ηττες και μονο 2 ισοπαλιες...δεν ξερω τι σκατα..

ειτε θα χανω με 3-0 ειτε αφου θα εχω προηγηθει με 1-0 ή 2-0 να μου το γυρνανε και στα τελευταια λεπτα να παιρνουν και νικη..

 

1)ο δε φαλτσο σε τετ-α-τετ υπαρχει με καποιο κουμπι; στο προ για παραδειγμα παταγες και εβαζε φαλτσο απο μακρια ή απο κοντα και τον πλασαρε,

2) κουμπι για σεντρα ακριβειας υπαρχει? γτ ολες οι σεντρες πανε πανω στο τερμα ακομα και ας μην φτασω στην γωνια της περιοχης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο Στάριτζ των 12 goal στο πρωτάθλημα από τη σεζόν 14-15 μέχρι σήμερα στο Fifa είναι ένα κράμα Bale/Ronaldo είναι από τα ωραία που έχει κάνει η ΕΑ. Θέλω πολύ να μάθω τι είχε πιεί αυτός που έβαλε αυτά τα stats στον Άγγλο Κλάους.

 

Tzini με RB βάζεις φάλτσο είτε στα τετ-α-τε είτε γενικότερα.

Η σέντρα είναι θέμα εμπειρίας. Γενικότερα σέντρα βγάζεις από το ύψος της περιοχής περίπου και με το σωστό πόδι. Όχι κοντά στη γραμμή του άουτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο Στάριτζ των 12 goal στο πρωτάθλημα από τη σεζόν 14-15 μέχρι σήμερα στο Fifa είναι ένα κράμα Bale/Ronaldo είναι από τα ωραία που έχει κάνει η ΕΑ. Θέλω πολύ να μάθω τι είχε πιεί αυτός που έβαλε αυτά τα stats στον Άγγλο Κλάους.

 

Tzini με RB βάζεις φάλτσο είτε στα τετ-α-τε είτε γενικότερα.

Η σέντρα είναι θέμα εμπειρίας. Γενικότερα σέντρα βγάζεις από το ύψος της περιοχής περίπου και με το σωστό πόδι. Όχι κοντά στη γραμμή του άουτ.

σε ευχαριστω.πατωντας το rb πρεπει να διαλεξω σε ποια γωνια με τον μοχλο; δεξια η αριστερα κιολας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...