Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω έφτασα Div 6 αλλά ξανά πήγα 7...Εντάξει το παιχνίδι ότι κ να λέμε έχει τρελά θέματα...η πάσες ειναι οτι να νε...τα φάουλ το ίδιο..δίνει ότι να νε και δεν δίνει καθαρα φάουλ..Και είναι πολύ αργο στην ανταπόκριση...πατάω να διώξει κ αργεί..


Γίνεται να το πουλήσω ρε σεις το φιφα 17 σε pc???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά είναι το FIFA17.

Έπαιζα το FIFA14 και μου άρεσε, μετά όλα τα άλλα τα βαρέθηκα και γύρισα πάλι στο PRO, ενώ τώρα με το FIFA17 (και παίζοντας ΚΑΙ το PRO 17), γύρισα πάλι στο FIFA - είναι πολύ καλό.

 

Ναι, σαφώς και θέλει νέα "εκπαίδευση" να το μάθεις, αλλά πχ. οι πάσες είναι μια χαρά. Τα φάουλ είναι λίγο "τρίκι", όπως και τα πέναλτυ, αλλά μια χαρά, φοβερό το gameplay (σε σχέση με FIFA15-16).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυουν αυτα τα 2 που λεει ο DImi Arap, πχ πατας να διωξει και κανει (OK oxι παντα*)κανα 2 μιλισεκοντς να διωξει λες και θελει το παιχνιδι να βοηθησει τον αντιπαλο να κανει φαση για γκολ οπως επισης καποιες πασες βγαινουν εντελως λαθος....παιζω με τον βελακι και ΤΟ ΒΛΕΠΩ οτι η πασα ΔΕΝ ΠΑΕΙ εκει που σημαδευω. Αυτο εχει να κανει με το assisted πιστευω. Λες και το παιχνιδι θελει να σε τσαντισει και να το γυρισεις σε σεμι ή μανιουαλ. Παραυτα μου αρεσει (προς το παρον, ονλαιν χωρις Ιντερστελαρ αντιπαλους), πιστευω ειναι το καλυτερο φιφα εβερ οπτικα και σε gameplay.

 

Pc here και παιζω ΜΟΝΟ ονλαιν (και λιγο οφ λογω FUT) 

 

υγ * στο κο οπ το κανει πιο συχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε λές ότι ειναι μια χαρά ωραία...Ονλινε παίζεις καθόλου???

 

Αδιαφορό ΠΛΗΡΩΣ... μα ΠΛΗΡΩΣ ΟΜΩΣ... για οτιδήποτε online... πλην του Hearthstone!

Αν θέλω ΚΟΙΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑ... βγαίνω έξω με φίλους!!!!

Όταν παίζω games... θέλω ΜΟΝΑΞΙΑ, να 'μαι ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, να 'χω το ουισκάκι μου δίπλα, το τσιγαράκι μου, να απολαυμβάνω ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ τον "κόσμο" του εκάστοτε παιχνιδού. Δεν θέλω κανέναν άλλον (άνθρωπο) να μου "χαλάει την μαγιά" μου.

 

Οπότε ναι... δεν παίζω online... δεν ξέρω εκεί (σ' αυτό το mode) πώς είναι το Fifa17... αλλά όπως τόνισα, ποσώς με νοιάζει!

 

Όταν έρχεται επίσκεψη κάνας φίλος ή ο ανηψιός μου, ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ-ΔΙΠΛΑ και έχει φοβερή πλάκα! Τί να το κάνω το online παιχνίδι; Να... "τσατάρω" ή να 'μαι "κουκουλωμένος" (με ακουστικά, μικρόφωνα) για να τα "χώσω" στον αντίπαλο; Προτιμώ να 'ναι ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ και να του κάνω πλάκα κτλ.!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιαφορό ΠΛΗΡΩΣ... μα ΠΛΗΡΩΣ ΟΜΩΣ... για οτιδήποτε online... πλην του Hearthstone!

Αν θέλω ΚΟΙΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑ... βγαίνω έξω με φίλους!!!!

Όταν παίζω games... θέλω ΜΟΝΑΞΙΑ, να 'μαι ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, να 'χω το ουισκάκι μου δίπλα, το τσιγαράκι μου, να απολαυμβάνω ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ τον "κόσμο" του εκάστοτε παιχνιδού. Δεν θέλω κανέναν άλλον (άνθρωπο) να μου "χαλάει την μαγιά" μου.

 

Οπότε ναι... δεν παίζω online... δεν ξέρω εκεί (σ' αυτό το mode) πώς είναι το Fifa17... αλλά όπως τόνισα, ποσώς με νοιάζει!

 

Όταν έρχεται επίσκεψη κάνας φίλος ή ο ανηψιός μου, ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ-ΔΙΠΛΑ και έχει φοβερή πλάκα! Τί να το κάνω το online παιχνίδι; Να... "τσατάρω" ή να 'μαι "κουκουλωμένος" (με ακουστικά, μικρόφωνα) για να τα "χώσω" στον αντίπαλο; Προτιμώ να 'ναι ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ και να του κάνω πλάκα κτλ.!

Καμιά σχέση το να βγεις έξω με φίλους από το να παίζεις φίφα online. Δεν σου λέω παίξε απλά μην λέμε και άσχετα πράγματα. Δεν αντικαθιστά τους φίλους παίζοντας online. Βλέπεις σε σχέση με τους άλλους πόσο καλός είσαι, ανταγωνίζεται κλπ. Το single σε φίφα το βαριεμαι κιόλας. Δεν βλέπω νόημα στο να παίζεις μόνο single στο φίφα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμια σχεση εντελως κι απο μενα! δλδ εγω που δεν εχω παρεα να παιξω live οφλαιν (παιζουν προ ή δεν ασχολουνται γενικα με gaming και ποδοσφαιρακια)   ή ο φιλος μου (που παιζουμε κο οπ) μπαινει ονλαιν και παιζουμε διοτι βρισκομαστε ελαχιστες φορες σε σπιτι για οφλαιν ματσακια τι δειχνουν ολα αυτα ? υπερβολικη αντικοινωνικοτητα? Και κοπελιες υπαρχουν και εξοδοι (οσο αντεχει η τσεπη μας) γινονται.....To τι γελιο πεφτει αρκετες φορες με μπουρου μπουρου στα μικροφωνα δεν περιγραφεται!  :-D Κοντρα στην ΑΙ θεωρω ειναι χασιμο χρονου....αυτα τα παιχνιδια (για ενηλικες μιλαω παντα) ειναι για να παιζεις κοντρα σε human. Aποψη μου....

 

edit: το τριφυλλι κερασε πονο tonight! Ακομα και στο default...happy halloween με τρομο την πρασινη φανελιτσα! :devil: μπουχαχαχαχαχα

https://postimg.org/image/m6lrjjs7r/

https://postimg.org/image/ipl873dqz/ πηραμε και την Dev 6  :-D

Επεξ/σία από Platini_Athens
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός οπαδός του Pro από 2004 μέχρι το 2016...Τυχαία έπαιξα το FIFA 17 σαν DEMO αυτό ήταν το αγόρασα κατευθείαν μεσώ Origins Και έχω καεί!!!! πολλά χρονιά μπροστά!!!!!

Τώρα  ξεκινάω το Ultimate να το μαθαίνω άλλα το παιχνίδι άπλα πετάει...

Για να παιζει και καλά ενα Game σε PC θέλει και το ανάλογο PC!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

που σαι ρε εκτελιοοοοννννν!!!!

σου βρισκει αντιπαλο με παναθα απο μια στιγμη και μετα???

κολλησα στην ντιβ 5....i think.

 

edit: με την 18η βρηκε 

       https://postimg.org/image/kgtsli2dt/

δεν αντεξε στο 2ο παστελι  αφου το παιχνιδι τον ειχε προστατεψει ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ!!!! Σε βαθμο εκνευριστικο ομως ο τερματας του τα χε πιασει ολα ή εφευγαν διπλα απο το δοκαρι του!!!!!  Αλλαξα συστημα,  παιχτες και ειπα ρε φουστη μου αφου το κωλοπαιχνιδο ειναι ετσι ΘΑ ΣΚΟΡΑΡΩ ΣΕ ΚΕΝΟ ΤΕΡΜΑ. Αλλωστε ετσι παιζω...το πα και το κανα 2 φορες sweety goals!!!... και κουιταρε!!!!

 

5 dev 3 points  :-D  αμα παμε ετσι με αυτο τον ρυθμο...θα βγει το 18!!!!  :-D

 

edit2: https://postimg.org/image/fp8lvzzwj/  λογικα την 4 την εχουμε στο τσεπακι μας! :-D

 

edit 3: Πανικο και τρομο η πρασινη φανελα! Υπερκουπωση! χα χα χα 

           https://postimg.org/image/lylvetrx1/

Επεξ/σία από Platini_Athens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός οπαδός του Pro από 2004 μέχρι το 2016...Τυχαία έπαιξα το FIFA 17 σαν DEMO αυτό ήταν το αγόρασα κατευθείαν μεσώ Origins Και έχω καεί!!!! πολλά χρονιά μπροστά!!!!!

Τώρα  ξεκινάω το Ultimate να το μαθαίνω άλλα το παιχνίδι άπλα πετάει...

Για να παιζει και καλά ενα Game σε PC θέλει και το ανάλογο PC!!!!

 

Το Fifa έχει ξεπεράσει το Pro από το 2007 στις κονσόλες και το 2011 στα PC. Κοντεύουμε δεκαετία και οι ισορροπίες δεν φαίνεται να αλλάζουν. Με δόση υπερβολής, πραγματικά μόνο στην Ελλάδα πρέπει να ασχολούνται ακόμα με το Pro.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στο FIFA17 ΔΕΝ...νικάει η... ΓΙουνάιτεντ!!!

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ (3 τεμάχια της έριξα χθες, με την Λιβερπουλάρα)!


Βασικά, αυτό που λέτε για το PRO & FIFA ισχύει, όντας κι εγώ φανατικός του PRO.

Γιατί έγινε, ενώ είχε γίνει τόσο καλό και είχαν ακούσει τις υποδείξεις των φαν;.... Διότι η ΚΟΝΑΜΙ, απέλυσε ΟΛΟ ΤΟ ΤΙΜ του παιχνιδιού και έβαλε άλλο τιμ να το φτιάχνει πλέον - και έγινε "της Πόπης", επέστρεψαν ΟΛΑ τα χάλια που 'χε το παιχνίδι πριν το 2007!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στο FIFA17 ΔΕΝ...νικάει η... ΓΙουνάιτεντ!!!

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ (3 τεμάχια της έριξα χθες, με την Λιβερπουλάρα)!

Βασικά, αυτό που λέτε για το PRO & FIFA ισχύει, όντας κι εγώ φανατικός του PRO.

Γιατί έγινε, ενώ είχε γίνει τόσο καλό και είχαν ακούσει τις υποδείξεις των φαν;.... Διότι η ΚΟΝΑΜΙ, απέλυσε ΟΛΟ ΤΟ ΤΙΜ του παιχνιδιού και έβαλε άλλο τιμ να το φτιάχνει πλέον - και έγινε "της Πόπης", επέστρεψαν ΟΛΑ τα χάλια που 'χε το παιχνίδι πριν το 2007!

Αν και συμφωνω με τα παραπανω που εγραψες περι online κλπ (οχι αυτο με τους φιλους , αλλα τεσπα) , εδω παιζει μεγαλο ρολο το επιπεδο δυσκολιας που παιζεις. Διοτι αν παιζεις απο World Class και ανω, 3 τεμαχια με την Λιβερπουλαρα στην Man U του Fifa που ειναι OP (αν παιζεις career ειδικα), δυσκολακι. Αν παιζεις στο Professional ,παλευεται και ριχνεις 3 γκολ με αρκετο πασσινγκ γκειμ και χανονται καπου οι αμυντικοι. Στο World Class ειναι το "sweet spot" για να γινεις ολοενα και καλυτερος :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ανεβει σεζον 3 και με εχει εκνευρισει ενα πραγμα στους 4 αγωνες που εχω παιξει οσο καλος η κακος να ναι ο αντιπαλος και οσο μονοτερμα να παιζω οι σεντρες πανε αλφαδια και τρωω ετσι γκολ....με Παναθηναικο παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...