Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαιζα προσφατα με φιλο μου στο ιδιο pc. Real Madrid VS Real Madrid. Δοκιμασαμε ακριβως ιδιο συστημα,τακτικες κλπ. 4-1 τον καθαρισα με συνοπτικες. 

Οταν παιζει αυτος Ρεαλ (παντα, γιατι ειναι η ομαδα του) ,και εγω οποιαδηποτε αλλη, και βαζει τα τακτικς του, μπορει να δυσκολευτω. 

 

ΥΓ: ΠΑντα εγω με Keyboard και παντα αυτος με το gamepad μου. 

ΥΓ2: Δε ξερω σε τι ειδους παικτες κατατασσομαι, μαλλον στους αρκετα μετριους ή και κατω του μετριου. Απλα ο φιλος μου ειναι κακος :P 

ΥΓ3: ΤΙ εννοεις οταν λες (platini_athens) ,οτι βαλατε το speed στο τερμα απο τα tactics και δεν ειδατε διαφορα στην ταχυτητα των παικτων; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο ιδιο πισι δλδ οφλαιν το φιφα ειναι διαφορετικο. Εφαρμοζονται τα στατς ΚΑΙ ΝΑΙ ισχυει το μομεντουμ.  

Φιλε tommybertsen

εγραψα οτι ανεβασαμε τις τιμες στα custom tactics (που μπερδευεσαι?) ωστε να δουμε ΑΝ το φαινομενο που παρατηρουμε με καποιους αντιπαλους μας ονλαιν ουσιαστικα μπορει να δημιουργηθει μεσα απο το game, τα custom tactics.

Eμεις δεν τα καταφεραμε.....δεν ειναι μονο οτι η ταχυτητα των αντιπαλων ειναι  μεγαλυτερη απο τη δικη μας  ασχετα με το οτι παιζουν με την ιδια ομαδα με μας, ειναι πιο δυνατοι (σαν να εχουν αορατη ασπιδα γυρω τους) και γενικα το παιχνιδι θα τους δωσει γκολ ευκολα (οτι γκολ θελετε) εμας θα μας κρεμασει. Δεν ειναι οτι δεν ξερουμε να σημαδευουμε και αλλα τετοια εξυπνακιστικα....τα χουμε ξαναποσταρει μην κουραζουμε τωρα.

Οποιος θελει να καταλαβει καταλαβαινει και οποιος τα βλεπει στην οθονη του (οχι σε ολα τα ματς ξαναλεω) ....τα βλεπει και... B)

...συμφωνει μαζι μας....τουλαχιστον σε αυτο, στην εξηγηση μπορει να μην συμφωνει. ΔΕΚΤΟΝ!

 

υγ Οπως το εγραψες μονος σου, ο φιλος σου ειναι κακος. Εμεις ειμαστε πανω κατω τα ιδια και τα ιντερστελαρ στα μεταξυ μας 1vs1 ξεκινανε και τελειωνουν στο ονλαιν, οφλαιν ειναι εντελως αλλα ματς. Και δεν αναφερομαι για τις νικες-ηττες αλλα στην ταχυτητα, στα στατιστικα (πχ ποσα γκολ σε τετ α τετ θα χασει ονλαιν και ποσα οφλαιν ο φιλος μου, ονλαιν χανει τα περισσοτερα).

υγ2 πωωωωωω τι μου θυμισες τωρα, κι εγω θυμαμαι μεγαλες νικες με το πληκτρολογιο ωστοσο κοντρα σε καλους παιχτες ειδικα στο φιφα που ηξεραν να κανουν και  σκιλλς ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ, ομως και στο προ ακομα αυτο το γλυστρημα-προσπεραση με το gamepad δεν το καταφερνα με το πληκτρολογιο οποτε υστερουσα κι εκει. Τεσπα πλεον δεν νομιζω οτι μπορω να παιξω με το keyboard....ξεσυνηθισα. Ακομα ομως παιζω οπως με το πληκτρολογιο χωρις σκιλλς. Απλα ειμαι λιγο καλυτερος αμυντικα πιστευω.

 

υγ3 Παντελη για να νικουσα 9 στα 10 ματς σημαινει οτι ησουν καρα ασχετος διοτι εγω παραμενω Ο ΙΔΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ που ημουν και τοτε :-D μαλλον με μπερδευεις....  Το οτι κουιταρα σε μεταξυ μας ματς οπως λες δεν το αμφισβητω, στα ματς ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙ οχι λογω ανικανοτητας αλλα λογω του ονλαιν ''φαινομενου'' (χαντικαπ το λενε) που ερευνουμε 99.9% κουιταρω,

Προχθες μαλιστα στο co op (στο 16 ομως γιατι στο 17 εχει θεματα αποκρισης) μας ετυχαν τετοιοι αντιπαλοι, το μοναδικο γκολ το φαγαμε στο 87 και κουιταρα απο τα νευρα μου (ημουν καπταιν) και ο φιλος μου τσαντιστηκε και με κραζε  :-D πιστευε-ηλπιζε  οτι μπορουσαμε να παρουμε το Χ.....ο ψαρακας!!!!!!

.....Χασιμο χρονου. Ειναι σαν να παιζεις κυνηγητο με αλλα παιδια και σου χουν δεσει τα ποδια οπως στις κατσικες. Συνεχιζε να τρεχεις-παιζεις....εγω σορρυ I ll pass, αλλωστε στο κουιτ δεν αδικειται κανενας, παιρνει ο αντιπαλος το 3ποντο οποτε ολα καλα! εχασα κερδισες :-D   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που βλεπω πειραζοντας τα custom tactics και το speed , ειναι οτι απλα αναπτυσσεται ταχυτερα η ομαδα (εαν μπορει). Για παραδειγμα, παρατηρησα οτι εχοντας το speed στο "85" , οταν κερδιζω τη μπαλα, η τριάδα μπροστα στο 4-3-2-1 που παιζω (παντα "get in behind τους πλαγιους LW ,RW και false 9 τον CF/ST) ) , φευγει σφαιρα στην αντεπιθεση και , αν η αντιπαλη αμυνα ειναι ψηλα ,αναλογα, αν παιζεις με το ΑΙ , βγαινεις παντα αντεπιθεση, αν παιζεις με καποιον ονλαιν , βγαινεις αντεπιθεση μονο αν εχει τους αντιπαλους πλαγιους αμυντικους ψηλα ανεβασμενους ή αν δεν εχει γεμισει το κεντρο του και δε παιζει κανα 3-6-1 ξερωγω :P 

Μου'χει τυχει τυπος να εχει τετραδα αμυνας ολη πισω, 2 αμυντικα χαφ μηδεν δημιουργιας (τους ειχε να μη προωθουνται καθολου), και να προσπαθει να παιξει με 10ρι και τους πλαγιους μονο , ο επιθετικος σαν αγγουρι γυρω-γυρω ολοι. Αυτον δε τον κερδισα, εφερα 0-0 (απολυτα λογικο ετσι οπως επαιζε - απο τη μια μου κατεστρεφε παιχνιδι , και απο την αλλη δεν εκανε κατι επιθετικα ,κερδιζα τη μπαλα πανευκολα).

 

Εγω τους βαζω παντα να κανουν οβερλαπ ,αναλογα με τον αντιπαλο που μου τυχαινει. Στην αρχη τους εχω default. Αν βλεπω οτι ο αντιπαλος παιζει πολυ απο τα πλαγια , τους αφηνω πισω, αν παιζει γιουρουσι , τους κανω οβερλαπ και παντα εχω πλεονεκτημα επιθετικα. Το αμ.χαφ μου παντα το'χω free roam οπως και το 10ρι (αν παιζω με τετοιο, αλλα στο συστημα αυτο που παιζω δεν εχει 10ρι).

Βεβαια επαιξα λιγα ονλαιν ματς γιατι νιωθω οτι το lag που εχω ειναι ισως παραπανω απο οτι θα επρεπε (ασε που περιμενω και VDSL απο στιγμη σε στιγμη και δε ξερω αν και τι θα αλλαξει-δεν την εκανα για το φιφα μονο παντως :P ). Σε σημειο που νιωθω 1 τονο τον καθε παικτη (τελειως αλλο πραγμα οντως στο οφφλαιν διπλό).

 

Δε ξερω αν ειναι υποπτοι αυτοι που λες οτι παιρνουν παντα πλεονεκτημα, αλλα τεινω να διαφωνησω. Οι 8 στους 10 αναλογα με το division , ειναι σιγουρα καλυτεροι απο εμενα, απλα παιζω μυαλωμενα , και ενα παραπανω που παιζω με keyboard... (και ναι , μπορω να κανω skills και με keyboard , αλλα ελαχιστα - το προβλημα ειναι στις manual πασες/σουτ που ειναι αδυνατον να συμβουν με το keyboard, καθως και πλεον τα πεναλτυ ειναι "μισά" με το keyboard. Αν μπορουσα να'χω controller ΜΟΝΟ για το πεναλτυ, θα το εκανα.) Θεωρω πως τα cheat ειναι αλλου, και οχι inside the gameplay. Τι ακριβως cheat μπορει να ειναι αυτο που λες; Δινει turbo boost σε ολους τους παικτες; Αν υπαρχει τετοιο , η ΕΑ ειναι αξιοθρηνητη.. (οχι οτι αν δεν υπαρχει, δεν ειναι αξιοθρηνητη :P )

Επισης , αν παιζεις καλα αμυντικα, οσα σκιλλ και να κανει ο αλλος, μπορει να εχεις τυχη... Εκτος και αν παιζει με skill ΣΥΝ οτι σε ζαλιζει με το γυρω-γυρω ολοι εξω απο την περιοχη , και δε μπορεις να του παρεις τη μπαλα με τιποτα (υπομονη στο παιχνιδι που λεγαμε). Αυτο το φιφα ΑΠΑΙΤΕΙ να το κανεις αυτο, αυτο το εκανα και παλιοτερα και επρηζα τον αντιπαλο, τωρα το φιφα ΕΥΝΟΕΙ για αυτο. 

Σε λιγες μερες που θα ξαναξεκινησω ονλαιν , θα δω τι εχει αλλαξει :) 

Επισης θα ερθει και παλι αυτος ο φιλος σημερα, ελπιζω να εμαθε τιποτα :P Θα παρω ΠΑΟΚ και θα παρει ΡΕΑΛ, και παλι θα χασει το γατι :P χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το πηρα τελικα το 17 απο το Instant gaming. Μεσα σε 30 δευτερολεπτα μου ηρθε ο κωδικος ολα καλα και τωρα κατεβαινει. Αντε να δουμε. 3 ωρες ακομα υπομονη. :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το πηρα τελικα το 17 απο το Instant gaming. Μεσα σε 30 δευτερολεπτα μου ηρθε ο κωδικος ολα καλα και τωρα κατεβαινει. Αντε να δουμε. 3 ωρες ακομα υπομονη. :/

Ενημερωτικά, σου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, σου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας;

Όχι. Και τις δύο φορές που πήρα (GTA V και FIFA 17). Ούτε έξοδα επειδή μένεις ελλαδα όπως g2a ούτε τίποτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη παιχνιδάρα, έφυγα από PRO και έγινα (πάλι) οπαδός του FIFA!

Μαζί με το SKYRIM, είναι τα μόνα που (πλέον) παίζω...

 

Πάει το Hearthstone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει το Hearthstone?

 

Χαχα... ΕΝΤΕΛΩΣ! Σκέψου, ενώ έπαιζα 10+ ώρες την μέρα Hearthstone... αυτό το τριήμερο ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ δεν έπαιξα, ενώ "έβαλα"... 33+ ώρες στο Skyrim! Μα είμαι "στον κόσμο μου"! Εγώ θέλω RPG ("μεσαιωνικό" ή Conan-like, ξέρεις) και... οpen world! Να κάνω ό,τι γουστάρω...

 

(Τα Morrowind & Oblivion τα 'χα "τερματίσει", δεν "την πάλευα" άλλο... Αν και το μεγαλύτερο "κάψιμο" το 'χα με τα "Baldur's Gate" & "NeverWinter Nights"... Εκεί, με είχαν... χάσει φίλοι και γνωστοί!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβηκαμε Dev 6 στο seasons με μπυρα13!  :-D παμε μαρη αρρωστια!!!

https://postimg.org/image/ym0fer7fh/ εδω η απονομη!  :P

 

υγ ωραια ματσακια γινονται, ισορροπημενα χωρις ιντερστελαρ. Μαλιστα πολλα ερχονται Χ.

     Επιτελους χαιρομαι μπαλιτσα με passing game!

 Το μεγαλο - ειναι οτι δεν δινει κοκκινη σε καποια φαουλ απο πισω (δεν λεω οτι δεν δινει κοκκινες καθολου), αρκετοι το χουν καταλαβει και το ρισκαρουν δλδ συνεχιζουν να παιζουν οπως στο 16 και στο 15.

Βεβαια οσοι εμειναν με παιχτη λιγοτερο το τριφυλλι τους τιμωρησε. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...