Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Rank 16 επιτέλους! 6 kegs δώρο. Ευχαριστώ BROkvar Hunter που με έκανες carry μέχρι εδώ (top 250), δεν ξέρω αν μετά το nerf θα είσαι must include, εγώ αφιερώνω σε'σένα αυτόν τον αγώνα πάντως.

 

Έχουμε βέβαια κανά 1700αρί mmr ακόμα για rank 21 αλλά οκ. :P

 

Για όσους ενδιαφέρονται, το deck είναι αυτό:

 

Skeg

 

Και τα stats εδώ:

 

Untitled

 

 

Στα τελευταία 20αρια παιχνίδια (από Rank 15 και έπειτα) έβαλα Igni (πριν είχα Wild Boar) γιατί όπως βλέπετε το match-up εναντίον NF είναι κάπως δύσκολο.

 

 

 

Τέλος δεν είναι κάτι φοβερό το rank 16 το ξέρω (όταν πάω αν πάω rank 21 το συζητάμε) αλλά γενικά αν θέλετε κάποιο καλό και διασκεδαστικό deck για ανέβετε ο Crach είναι εγγύηση. Όσο προλαβαίνετε τουλάχιστον πριν το patch.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rank 16 επιτέλους! 6 kegs δώρο. Ευχαριστώ BROkvar Hunter που με έκανες carry μέχρι εδώ (top 250), δεν ξέρω αν μετά το nerf θα είσαι must include, εγώ αφιερώνω σε'σένα αυτόν τον αγώνα πάντως.

 

Έχουμε βέβαια κανά 1700αρί mmr ακόμα για rank 21 αλλά οκ. :P

 

Για όσους ενδιαφέρονται, το deck είναι αυτό:

 

 

 

Και τα stats εδώ:

 

 

 

 

Στα τελευταία 20αρια παιχνίδια (από Rank 15 και έπειτα) έβαλα Igni (πριν είχα Wild Boar) γιατί όπως βλέπετε το match-up εναντίον NF είναι κάπως δύσκολο.

 

 

 

Τέλος δεν είναι κάτι φοβερό το rank 16 το ξέρω (όταν πάω αν πάω rank 21 το συζητάμε) αλλά γενικά αν θέλετε κάποιο καλό και διασκεδαστικό deck για ανέβετε ο Crach είναι εγγύηση. Όσο προλαβαίνετε τουλάχιστον πριν το patch.

Εχεις πολυ δυνατο deck..ειναι απο αυτα που δυσκολεύομαι παρα πολυ..ο λογος οι δυο καρτες resurrect veteran που σου δίνουν δυναμη στους επόμενους γυρους.

 

Αλλαζει κατι σε αυτες μετα το patch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, χάνουν το veteran tag και γίνονται regressing. Δεν κρατάνε τα strengthen buffs όταν πάνε νεκροταφείο. Όπως το πλοίο δηλαδή. Το veteran tag ίσως ήταν καλό να μην το χάναν γνώμη μου αλλά οκ.

 

Με βλέπω σε dagon/foglets πάντως μετά το patch. Δεν έχω ακουμπήσει καθόλου monsters στην open beta λαι τώρα που o brokvhar νερφάρεται λογικά θια γίνουν πιο competitive.  Αν και ήδη παίζει να είναι tier 1. Πόλλοι το παίζουν αυτό το deck στα high ranks.

 

 

 

 

Edit: Όπως ξέρουμε παίρνουμε όλα τα scraps πίσω για τις nerfed cards. Π,χ αν κάνεις τον Tiibor mill αφού βγει το patch παίρνεις πίσω 800 scraps και όχι 200 μόνο. Αν τώρα  έχεις premium Tibor παίρνεις πίσω 1600 scraps!! Τι σημαίνει αυτό; Ότι μπορείτε να κάνετε transmute τον Tibor για 400 powder πριν το patch και αφού βγει το patch να πάρετε επιπλέον 800 scraps. Ουσιαστικά μας δίνετε η δυνατότητα να δώσουμε 400 powder για 800 scraps. Τέλειο νομίζω. 

 

Εγώ έφτιαξα ήδη και τα 5 legendaries που θα γίνουν nerf (τα 3 τα είχα ήδη) και τα έκανα premium. Με το patch παίρνω πίσω 4000 extra scraps και όλα αυτά για 2000 powder. 

Επεξ/σία από BaLsAmoMenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα παιγνίδι όπου ο απέναντι ακόμα πρέπει να βρίζει (με άφησε στο -30κάτι, με 2 κάρτες εγώ και 5 αυτός, για να πάει τρίτο γύρο και πήρα ισοπαλία και το παιγνίδι επειδή μου έκατσαν τα boost σε 3 γύρους...), κατάφερα και έφτασα lvl10...

 

Be gentle, παρακαλώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δυστυχώς λόγω μεγάλης έλλειψης χρόνου δεν προλαβαίνω να παίζω πάνω από μια ώρα την ημέρα.

 

Προς το παρόν είμαι 6 level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δυστυχώς λόγω μεγάλης έλλειψης χρόνου δεν προλαβαίνω να παίζω πάνω από μια ώρα την ημέρα.

 

Προς το παρόν είμαι 6 level.

 

 

Ω χανεις πολυ πραμα εσυ.... :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I know..

 

Αλλά παντρεμένος / 10 ώρες δουλειάς = do the math :P

 

Βγαινει η εξισωση αν βαλεις μια σταθερα:   Παντρεμενος / 10 ωρες δουλειας = 2,5 ωρες GWENT + Παντοφλα (σταθερα!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαινει η εξισωση αν βαλεις μια σταθερα:   Παντρεμενος / 10 ωρες δουλειας = 2,5 ωρες GWENT + Παντοφλα (σταθερα!)

Fixed:

 

Παντρεμενος / 10 ωρες δουλειας = 2,5 ωρες GWENT + χωρισμένος του χρόνου

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...