Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Δεν το βρίσκω κακό να υπάρχουν spell decks.Δεν είμαι σίγουρος αν το Scoiatel τα έκανε όλα counter.Περισσότερο νομίζω είναι θέμα Nilfgaard.Οταν ανά πάσα στιγμή μπορούν να απαντήσουν σε κάθε περίσταση και δεν αναγκάζονται να παίξουν γύρω από μια κατάσταση,υπάρχει θέμα. 

 

 Θέλω clear weather?Ψάχνω το deck και το ρίχνω.Θέλω κι άλλο?Ξανά μανά.Θέλω removal?Το ίδιο κοκ.Τραβάνε πολλές κάρτες,χωρίς να έχουν απαραίτητα card advantage,αλλά έχουν συνέχεια λύσεις για όλα.Και strength στο θεό.Θα το φάνε το νερφ τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επισυναπτώμενο αρχείο! αλλα θα ξαναπροσπαθήσω.

 

50975f7ac80c4833bf18ff98a4abb709.png

 

Μολις επαιξα με εναν αντιπαλο που ειχε σχεδον ακριβως αυτο το deck!! Με τον Ragh Nor κιολας.. Και επειδη ηξερα τι θα περιμενα, τον κερδισα ευκολα. 

 

Πολυ δυνατο οντως το deck.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υποχρέωσε και σήμερα...

 

Scorch, στα μούτρα μου. Λεπτομέρεια: Εγώ είχα max 5 strength, ο αντίπαλος είχε 7...και όχι χρυσή.

 

Sile, πάλι τα ίδια...την 1η φορά δεν "είδε" καν τη special που είχα στο χέρι, οπότε χάθηκε το "combo". Τη 2η, είδε τη μία από τις δύο. Θέλει συγκεκριμένες, μήπως (και στις 2 περιπτώσεις, "απλές" ήταν, όχι ασημένιες κλπ)?

 

Κόλλημα στο τέλος του αγώνα, να μην προχωρά στο score/gg/exp κλπ...πάλι μόνο με alt+f4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε απλα το deck σας να εχει καλο winrate..

 

Ολα τα decks ειναι ευάλωτα καπου τα εχουμε ξαναπει και μετα βαζεις και την τύχη και εδεσε το γλυκό.

 

επισης εαν πεταξεις καρτα που στη θεση της θα επρεπε να πεταξεις καποια αλλη τοτε εισαι αυτοματα σε μειονεκτικη θεση.

 

Είναι μια μιξη τυχης-ικανοτήτων και κινήσεων αντιπάλου.

 

Σε υψηλο επιπεδο δεν υπαρχουν καλυτερα decks πιστευω απλα συνδυασμος των ανωτερω.

 

Με το ladder τι γινεται;δεν εχω φτασει ακομα γτ παιζω δυστυχως ελάχιστα.

Αυτος ο carruman ειναι στις πρωτες θεσεις παλι;; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ τα Hybrid Decks, έχεις δυνατότητα να προσαρμόζεσαι στο παιχνίδι του άλλο και θεωρώ οτι αυτό είναι ενα πολύ καλό πλεονέκτημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να προτεινει καποιος κανα budget/beginner friendly deck για να αρχισω?

 

Εκανα ολα τα challenges σχεδον αλλα δεν ξερω τι να πρωτοπαιξω

Ναι, σε ποιο faction έχεις τις περισσότερες κάρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω κατω σε ολα τις ιδιες καρτες εχω , 2 παραπανω μονο απο Nilfgaard

Στείλε μου ενα screenshot με τις owned κάρτες στο φίλτρο σε μήνυμα και θα σου φτιάξω starter deck για όποιο faction λελεις να παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε απλα το deck σας να εχει καλο winrate..

 

Ολα τα decks ειναι ευάλωτα καπου τα εχουμε ξαναπει και μετα βαζεις και την τύχη και εδεσε το γλυκό.

 

επισης εαν πεταξεις καρτα που στη θεση της θα επρεπε να πεταξεις καποια αλλη τοτε εισαι αυτοματα σε μειονεκτικη θεση.

 

Είναι μια μιξη τυχης-ικανοτήτων και κινήσεων αντιπάλου.

 

Σε υψηλο επιπεδο δεν υπαρχουν καλυτερα decks πιστευω απλα συνδυασμος των ανωτερω.

 

Με το ladder τι γινεται;δεν εχω φτασει ακομα γτ παιζω δυστυχως ελάχιστα.

Αυτος ο carruman ειναι στις πρωτες θεσεις παλι;; 

Λάθος. Σε καθε patch υπαρχουν γυρω στα 3 Tier1 συγκεκριμενα decks (τα οποια τα βρισκεις ευκολα στο gwentdb) που ειναι περισσοτερο δυνατα απο τα υπολοιπα και εχουν και τις λιγοτερες αδυναμιες. Και αυτο ισχυει απο την closed beta, οπου τα T1 decks στο τελος ηταν consume monsters, promote henselt και control scoiatel. Προφανως και θελει και τυχη αλλα αν ασχοληθεις με το competitive θα δεις οτι σε ψηλο επιπεδο σε ΚΑΘΕ patch παιζονται συνεχεια τα ιδια και τα ιδια decks, και το ιδιο ισχυει και στο συγκεκριμενο patch, με τα spell decks. Ολα αυτα επαναλαμβανω συμβαινουν στο ladder και ειδικα στα ψηλα, οπου υπαρχει σκοπιμοτητα. Στα casual ναι ολα τα deck ειναι καλα και fun to play!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει καθολου το game,παρα μονο στο Witcher 3 αλλα φαινεται πως εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στο animation των καρτων.Καποια ειναι εντυπωσιακα

 

https://www.youtube.com/watch?v=mkNclf0kClw

 

 

Ισως το δοκιμασω μολις τελειωσω με εξεταστικες,καθαρα απο περιεργεια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα παντως δεν εχω βρει deck που να ειναι ανικητο. Ολοι εχουν τα μειονεκτηματα τους. Μεχρι στιγμης καλα τα παω με Northern Realms. 14lvl 10 rank και σχεδον 10 νικες διαφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λάθος. Σε καθε patch υπαρχουν γυρω στα 3 Tier1 συγκεκριμενα decks (τα οποια τα βρισκεις ευκολα στο gwentdb) που ειναι περισσοτερο δυνατα απο τα υπολοιπα και εχουν και τις λιγοτερες αδυναμιες. Και αυτο ισχυει απο την closed beta, οπου τα T1 decks στο τελος ηταν consume monsters, promote henselt και control scoiatel. Προφανως και θελει και τυχη αλλα αν ασχοληθεις με το competitive θα δεις οτι σε ψηλο επιπεδο σε ΚΑΘΕ patch παιζονται συνεχεια τα ιδια και τα ιδια decks, και το ιδιο ισχυει και στο συγκεκριμενο patch, με τα spell decks. Ολα αυτα επαναλαμβανω συμβαινουν στο ladder και ειδικα στα ψηλα, οπου υπαρχει σκοπιμοτητα. Στα casual ναι ολα τα deck ειναι καλα και fun to play!

Και το promote και τα υπολοιπα υπηρχαν τροποι για να τα σταματήσεις..με τις απαραιτητες καρτες φυσικα.

Παντα θα υπαρχουν τετοια decks.

Για την παρουσα φαση ενα τετοιο ειναι οι nilf αν θυμαμαι καλα με το orders

που φτανουν 22 με μια κινηση.

Δε τα θεωρώ ανωτερα ομως..με pass ας πουμε στο συγκεκριμένο μπορει να παρεις τους δυο επομενους γυρους.

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...