Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη πεσουμε στην παγιδα να κρινουμε απο τωρα βλεποντας 10 λεπτα απο το παιχνιδι.

Εγω αυτο που βλεπω μαρεσει.Αυτη η αλλαγη χρειαζοταν στην σειρα.Υπομονη ενας μηνας εμεινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Pitsifrikos said:

Αυτά μας έδειξαν και σε αυτά κρίνουμε.Αν τα υπόλοιπα λεπτά θυμίζουν έστω και λίγο God of war τότε θα το αναφέρω,δε ντρέπομαι.Για την ώρα ενα Ryse βλέπω.

Εάν πιστεύεις ότι ένα studio όπως η santa monica θα μας δώσει το ίδιο αποτέλεσμα που έδωσε η crytec στο 1ο της hack n slash παιχνίδι τι να πω..no comment...λίγος καιρός έμεινε θα δούμε. 

Εγώ πάντως παρακαλάω να μην είναι ακριβώς όπως τα προηγούμενα GoW και να δούμε μία μικρή αλλαγή...καιρός ήταν μετά από τόσα παιχνίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μη πεσουμε στην παγιδα να κρινουμε απο τωρα βλεποντας 10 λεπτα απο το παιχνιδι.

Εγω αυτο που βλεπω μαρεσει.Αυτη η αλλαγη χρειαζοταν στην σειρα.Υπομονη ενας μηνας εμεινε.

και θα εισαι και απο τους πρωτους που θα το παιξουνε οποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά και εγώ μόλις είδα το gameplay video το Ryse: Son of Boredom θυμήθηκα........

Φυσικά μιλάμε για ένα 10-λεπτο  video, με ότι συνεπάγεται αυτό.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακάρι να μην είναι ryse αλλά ποτέ δεν ξέρεις

 

Πάντως και το zero dawn εμένα προσωπικά μου φαινόταν ψιλομαλακια από τα video αλλά όταν βγήκε κατάλαβα ότι έκανα μεγάλο λάθος, ας περιμένουμε να βγει και βλέπουμε.. εγώ ούτε ενθουσιάζομαι ούτε απογοητεύομαι προς το παρόν, δεν έχει νόημα

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε βάση του 10λεπτου παιδιά.Αυτο έχω δει και αυτό κρίνω.Το παιχνίδι δεν είναι God of War πλέον και αυτό άλλους τους ξενίζει (σαν εμένα) και άλλους τους χαροποιει γιατί υποστηρίζουν ότι το παιχνίδι έπρεπε να υποστεί κάποιες αλλαγές.Εμενα αυτό που βλέπω ειδικά στο σύστημα μάχης δε μου αρέσει καθόλου και όποιος λέει ότι δε του θυμίζει Ryse μάλλον δεν έχει αγγίξει ποτέ τον συγκεκριμένο τίτλο.Day one θα το έχω έτσι κι αλλιώς οπότε θα το κρίνω σε όλο το μεγαλείο του όταν έρθει η ώρα.Μεχρι τότε κουβέντα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο gameplay εννοείς να χάσει παντελώς την ταυτότητά του το παιχνίδι και να μη θυμίζει σε τίποτα τον τίτλο που λατρέψαμε;Το μόνο που θυμίζει God of War είναι ο Kratos που τον μετέτρεψαν σε Σουηδέζα πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oυτε εμενα μου αρεσει αυτο που βλεπω, τουλαχιστον οσο αφορα αυτα τα 10λ.

για να επιδειξουν τις γραφικες δυνατοτητες της κονσολας, επρεπε να φερουν την καμερα κοντα στα περιβάλλοντα. αυτο ομως τους υποχρεωνει να αφαιρεσουν ολα τα mechanics που εκαναν το παιχνιδι τοσο αγαπητο. οι μαχες πλεον εχουν γινει στατικες και αργες. προσεξτε οτι επιλεγει εναν, εναν τον στοχο, τον εξουδετερωνει ενω τα υπολοιπα mobs απλως τον περιτρυγιρζουν περιμενοντας τη σειρα τους. και η παλη γινεται τελειως μηχανικα, μεσα σε μια περιορισμενη μινι αρενα με επαναλαμβανομενες κινησεις μπρος/πισω/αριστερα/δεξια. στα προηγουμενα παιχνιδια, η ελευθερια κινησεων ηταν πιο μεγαλη και ο ρυθμος πιο φρενηρης. εδω το gameplay κατανταει μονοτονο και αδιαφορο. λειπει το στοιχειο του αυτοσχεδιασμου στο καινουγιο παιχνιδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xavier είπε

παντως αν μετα τα 2 τελευταια gow δεν καταλαβατε οτι η σειρα επρεπε να στραφει σε καινουριο gameplay, τι να πω...

Συμφωνώ ότι έπρεπε να αλλάξουν

3 ώρες πριν, Pitsifrikos είπε

Μιλάμε βάση του 10λεπτου παιδιά.Αυτο έχω δει και αυτό κρίνω.Το παιχνίδι δεν είναι God of War πλέον και αυτό άλλους τους ξενίζει (σαν εμένα) και άλλους τους χαροποιει γιατί υποστηρίζουν ότι το παιχνίδι έπρεπε να υποστεί κάποιες αλλαγές.Εμενα αυτό που βλέπω ειδικά στο σύστημα μάχης δε μου αρέσει καθόλου και όποιος λέει ότι δε του θυμίζει Ryse μάλλον δεν έχει αγγίξει ποτέ τον συγκεκριμένο τίτλο.Day one θα το έχω έτσι κι αλλιώς οπότε θα το κρίνω σε όλο το μεγαλείο του όταν έρθει η ώρα.Μεχρι τότε κουβέντα κάνουμε.

Το ryse δεν το άντεξα μέχρι τη μέση και το σταμάτησα, θελω να πιστεύω ότι παιχνίδια όπως ryse και order τους έχουν διδάξει ότι δεν πρέπει να βγάζουν τουλάχιστον τέτοιου είδους και επιπέδου παπαριές

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και εγω τη γνωμη μου, νταξει 10 λεπτα δε μπορεις να πεις πολλα αλλα gow δεν ειναι, δεν ημουν ποτε φανατικος της σειρας για μενα υπαρχουν καλυτερα του ειδους αλλα αυτο αλλαζει εντελως το genre

εννοειται δε μου αρεσε καθολου αυτο που ειδα, γιατι να αλλαξουν genre δε το καταλαβαινω, συμφωνω με κιλλικ 100%

περα απο τα γραφικα που τα εχουμε ξαναδει στο horizon δε μου ειπε τιποτα απολυτως 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν ξετρελαθηκα.Ειχα σκοπο να δανειστω ενα ps4 ενος φιλου για να το παιξω day one(αυτο και το επος bloodborne).Μετα απο αυτο που ειδα ομως θα περιμενω να βγουν τα πρωτα reviews.

Παντως συμφωνω με τον killik πιο πανω,οι μαχες φαινονται πολυ αργες-στατικες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και μην ξεχναμε το πιτσιρικι, το να τον εχεις να μπαινει συνεχεια σφηνα στις μαχες με επιφωνηματα, ειναι τελειως σπαστικο.

βλεπω να ειναι απο τα μια μελανα σημεια του παιχνιδιου που θα εκνευρισει αρκετους παικτες.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχετε παιξει τα προηγουμενα gow, αλλα νομιζω για οσους το εκαναν ηταν προφανες οτι το gameplay απλα επαναλαμβανοταν και δεν ειχαν τιποτα καινουριο να προσφερουν...Αν δεν το αλλαζαν δεν θα ειχε κανενα νοημα να κυκλοφορησουν νεο παιχνιδι, θα ηταν απλα ενα αρμεγμα χωρις κανενα σεβασμο στους οπαδους της σειρας...

 

Προσωπικα χαιρομαι παρα πολυ που η σαντα μονικα διαλεξε αυτο το δρομο...Τωρα την υλοποιηση θα πρεπει να τη δουμε στην πραξη, οπως και το mechanic με το πιτσιρικα συνηθως ειναι πολυ buggy, αλλα στο βιντεο που είδα μου φανηκε πολυ ομαλή, αλλα σιγουρα θα χρειαστει περισσοτερο τεσταρισμα...Μακαρι να τα καταφερουν οπως εκανε η naughty dog  στο last of us.

 

Στα βιντεο που εχω δει μεχρι τωρα, δεν ειδα αυτο που λεει ο killik οτι οι εχθροι καθονται και περιμενουν στη σειρα. Ναι το οπλο εχει τη δυνατοτητα να παγωνει καποιους αντιπαλους, αλλα αυτο ειναι μεσα στο mechanic του παιχνιδιου...Επίσης το 1ο κομματι ειναι στο ξεκινημα/tutorial του παιχνιδι, οποτε δεν μπορεις να το παιρνεις και ως αντιπροσωπευτικο...Επισης πανηγυριζω που αφαιρεσαν εντελως τα quick time events...

 

Γενικα εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στη σαντα μονικα ως στουντιο και στο μπαρλογκ ακομα περισσοτερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...